Menu

Vyhledat lety do Kolína nad Rýnem

Kolín nad Rýnem

Lety do Kolína nad Rýnem

Letiště Kolín/Bonn je šesté největší letiště v Německu. Každoročně odbaví miliony cestujících mířících ze všech i do všech koutů světa. Zarezervujte si levné letenky do Kolína nad Rýnem, pokud odtud letíte dále za exotikou, ale i jestli chcete poznat dvě důležité německé metropole, ve kterých se mísí bohatá historie se supermoderní architekturou a rychlým tempem současného života. Díky letenkám na letiště Kolín/Bonn poznáte Kolín nad Rýnem s úchvatnou katedrálou sv. Petra, ale také elegantní Bonn, který byl v nedávné minulosti hlavním městem našich západních sousedů. Zarezervujte si své letenky na eSky.cz a vydejte se za dobrodružstvím!

Co navštívit v Kolíně nad Rýnem

Kolín nad Rýnem se může pochlubit velice dlouhou a spletitou historií, avšak kvůli zničení města v roce 1944 se uchovala jen nevelká část zajímavé architektury města. Dominantou města je Dóm, neboli katedrála sv. Petra, která je součástí Světového dědictví UNESCO. Uvnitř se skrývá vzácný relikviář Tří králů ze 13. století a středověké zvony a vitráže.

Ve městě se také nachází několik zajímavých muzeí: Museum Ludwig se současným uměním, Römisch-Germanisches Museum s vykopávkami a uměním pozdní antiky v regionu a Wallraf-Richartz-Museum s výtvarnými sbírkami z období od 13. do 20. století. Za návštěvu určitě stojí i místní botanická zahrada. Cestovatelé, kteří si potrpí na sladké by neměli vynechat Muzeum čokolády.

Co navštívit v Bonnu

Díky letenkám do Kolína nad Rýnem můžete navštívit také Bonn, s nímž se město dělí o letiště. Rodné město Ludwiga Van Beethovena bylo mezi lety 1949 a 1990 hlavním městem Spolkové republiky Německo. Málokdo by to dnes hádal, ale toto město patří mezi nejstarší na našem kontinentě. Mezi pamětihodnosti, které tu můžete dnes navštívit, patří rodný dům Ludwiga Van Beethovena, radnice v rokokovém stylu či kurfiřtský zámek.

Jak dojet z letiště v Kolíně nad Rýnem do centra

Z letiště Kolín nad Rýnem/Bonn se dostanete do centra Kolína jednoduše autobusem nebo vlakem. Z letiště jezdí autobusová linka 161, která poté staví u stanice S-Bahn. Na letiště jezdí také vlak linky RE8. Jízdenka stojí €2.90, celodenní neomezená pak €8.80 Vlak odjíždí každých 10-15 minut.

Jak dojet z letiště v Kolíně nad Rýnem do Bonnu

Stejně jednoduše dojedete do 22 km vzdáleného Bonnu. Nejpohodlnějším způsobem dopravy je autobus linky SB60, který vás za 30 minut doveze na hlavní nádraží Bonn Hauptbahnhof. Autobus jezdí přibližně každých 30 minut. Zastávka se nachází před Terminálem 1. Cena jízdenky je € 8.20.

Z letiště do jiných měst

Na letiště zajíždí mnoho mezinárodních autobusových dopravců včetně Regiojetu, Filxbusu, Eurolines a Sindbad. Dostanete se tak odtud přímo prakticky do každého většího města v Německu, ale také do Nizozemí a Belgie.

Lety Praha-Kolín nad Rýnem

Z Prahy na letiště Kolín nad Rýnem/Bonn létá pouze společnost Eurowings. Při nákupu letenky předem nebo ve slevové akci lze získat cenu v řádech stokorun za jednosměrnou letenku. Let z Prahy do Kolína nad Rýnem trvá 1 hodinu a 15 minut. Ceny letenek do Kolína nad Rýnem se stále mění a při trošce trpělivosti narazíte na levné i vy. Pro nejaktuálnější informace o letech do Kolína nad Rýnem (i do jiných destinací kdekoli na světě), zaregistrujte se k odebírání newsletteru na našich stránkách eSky.cz. Při registraci nastavte maximální cenu, jakou chcete za let do Kolína nad Rýnem nebo jakékoli jiné destinace zaplatit a my vám zašleme upozornění hned, jak se letenky za ceny odpovídající vašim požadavkům objeví. Pokud tedy dostanete informace o levných letenkách na letiště Kolín nad Rýnem/Bonn, jejich koupi neodkládejte, protože zájem bývá obrovský.

Destinace z Kolína nad Rýnem

Z letiště Kolín nad Rýnem/Bonn lze letět přímo a za příznivé ceny do několika zajímavých destinací. Pro našince mohou být atraktivní lety do Španělska (např. Vitoria, Palma de Mallorca) či Maroka (Nador, Marakéš) s nízkonákladovou společností Ryainair.

Jak najít levné letenky do Kolína nad Rýnem

Na levné letenky je eSky.cz expert. Projděte si naše záložky „Akční letenky“ a „Let + Hotel. Tam najdete výběr letenek za ty nejlepší ceny do destinací po celém světě. Při hledání letenek zkoušejte a kombinujte: leťte z Drážďan místo z Prahy, leťte s přestupem, spojte návštěvu dvou destinací během jedné cesty. Nezapomeňte si vždy ověřit cenu těchto variant s cenou přímého letu. Nezapomeňte započítat také dopravu z letiště: levné aerolinky často létají na letiště, která jsou od cílového města daleko a doprava na místo je tedy dražší. To je případ především skandinávských měst, Velké Británie nebo Paříže.

Cena letenky záleží mimo jiné na oblíbenost trasy v daném termínu. Proto bývá těžší najít levné letenky do Kolína nad Rýnem na dobu letních prázdnin či na dny, které se pokrývají se svátky u nás a v Německu, protože v tomto období cestuje více lidí. Můžete letět po svátcích, mimo letní prázdniny, obecně mimo turistickou sezónu? Šance na sehnání letenek za akční cenu se tak mnohonásobně zvýší. Nazapomeňte, že během svátků jsou i ceny ubytování a služeb vyšší, než v „méně zajímavých“ obdobích. Cena se dále odvíjí od toho, ve který den letíte. Nejvíce cestujících létá na víkend (pátek odpoledne-neděle večer) nebo do práce na počátku pracovního týdne. Pokud tedy můžete, naplánujte si cestu např. od úterý do soboty. Spíše tak získáte lepší cenu než ti, kteří letí na víkend. Ceny ubytováních zařízení také bývají díky menší obsazenosti o něco nižší uprostřed týdne.

Na levný víkendový city break nebo dovolenou za pár korun máme také recept. Znáte naší záložku „Let + Hotel“, ve které si můžete během několika kliknutí vyhledat balíčky levných letenek v kombinaci s ubytováním? Máme Kolín nad Rýnem i stovky jiných zajímavých destinací. V čem je vyhledávač eSky.cz unikátní? Především tím, že máme přístup k informacím o letenkách od více než 950 leteckých společností (tradičních i nízkonákladovek) a 1.3 milionu pokojů/apartmánů po celém světě. Při rezervaci tak ušetříte až 30 % z ceny, kterou byste zaplatili při koupi letenky a pokoje na dvou různých portálech zvlášť.

Jak se připravit na let do Kolína nad Rýnem

Pokud už máte své levné letenky do Kolína nad Rýnem, nepodceňte přípravu před odletem. Jedině tak všechno proběhne hladce a vy se na místo dostanete bez stresu a komplikací. Před letem nezapomeňte na odbavení. Společnost Eurowings (i další společnosti) umožňují odbavení online, a to max. 72 hodin a min. 45 minut před odletem. U některých aerolinek se stačí odbavit u odbavovacího kiosku na letišti. Pokud letíte pouze s příručním zavazadlem, odbavení online vám ušetří čas letišti. Aerolinky zasílají e-mail s připomenutím, že už se lze odbavit online. U některých leteckých společností je odbavení online přímo nutností, protože odbavení na letišti vás bude stát peníze navíc.

Jaké předměty si můžu vzít do příručního zavazadla

Při balení pamatujte na to, že ve vašem příručním zavazadle můžete převážet jen omezené množství tekutin, a tedy i kosmetiky. Mezi kosmetiku, která se počítá jako tekutina, patří vše od olejíčků přes zubní pasty až po parfémy a roztoky na kontaktní čočky. Všechny kosmetické přípravky musí být v balení o maximálním objemu 100 ml. Takových lahviček, krémů či zubních past můžete mít max. deset. Všechny lahvičky se musí vejít do uzavíratelného plastového sáčku o objemu 1 litr.

Pozor si dávejte také na ostré předměty (nůžky, břitvy, nože, pilníky, vidličky), které vám také kontrola na letišti nemusí dovolit vnést do letadla. Pokud vezete některé z těchto předmětů, musíte je umístit do zavazadla k odbavení. Přejeme vám příjemný let do Kolína nad Rýnem!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Kolína nad Rýnem?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Kolína nad Rýnem se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Kolína nad Rýnem, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Kolína nad Rýnem?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Kolína nad Rýnem zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Kolíně nad Rýnem

Oblíbené aerolinie na trase z do Kolína nad Rýnem

Letiště Kolín/Bonn je šesté největší letiště v Německu. Každoročně odbaví miliony cestujících mířících ze všech i do všech koutů světa. Zarezervujte si levné letenky na letiště Kolín/Bonn, pokud odtud letíte dále za exotikou, ale i jestli chcete poznat dvě důležité německé metropole, ve kterých se mísí bohatá historie se supermoderní architekturou a rychlým tempem současného života. Díky letenkám na letiště Kolín/Bonn poznáte Kolín nad Rýnem s úchvatnou katedrálou sv. Petra, ale také elegantní Bonn, který byl v nedávné minulosti hlavním městem našich západních sousedů. Zarezervujte si své letenky na eSky.cz a vydejte se za dobrodružstvím!

Letový rozvrh: Kolín nad Rýnem

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Kolíně nad Rýnem

Najít ubytování v Kolíně nad Rýnem