Menu

Vyhledat lety do Craiovy

Craiova

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: rumunština
  Časové pásmo: UTC+3 (léto), UTC+2 (zima)
  Měna: Rumunské leu (RON)

 • Zpívající fontána

  V parku u prefektury již několik let funguje Fântâna Muzicală neboli hudební fontána, která během teplých letních večerů zpívá pro stovky lidí. Její představení rozhodně stojí za vidění.

 • Psí město

  Krajova je zaplavena skoro tisícem toulavých psů, kteří se klidně procházejí i po centru města. Je to zvláštní pohled, ale dávejte si pozor, abyste s takovým čtyřnohým přítelem člověka nepřišli do křížku.

 • Znamení lásky

  Pokud si přejete, aby se obyvatelé Krajové dozvěděli o vašich citech, můžete nechat zámek se svými jmény na mostě zamilovaných v botanické zahradě na ulici Strada Constantin Lecca.

Co si nesmíte nechat ujít v Krajové?

Krajova je městem kontrastů. Na jedné straně oslňuje upraveným historickým centrem a jedním z nejkrásnějších parků v Evropě, na druhé straně může působit těžkopádně kvůli ohromnému množství panelových domů. Určitě ale na vás toto město zapůsobí a budete mít chuť se sem vracet.

Město ležící v západní části Valašska se může pochlubit mnohasetletými dějinami. Bylo založeno Dáky a poté bylo obléháno Římany. Hlavní rozkvět Krajova zaznamenala v 19. století, později – zejména v důsledku mnohých epidemií – její hvězda postupně hasla. V současnosti, díky působení dvou univerzit, toto místo znovu ožilo a je nejen vědeckým, ale i kulturním centrem regionu. Město je proslulé díky svým otevřeným, sympatickým a přátelským obyvatelům, které během svého pobytu určitě potkáte.

K největším atrakcím Krajové patří středověké pravoslavné chrámy jako Madona Dudu, chrám sv. Dimitrije nebo trochu vzdálený od centra klášter Cosuna. Město se také může pochlubit jednou z nejkrásnějších budov prefektury v Rumunsku (Prefectura județului Dolj ), kolem které byl založen park a odpočinková zóna pro obyvatele. Pokud se chcete lépe seznámit s rumunským folklórem, rozhodně se vydejte do muzea Oltenia, které se nachází v domu Băniei, tedy v nejstarší světské stavbě ve městě. Důležitým bodem během prohlídky je také Muzeum umění v novobarokním paláci Palatul Jean Mihail, kde si můžete prohlédnout sochy slavného rumunského umělce Constantina Brâncușiho.

Místo, které rozhodně musíte navštívit a strávit v něm několik hodin nebo dokonce i celý den, je park, který leží podél ulice Bulevardul 1 Mai a nese název Nicolae Romanescu (Nicolae Romanescu Park). Podle mnohých se jedná o nejkrásnější a největší přírodní park ve východní Evropě. Toto místo, které na konci 18. století navrhl francouzský architekt Emile Rendont, je v současnosti zelenou oázou v centru zalidněného města. Na tomto místě si lze odpočinout, projít se po zoologické nebo botanické zahradě, pronajmout si kolo nebo loďku, věnovat se sportu, dát si oběd nebo romantickou večeři v krásném a příjemném prostředí. Pokud dostanete hlad, můžete také vyrazit do historické části města, kde najdete několik opravdu dobrých tradičních rumunských restaurací. Pokud chcete jít na jistotu, zvolte restauraci Casa Ghnicea na adrese Strada Madona Dudu, kde nejen jídlo, ale také hudba a vybavení svědčí o tom, že jste v Rumunsku. Dalším místem, které doporučují nejen turisté, ale i místní, je Carul din Stele na ulici Beharca. Rozhodně ochutnejte tochitură ardelenească – tedy guláš, který se podává s bramborovou kaší a sázeným vejcem.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Craiovy?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Craiovy se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Craiovy, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Craiovy?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Craiovy zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Craiově

Oblíbené aerolinie na trase z do Craiovy

Letový rozvrh: Craiova

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Craiově

Najít ubytování v Craiově