Menu

Adria Airways

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Adria Airways na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Adria Airways?

Jízdní řád Adria Airways zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Adria Airways?

Nejlepší je koupit si letenky na let Adria Airways s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Adria Airways, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Adria Airways?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Adria Airways

Adria Airways

Slovinská národní letecká společnost Adria Airways je na trhu od roku 1961. Původně se dopravce jmenoval Inex-Adria Airways. První let byl uskutečněn s nizozemskou posádkou po koupi od KLM dvou letadel DC-6B. V roce 1967 prošla firma vážnou finanční krizí, která skončila konkurzním řízením v roce 1968. Ke krachu letecké společnosti ale nedošlo. V roce 1970 byla letecká flotila dopravce obnovena, bylo také zakoupeno první tryskové letadlo McDonnell Douglas DC-9-30 i cztery DC-6. Od roku 1996 je Adria Airways partnerem německé Lufthansy a od roku 2004 patří k letecké alianci Star Alliance.

Zavazadla

U letecké společnosti Adria Airways si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v Adria Airways také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Ekonomická třída nabízí standardní služby. Se třídou business je cestování velice pohodlné, výhodou jsou např. letištní salónky, občerstvení na palubě zdarma, bezplatné nápoje a denní tisk. V první třídě mohou cestující počítat s větším soukromím, pohodlím a jídlem podle denní doby – snídaní, obědem nebo večeří. Na přání si lze objednat individuální jídlo – musí být však objednáno alespoň 48 hodin před odletem. Tato třída také poskytuje větší cenovou elasticitu.

Flotila

Flotila slovinské letecké společnosti čítá 10 letadel typu Airbus A319, Canadair Regional Jet CRJ900 a Canadair Regional Jet CRJ 200 LR. Mimo to si Adria pronajímá Canadair Regional Jet CRJ 200, Canadair Regional Jet CRJ 100 a Boeing 737-500.

Letiště Lublaň

Mezinárodní letiště Lublaň Jožeta Pučnika se nachází 26 km severně od slovinského hlavního města. Jedná se o největší letiště v zemi. Na letišti se nacházejí kavárny, restaurace, bary, nejrůznější obchody, včetně duty-free, a půjčovny aut.

Jídlo

Na palubě letadel Adria Airways funguje SkyShop, ve kterém je možné zakoupit občerstvení, sladkosti a teplé, studené nebo alkoholické nápoje. Cestující business třídou mají v ceně letenky jídlo – podle denní doby – snídani, oběd nebo večeři.