Menu

Vyhledat lety na letiště Samsun Carsamba

Samsun

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: turečtina
  Časové pásmo: UTC +3
  Měna: Nová turecká lira (TRY)

 • Amazonky

  Legendární počátky města jsou spojeny s národem bojovných Amazonek. Proslavily se svou odvahou a skvělým zvládnutím umění boje. Podle legendy si odstraňovaly jedno prso, aby dokázaly lépe střílet z luku.

 • Špetka dějin

  Nejstarší stopy po osídlení tohoto regionu pocházejí z období paleolitu. Byly objeveny v 15kilometrů vzdáleném městečku Tekkeköy. Ze Samsunu sem můžete dojet autobusem, taxíkem nebo autem.

 • Turecké fjordy?

  Dvě hodiny jízdy od Samsunu se nachází jedno z nejkrásnějších míst v jeho okolí – Sahinkaya kanyon. Útesy vystupují přímo z vod Červené řeky. Krajina zde připomíná Norsko. Nejkrásnější pohled na útesy je z jedné z mnohých výletních lodí.

Co si nesmíte nechat ujít v Samsunu?

Samsun se může pochlubit nejen podmanivými výhledy na moře, nezvykle přátelskými a pohostinnými obyvateli ale také jedním z nejlepších regionálních jídel v Turecku. Co si zde prohlédnout a co si dát na zub?

Město, jehož současný název pochází od slova Amisos, kterým toto místo označovali dávní řečtí kolonisté, je nyní jedním z největších tureckých přístavů na pobřeží Černého moře. Moře je zde nejen součástí krajiny – díky němu je místní podnebí teplé a vlhké. Region se může pochlubit zde lovenými rybami mj. ančovičkami, které jsou proslulé po celém Turecku. Nelze se nezmínit také o širokých písčitých plážích, které jsou během léta zaplněny turisty, kteří si užívají tepla a sluníčka. Panuje zde taková pohoda a klid, že někteří dokonce tvrdí, že v Samsunu se v dávných dobách nacházela biblická Noemova archa.

Přestože má město bohatou historii a ovládali ho během staletí jeho existence různé národy, např. Řekové a Římané, zachovalo se do dnešní doby bohužel jen málo památek. Mezi nimi k nejdůležitějším patří: mešita Pazar ze 13. století, pomník a muzeum Atatürka věnované začátku tureckého boje o nezávislost a stadion Sarayi Kultur připomínající skokanský můstek, kde se konají mnohé koncerty. Pokud se zajímáte o dějiny starověku, vydejte se do Archeologického muzea, kde najdete mj. římské mozaiky, antické hrobky nebo zlaté šperky z období Pontského království.

Nejkrásnější panorama a výhled jak na město, tak i moře uvidíte z vrcholku kopce Amisos (Aisos Tepesti). Dostanete se tam pěšky z centra města nebo lanovkou ze stanice Batipark na ulici Baruthane Mahallesi. Zajímavé je, že se na vrcholku kromě vyhlídkové terasy a restaurace jako stvořené na romantickou večeři, nachází také oddělení archeologického muzea.

Turecké pobřeží Černého moře je proslulé svou výtečnou a zároveň zdravou kuchyní. Samsun je dokonalým místem, pokud chcete ochutnat regionální delikatesy jako pide – tedy nadívanou placku se sázeným vejcem ve tvaru lodi, která se peče v peci na dřevo, nebo hamsi pilay – rýžový pilav smíchaný s ořechy a bylinkami podávaný s ančovičkami (hamsi). Rozhodně stojí za ochutnání také jídlo kuymak, tedy founde ze sýra tal peynir smíchaného s máslem a kukuřicí s přídavkem čerstvého křupavého pečiva. Na tato jídla se zeptejte mj. v restauracích Pamuk Kardesler na adrese 100 Yil Bulvari, Venn Restaurant na Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Bulvari a také v Samsun Pidecisi na ulici Karadeniz Mah. Aziziye Cad, kde prý podívají nejvýtečnější pide. Během nákupů nezapomeňte, že je tento region proslulý také výtečným čajem a šafránem.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek Samsun Carsamba?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek Samsun Carsamba se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky Samsun Carsamba, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky Samsun Carsamba?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů Samsun Carsamba zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z Samsun Carsamba

Letový rozvrh: Samsun

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Samsunu

Najít ubytování v Samsunu