Menu

Vyhledat lety na letiště Aracaju Santa Maria

Aracaju

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: portugalština
  Časové pásmo: UTC -3
  Měna: Brazilský real (BRL)

 • Co musíte vidět v Aracaju?

  Zajímavý výhled na ústí řeky Sergipe, která protéká městem, se rozprostírá z rozhledny Mirante da Treze de Julho. Nachází se u promenády Beira Mar. Nezapomeňte, že je v neděli a pondělí zavřená.

 • Letní fiesta

  Každý rok během června a července se v Aracaju koná slavnost Festas Juninas, známá také pod názvem Forró Caju. Během ní se koná průvod, kterého se účastní tisíce tanečníků z nejlepších tanečních škol.

 • Něco pro milovníky přírody

  V Aracaju rostou mangrovy. Během přílivu se zdá, jakoby z moře vyrůstaly pouze koruny stromů. Pohled na ně je nezapomenutelný.

Co si nesmíte nechat ujít v Aracaju?

Písčité pláže s ohromným počtem restaurací, barů a hospod – je to ideální místo pro ty, kteří milují večírky. Lze zde objevit také bujnou přírodu, dokonalou kuchyni a seznámit se s pohostinnými místními obyvateli.

Nejproslulejší pláží v Aracaju je Atalaia Velha. Podél promenády se nachází mnoho dětských a sportovních hřišť, takže se zde bude líbit rodinám s dětmi. Praia do Robalo je zase místo obklopené krásným hájem s kokosovými palmami. Je zajímavé, že místní tvrdí, že právě na tomto místě je vždy teplejší voda než v ostatních lagunách ve městě. Pokud dáváte přednost aktivnímu odpočinku, vydejte se do obřího parku Parque dos Cajueiros, kde můžete trávit čas na sportovištích nebo si zaplavat v bazénovém komplexu. U Avenida Santos Dumont se také nachází středisko Projeto Tamar, kde se lze seznámit s životem mořských živočichů, včetně mořských želv. Skvěle je být na místě v 16:30, kdy nastává čas krmení. 

Aracaju bylo v minulosti důležitým přístavním městem. Tradice lovení ryb je stále udržována, proto, pokud vstanete brzy a vydáte se na pobřeží Sergipe ve čtvrti Industrial, se před vámi otevře malebný pohled na rybářské čluny plující po řece pod barevnými plachtami. Město se také může pochlubit mnoha perlami architektury. Jednou z nich je most Ponte de Imperador z devatenáctého století, který se nachází v srdci historického centra. Odtud se rozprostírá neuvěřitelný výhled na řeku Sergipe. Za vidění stojí také katedrála z roku 1857 (Catedral Metropolitana de Aracaju) a samozřejmě také muzea, např. Palace Museum Olímpio Campos nebo Museum do Artesanato de Sergipe. Právě v této části města se nachází největší počet malebných uliček, náměstí a restaurací, kde lze příjemně strávit čas. 

Až dostanete hlad, vydejte se na ulici Santos Dumont, kde je jedna restaurace vedle druhé. Ochutnejte zde tradiční brazilská jídla jako například: feijoada completa (guláš s černými fazolemi, různými druhy masa a drůbky podávaný s rýži), grilovaná masa neboli churrasco, palačinky s tapiokou (panquecas com tapioca) a také steaky z nejlepšího hovězího. Pokud máte rádi živou hudbu, bude se vám líbit v Cariri – restauraci s dlouholetou tradicí. S dokonalými gastronomickými zážitky můžete také počítat v restauracích Ponto da Picanha a Pitu com Pirao da Eliane. Pokud dáváte přednost street foodu, rozhodně hledejte místa, kde můžete koupit pastel, tedy moučník z tenoučkého smaženého těsta s různými náplněmi.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek Aracaju Santa Maria?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek Aracaju Santa Maria se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky Aracaju Santa Maria, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky Aracaju Santa Maria?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů Aracaju Santa Maria zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z Aracaju Santa Maria

Letový rozvrh: Aracaju

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Aracaju

Najít ubytování v Aracaju