Menu

Air Berlin

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Air Berlin na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Air Berlin?

Jízdní řád Air Berlin zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Air Berlin?

Nejlepší je koupit si letenky na let Air Berlin s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Air Berlin, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Air Berlin?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Air Berlin

Air Berlin

Letecká společnost airberlin je po Lufthanse druhým největším dopravcem v Německu. Vznikala v roce 1978 ve Spojených státech pod názvem Air Berlin Inc. Bylo to období, kdy v Západním Berlíně mohly přistávat pouze letadla spojeneckých států. První let se uskutečnil 29. dubna 1979 na trase Berlín Tegel – Palma de Majorka. Dnes letecká společnost uskutečňuje lety po celém světě. V prosinci 2011 se airberlin a Etihad Airways dohodly na strategickém partnerství a od jara 20112 je airberlin členem globální letecké sítě One World.

Po pozastavení obchodních činností společnosti airberlin lítá na trasách, které dříve provozovala tato firma, kromě jiných leteckých společností také: Lufthansa.

Zavazadla

U letecké společnosti airberlin si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v airberlin také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Z airberlin lze cestovat několika tarify – na výběr jsou z ekonomické třídy: JustyFly, FlyDeal, FlyClassic, FlyFlex a business třídy: FlyDeal Business, FlyClassic Business, FlyFlex Business. V ekonomické třídě na krátkých a středně-krátkých trasách jsou kožená, ergonomická sedadla. 4 hodiny před odletem lze rezervovat sedadlo XL, které má o 10 cm zvětšený prostor na nohy. Na dálkových trasách je každé sedadlo v ekonomické třídě vybaveno monitorem a vlastí USB přípojkou. Cestující mohou sledovat filmy, seriály, sportovní utkání, poslouchat hudbu nebo audiobooky. Sedadla jsou v oblasti bederní páteře dodatečně vypolstrovaná, opěradlo lze sklopit o 15 cm. Navíc letecká společnost na vybraných.

Čtěte více

Online odbavení

airberlin nabízí bezplatnou aplikaci na smartfony, díky které se můžete nejen odbavit, ale také rezervovat lety a získávat informace o letech. Palubní lístek lze vytisknout nejdříve 30, a nejpozději 2 hodiny před plánovaným odletem letadla.

Flotila

Dopravce má jednu z nejnovějších flotil v Evropě. Flotila airberlin disponuje těmito letadly: Airbus 330-200, 321-200, 320-200, 319-100, Boeing 737-800, 737-700 a Q400. Největší z nich, Airbus 330-200 all Eco má 340 míst. Má rozsah doletu 12 300 km a létat může až ve výšce 12 500 m. Dosahuje rychlosti 890 km/h.

Letiště Berlin-Tegel

Základna letecké společnosti airberlin se nachází na mezinárodním letišti Berlin-Tegel, jedním ze třech letišť hlavního města Německa. Nachází se 8 km od centra, v bývalém Západním Berlíně. Na letišti se nacházejí firmy pronajímající auta, duty free obchody, nákupní centrum, bary, restaurace a kavárny. V budově letiště funguje bezdrátový internet za poplatek.

Jídlo

V ekonomické třídě na krátkých a středně-krátkých trasách v Německu a na krátkých trasách do 90 min letecká společnost airberlin nabízí občerstvení zdarma. Při letech trvajících déle než 90 min dostanou cestující chlebíčky nebo minibagety, na trasách delších než 4 hodiny ještě navíc pečivo a čokoládové tyčinky. Na středně-dálkových trasách, které trvají alespoň 2 hodiny, dopravce podává speciální jídla: vegetariánská, veganská, bezlepková nebo bez laktózy, cestující je ale musí objednat alespoň 48 hodin před plánovaným odletem. Zdarma jsou cestujícím podávány také nápoje: káva, čaj, ovocné šťávy. Na dálkových trasách společnost nabízí jídlo zdarma a nápoje: kávu, čaj, ovocné šťávy, pivo,.

Čtěte více

Doplňkové služby

Na středně-dálkových trasách lze v palubním obchůdku koupit občerstvení a nápoje, značkové parfémy, bižuterii, hračky pro děti a doplňky. Na trasách na území Německa jsou dostupné časopisy a magazíny. Cestující s pohybovým handicapem může využít specializovanou pomoc, ale musí o ni požádat nejpozději 48 hodin před odletem.