Menu

Vyhledat lety do Bristolu

Ukazát filtry

Bristol

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Britská libra (GBP)

 • Barevné nebe

  Každý rok v létě se v Bristolu koná čtyřdenní festival Bristol International Balloon Fiesta. Na nebi lze v těchto dnech vidět stovky barevných vzducholodí.

 • Street art

  Z Bristolu pochází jeden z nejdůležitějších umělců ulice, tedy umělec s přezdívkou Banksy. Pořádně se dívejte kolem, možná najdete jeho práce jako Mild, Mild West, Well nebo Hung Lover?

 • Pirátské historky

  Pokud jste milovníkem příběhů s mořem v pozadí, nahlédněte do nejstarší taverny v Bristolu, tedy The Llandoger Trow. Legenda hlásá, že v tomto příbytku pobýval sám Edward Teach, tedy legendární Černovous.

Zarezervujte si levné letenky do Bristolu

Ceny letenek z Prahy do Bristolu se dají pořídit za příznivou cenu. Čtěte dál a dozvíte se, co v tomto zajímavém městě na severozápadě Anglie navštívit, jak se tam levně dostat a jak dojet z letiště do centra města. Vše, co potřebujete vědět o letech do Bristolu a samozřejmě také letenky tam i zpět najdete na jednom místě - na eSky.cz!

Co vidět v Bristolu

Zamluvte si letenky z Prahy do Bristolu a poznejte město, kde vznikl jeden z nejznámějších příběhů na světě. V centru Bristolu, v hospůdce The Llandoger Trow, která se na první pohled neliší od jiných, byl napsán příběh Robinsona Crusoe. Nechte tu vzniknout i váš vlastní příběh, třeba o nezapomenutelném city breaku s báječně levnými letenkami Praha Bristol! Ať už v příběhu budou hrát hlavní roli tradiční anglické hospůdky, dechberoucí Bristol Cathedral nebo unikátní Cliftonský visutý most, jistojistě si Bristol zamilujete a budete se sem chtít vracet. Díky skvělým levným letenkám do Bristolu se sem dostanete rychle a levně a prozkoumáte jedno z nejzajímavějších měst Spojeného království.

Jak se dostat z letiště v Bristolu do centra města

Mezinárodní letiště v Bristolu má velmi rychlé a pohodlné spojení s centrem města i dalšími většími městy Velké Británie. Jak se tedy dostanete z letiště do cílové destinace?

Autobusem: Pokud jedete do centra města, nejpohodlnějším a nejlevnějším způsobem dopravy je Airport Flyer. Z letiště odjíždí každých 10 minut po celých 24 hodin denně a doveze vás na Bristol Temple Meads nebo hlavní autobusové a vlakové nádraží v centru Bristolu. Pokud si zarezervujete jízdenky online předem, zaplatíte 7 liber za jednosměrnou a 11 liber za zpáteční jízdenku. Při koupi lístků na místě zaplatíte o něco libru či dvě více.

Autobusem do jiných měst: Chystáte se z letiště v Bristolu do oblíbeného městečka Bath? Míříte do Cardiffu nebo Plymouthu? Žádný problém! Z letiště odjíždějí autobusy do těchto a dalších měst přibližně každou hodinu. Ceny, zvláště při rezervaci jízdenek předem přes internet, nejsou nijak závratné.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Bristolu

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Bristolu se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Bristolu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Bristolu (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a v termínech, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Velké Británie v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Tuto variantu vám můžeme vřele doporučit. Je tu méně turistů, ceny jsou nižší a počasí... to je tu deštivé po celý rok! Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě vy narazíte na levné letenky do Bristolu. Abyste měli informace o letech do Velké Británie, akčních nabídkách a cenách letenek do všech možných zajímavých destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do vaší vysněné destinace zaplatit a my vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající vašim požadavkům objeví. Server eSky je vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Bristolu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Bristolu, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Bristolu

Letenky do Bristolu můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Bristolu dostanete klidně za cenu kolem 800 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na sezónní, ale především posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Bristolu vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Krakova nebo Vídně, odkud také létají nízkonákladovky, a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Bristolu, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Bristolu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Velká Británie se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Bristolu

Z Prahy do Bristolu létá bez mezipřistání nízkonákladová letecká společnost EasyJet. Za letenku obvykle zaplatíte asi 1500 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Bristolu trvá 2 hodiny a 10 minut.

Pokud to nemáte daleko do Krakova, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Bristolu nízkonákladovky (Ryanair a EasyJet) odsud. Pro příklad: zatímco zpáteční letenka z Prahy do Bristolu na zářijový víkend stála 3000 Kč, z Krakova v tom samém termínu byla k mání za 2400 Kč. Pokud jste ze severní Moravy, Krakov pravděpodobně pro vás nejvýhodnější (zvláště, pokud výlet spojíte s poznáváním i tohoto historického města).

Levné letenky do Bristolu dostanete také z německých měst. Berlín se může zdát trochu z ruky, ale pokud spojíte např. pobyt v Berlíně (mimochodem, už jste byli v Tropical Island?) s výletem do Bristolu, máte recept na dva zajímavé city-breaky za skvělou cenu. Hledejte, zkoušejte, kombinujte - a ulovte své letenky do Bristolu!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit. Před několika měsíci tato společnost zavedla také extra poplatky za druhé příruční zavazadlo, takže poplatek za zavazadlo vás pravděpodobně nemine ani zde.

Let do Bristolu: jak se připravit

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Bristolu, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let do Bristolu!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Bristolu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Bristolu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Bristolu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Bristolu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Bristolu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Bristolu

Oblíbené aerolinie na trase z do Bristolu

Letový rozvrh: Bristol

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Bristolu

Najít ubytování v Bristolu