Menu

Vyhledat lety do Curitiby

Ukazát filtry

Curitiba

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: portugalština
  Časové pásmo: UTC-3 (léto), UTC-2 (zima)
  Měna: Brazilský real (BRL)

 • Jehňátka místo sekačky na trávu

  Ve druhé polovině 20. století byla jehňátka využita na sečení trávníků místo sekaček na trávu – v Jižní Americe vůbec poprvé! Výhody byly zřejmé – zvířata se krmila a současně se starala o trávník.

 • Neděle strávená na kole

  Pokud máte v plánu pronajmout si kolo a vyrazit někam do okolí, nechte to na neděli. V ten den jsou totiž jízdné pruhy na silnici, které jsou nejblíže chodníku, vyhrazeny pouze pro cyklisty.

 • Tapiserie a tradice Ukrajiny

  Navštivte Parque Tingui a zdejší pravoslavné chrámy, které ukrývají krásnou lidovou tapiserii a vyprávějí historii ukrajinských přistěhovalců, kteří v Curitibě hledali lepší život.

Co zajímavého je k vidění v Curitibě?

Město plné zeleně, ve kterém se střetají evropské národy. Vedle sebe tu žijí Italové a Němci, Poláci s Ukrajinci, je to taková malá Evropa v Brazílii.

Curitiba leží na jihu Brazílie. Město bylo založeno v polovině sedmnáctého století, největší růst ale zažilo na pokraji století dvacátého, kdy sem přicházelo mnoho přistěhovalců z Itálie, Německa a Polska. Jedním z důvodů masivní kolonizace Evropanů bylo opatření brazilské vlády, která poskytovala zemědělcům půdu pro pěstování. Díky tomuto „dědictví z minulosti“ je Curitiba nazývána nejevropštějším městem celé Jižní Ameriky.

Jde taky o jedno z nejzelenějších a nejčistších měst v Brazílii s množstvem zajímavých zákoutí. V parku Jana Pavla II. se nachází místo (jakýsi skanzen) s rekonstruovanými chýšemi po prvních usedlících z Polska. V některých domcích je k vidění ještě původní vybavení jako nábytek, nástěnné obrázky nebo nástroje každodenní potřeby, poblíž parku dokonce můžete ochutnat nejlepší pierogi (polské pirohy) v Curitibě. Jen pojďte dál, vítá vás Tadeu Rei do Pierogi. Tady se v kuchyni ohání jistý Polák, který díky svým mimořádným kuchyňským dovednostem získal statut opravdové místní celebrity.

V centru Parque das Pedreitas se nachází jedna z největších turistických atrakcí ve městě, Opera Arame. Konstrukčně zajímavá stavba (připomíná drát) je zasazena do lokality zatopeného starého lomu s bohatou vegetací. Operu navíc obklopuje rybníček s rybami všech barev a o zdejší příjemnou atmosféru se starají i vody zurčícího vodopádu.

Ve staré časti města, na Rua Jose Bonifacio, je každou neděli rušněji než obvykle. Koná se tu totiž místní trh, kde najdete téměř cokoliv – suvenýry z Curitiby, hand-made věcičky od lokálních umělců, med a mnoho dalších lahůdek a pamlsků. Na stejném místě a ve stojnou dobu navíc mívají pravidelné srazy veteráni na čtyřech kolech, takže o hezkou podívanou je tady opravdu postaráno.

Jste fanouškem automobilismu? Pak nezapomeňte navštívit Memorial da Seguranca no Transport. Poučíte se o všem možném, co je spojeno s bezpečností na silnicích; dozvíte se třeba o principech plánování ulic nebo o konstrukčních řešeních brzd, stanete se účastníkem simulované dopravní nehody a vyzkoušíte jaké to je řídit autobus.

Pokud budete cestovat s dětmi, zastavte se v rozsáhlém parku Bosque Alemano (jak svědčí už jeho název, v parku jsou patrné tradice přistěhovalců z Německa). Zatímco drobota bude poslouchat pohádky ve zdejší knihovně, rodiče si mohou odpočinout a popadnout druhý dech při talířku s lahodným koláčkem. V parku je plno stromů a lesních stezek, kde se kluci a holky mohou vyřádit a vyběhat.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Curitiby?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Curitiby se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Curitiby, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Curitiby?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Curitiby zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Curitibě

Oblíbené aerolinie na trase z do Curitiby

Letový rozvrh: Curitiba

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Curitibě

Najít ubytování v Curitibě