Menu

Laudamotion

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Laudamotion na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Laudamotion?

Jízdní řád Laudamotion zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Laudamotion?

Nejlepší je koupit si letenky na let Laudamotion s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Laudamotion, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Laudamotion?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Laudamotion

Laudamotion

Laudamotion je rakouská nízkonákladová letecká společnost. Historie této aerolinky je poměrně komplikovaná: byla totiž založena už v roce 2003 pod názvem Niki. Pojmenována byla po jednom ze svých tehdejších majitelů, kterým nebyl nikdo jiný než slavný závodník Formule 1, Niki Lauda. O rok později společnost začala spolupracovat s Air Berlin a v roce 2011 se obě aerolinky spojily v jednu. Bohužel v roce 2017 zakončila svou působnost na trhu. Niki Lauda se ale nevzdal a v lednu roku 2018 koupil zbývající podíl od Air Berlin a začal budovat značku Laudamotion. V současnosti aerolinky patří firmě Ryanair. Společnost plánuje rozvíjet své aktivity především v jižní Evropě. Největší předností létání s Laudamotion jsou jejich velice nízké ceny.

Kód IATA Laudamotion je OE. Sídlo společnosti se nachází ve Vídni. Online check-in je zdarma a dostupný pro většinu cestujících. Odbavení na letišti je samozřejmě také možné.

Kam létá Laudamotion?

Společnost se soustředí především na populární jihoevropské destinace. Začala na několika  letech z Berlína a v současné chvíli nabízí už lety do více než 40 měst v 18 zemích a plánuje další rozvoj. Laudamotion létá z Rakouska, Německa a Švýcarska především do Španělska, Portugalska, Řecka, na Kypr a do Itálie. Dostupné jsou také lety do Velké Británie

Kdy jsou u Laudamotion dostupné akční letenky?

Akční letenky od Laudamotion stále nepřestávají přitahovat pozornost cestovatelů. Několik měsíců po zahájení činnosti společnost nabídla várku levných letenek za pouhé 1 euro. Další akce na sebe nenechaly dlouho čekat a spousta z nás se vydala za teplem doslova za pár euro. Společnost informuje o slevách a akcích na svých profilech na sociálních sítích a pomocí newsletteru. Nejlevnější letenky získáte tedy tak, že se zaregistrujete a budete sledovat obojí. A ulovit letenky do Milána nebo na Ibizu za pár euro z Vídně není špatné, že? Akční letenky jsou často dostupné i během letních měsíců, tedy v špičce sezóny!

Rozměry a váha zavazadel u Laudamotion

Jako všechny letecké společnosti, i Laudamotion má striktní požadavky ohledně zavazadel, na které si musí dávat pozor každý cestující. Protože ceny letenek jsou samy o sobě velmi nízké, za každé zavazadlo kromě malého příručního musíme zaplatit. Příruční zavazadlo (v ceně letenky) má rozměry 40 x 25 x 20 cm. Musí se vejít pod sedačku nebo do horní přihrádky. V příručním zavazadle nelze převážet nebezpečné předměty ani nic ostrého. Omezení týkající se tekutin jsou stejná jako u jiných společností. Na palubu můžeme vnést pouze tekutiny v lahvičkách nepřesahujících 100 ml. Ty se musí vejít do průsvitné uzavíratelné taštičky. Zvláštní pravidla se vztahují také na převoz jídla pro malé děti a léky. Pokud cestujete s miminkem, máte nárok na dodatečné příruční zavazadlo. V případě zdravotních pomůcek a invalidních vozíků je třeba předem informovat leteckou společnost a zařídit se podle jejích instrukcí. Sportovní vybavení lze za dodatečný poplatek převážet jako odbavené zavazadlo.

Za zavazadla, která s vámi poletí jako odbavená, je třeba u Laudamotion zaplatit. Zavazadlo by nemělo přesahovat rozměry 119 x 119 x 81 cm a nesmí vážit víc než 20 kg. Existuje také možnost koupě menšího (levnějšího) zavazadla o max. rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze do 10 kg. Letecká společnost upozorňuje, že neodpovídá za škody vzniklé na odbaveném zavazadle, a proto nedoporučuje v něm převážet nic cenného ani křehkého.

Jaká letadla má Laudamotion ve své flotile?

Laudamotion se rozvíjí bleskovým tempem a jeho plány týkající se rozšíření flotily nejsou skromné. V budoucnu chce zdvojnásobit současný počet letadel. Plánuje zakoupit nová letadla typu Airbus a zároveň si pronajímat letadla od Ryanairu. Současně jsou využívána letadla typu Airbus A320-200 a A321-200. Prvním z nich může cestovat 180 osob, druhým 212. Během letu cestující odpočívají na  nových a pohodlných sedačkách a mohou se za poplatek občerstvit. Letadla Laudamotion mají červenobílý design.