Menu

Vyhledat lety do Kolomba

Ukazát filtry

Kolombo

Levné letenky na Srí Lanku

Sníte o dovolené v exotickém ráji? Zarezervujte si levné letenky do Kolomba a vyrazte na Srí Lanku! Tento ostrov se může pochlubit skvělým počasím po celý rok (vyhnout se monsunům lze pouhým přemístěním se do jiné části země) a spoustou atrakcí jak pro plážové povaleče, tak pro milovníky starobylých památek a výletů do přírody či dokonce extrémních sportů. Pokud se vydáte na Srí Lanku, zážitky jsou garantované. Čtěte dále a dozvíte se, jak a kdy se poohlížet po letech do Kolomba, hlavního města ostrovního státu, co si tam nenechat ujít, jak se dostat z letiště v Kolombu do vaší cílové destinace a mnoho dalších užitečných informací. Výhodné letenky při troše trpělivosti seženete na jakékoli roční období a návštěva Srí Lanky v každém z nich má své plusy (o mínusech se zde ani nedá mluvit).

Co navštívit na Srí Lance

Pokud se vám podařilo ukořistit výhodné letenky do Kolomba, gratulujeme! Nyní už zbývá pouze naplánovat, kam se zde vydáte. Ostrov je známý především svými pohádkovými plážemi, čajovými plantážemi, ale i starobylými chrámy a celkově krásnou přírodou. Jedny z nejkrásnějších pláží na Srí Lance se nacházejí v okolí města Galle na jihu ostrova. Mezi ty opravdu top se řadí Dalawella. Pro milovníky vln doporučujeme záliv Arugam, který je surfařským rájem na zemi.

Z měst si nenechte ujít Kandy s cennými buddhistickými památkami a krásnou botanickou zahradou. Dalším významným místem (taktéž jako Kandy zapsaným v UNESCO) je skála Sigiriya a nedaleký Zlatý chrám s jeskyněmi s historickými buddhistickými malbami.

Za návštěvu stojí také místní národní parky. Jedním z nejkrásnějších je Yala, kde při troše štěstí můžete spatřit i leopardy. Oblíbená je také cesta ikonickým vlakem po oblasti Ella, odkud se můžete vydat na túru na Ella Rock nebo k vodopádům Ravana.

Co vidět v Kolombu

Kolombo je hlavním městem a také největším městem ostrova Srí Lanka. Nepatří sice mezi turisticky nejzajímavější a nejnavštěvovanější místa země, ale my bychom vám doporučili tu strávit alespoň pár dní. Díky levným letům do Kolomba poznáte toto třímilionové hlavní město, které se rozkládá na západním pobřeží ostrova. Architektura je tu vskutku rozmanitá: překvapí vás mix koloniálních budov a kostelů, buddhistických chrámů a moderních mrakodrapů. A kam určitě zajít? Navštivte centrální čtvrť Fort, jejíž centrem je maják a kde najdete také spoustu neoklasických a koloniálních budov a také prezidentský palác. Současná vláda však velice dbá na bezpečnost města a jeho obyvatel, proto mnoho centrálních budov i ulic je zavřených.

Přesuňte se tedy spíše do čtvrti Pettah, kde najdete exotická tržiště a také spousty restaurací, a to včetně mnoha veganských. Přestože Pettah je převážně tamilská část, pocítíte tu vlivy i muslimské kultury a budete tu obdivovat souhru hinduistických chrámů s mešitami a kostely z koloniální éry. Nejvíce kostelů, a to včetně toho nejstaršího na Srí Lance, pak najdete ve čtvrti Kotahena.

Pokud budete chtít na chvíli utéct ruchu velkoměsta, zajeďte si do parku Green nebo elegantního Viharamahadevi, ve kterém se nachází budova Národního muzea.

Jak na levné letenky do Kolomba

Jak už víte, Srí Lanka a její hlavní město Kolombo rozhodně stojí za návštěvu a dovolená zde bude jistě patřit k těm nezapomenutelným. Pokud hledáte akční lety do Kolomba, eSky.cz bude vaším nejlepším pomocníkem. Na našich stránkách totiž najdete letenky stovek leteckých společností, letenky za aktuálně nejnižší ceny a spousty akčních nabídek letů do všech koutů světa. V případě letenek do Kolomba nebo do jiných exotických destinací si doporučujeme projít záložku Charterové lety, protože právě zde se často objevují letenky za super ceny do klasických dovolenkových destinací.

Na eSky.cz máme také záložku Let+Hotel. A jaké akce najdete zde? Jak název napovídá, můžete zde vyhledávat kombinace letenek a ubytování ve vámi vybrané destinaci. Ať už si chcete dopřát city break, dovolenou all inclusive či cestu do exotiky, hledejte zde. Nechce se vám vyhledávat zvlášť letenky a poté ubytování na různých portálech? Opět jste na správném místě. A to není všechno! Pokud si zarezervujete letenku společně s ubytováním u nás, můžete se radovat z až 30% slevy. Jak to děláme? Jednoduše! Spojujeme ty nejlepší akce letenek s výhodným ubytováním v dané destinaci. V naší databázi máme téměř milion a půl ubytovacích kapacit a stovky leteckých společností.

Jak se dostat z letiště v Kolombu

Pokud tápete, jak dojedete z letiště Bandaranaike International Airport (CMB) do centra Kolomba i jiných destinací, jste na správném místě. Vše se dozvíte zde. Pokud tedy míříte do centra Kolomba, máte několik možností:

Autobus: Autobus je nejlevnější variantou cesty z letiště, avšak musíte počítat s tím, že v něm občas bývá více cestujcích, než je příjemné. Naštěstí v současné době jezdí už pouze klimatizované autobusy. Linka E3-187 vás zaveze z letiště na Fort Station, kde se nachází největší autobusové a vlakové nádraží v Kolombu. Lístek koupíte přímo v autobuse a zaplatíte za něj 130 LKR. Linka jezdí pravidelně do 20:00, poté jsou však k dispozici jiné, méně časté spoje. Cesta do centra trvá 30-60 minut podle dopravní situace.

Uber: Pokud se nechcete stresovat, zda máte dostatek místní měny nebo se v ní ještě neorientujete a také se vám nechce smlouvat cenu s řidiči místních taxíků, vsaďte na Uber. jeho další výhodou je to, že řidič přesně ví, kde vás má vysadit a máte jistotu, že má v autě GPS, což u regulérních taxíků není samozřejmostí. Na letišti si můžete zakoupit místní SIM kartu, což ušetří výdaje za data v zahraničí. Jízda Uberem do centra vyjde přibližně na 1800 LKR, což je asi polovina ceny taxi.

Taxi: Za jízdu do centra vozem oficiání taxislužby zaplatíte 2000-3000 LKR. Na ceně je lepší se dohodnout předem a nebát se smlouvání.

Pokud jedete z letiště v Kolombu do Kandy nebo jiných populárních destinací, doporučujeme přestoupit na vlak na nádraží Colombo Fort nebo si zamluvit online předem transfer z letiště.

Turistická sezóna na Srí Lance

Než se rozhodnete pro koupi letenek do Kolomba, vyplatí se si zjistit, kdy je zde nejlepší počasí a také kdy sem míří nejméně nebo nejvíce návštěvníků, a tomu přizpůsobit svoje plány. Každé roční období tu totiž má co nabídnout. Pokud se do země vydáte v lednu, můžete spolu s místními absolvovat pětihodinový poutní výstup na Adamovu horu (Srí Pada). Zážitek spojený s výhledem na východ slunce je nezapomenutelný. Pokud se vám povede sehnat akční letenky do Kolomba na únor - neváhejte. V únoru začíná suché období v centrální a jižní části země, kde se pěstujte čaj a je to tedy ideální čas na výlet a exkurzi na čajové plantáže. Červen je vhodnou dobou k návštěvě méně známé východní části ostrova, protože právě tehdy se jí vyhýbají monsunové deště. Pokud chcete navštívit starobylá města jako Kandy, Anuradhapura, Polonnaruwa, jeskyně Dambulli či Sigiriya, a to bez davů turistů, vydejte se sem v říjnu. Déšť vás sice může překvapit v kteroukoli denní dobu, ale přeháňky nemají dlouhého trvání.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Kolomba?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Kolomba se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Kolomba, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Kolomba?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Kolomba zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Kolombu

Více o letišti

Oblíbené aerolinie na trase z do Kolomba

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Kolombu

Najít ubytování v Kolombu