Menu

Vyhledat lety do Dubrovníku

Dubrovník

Letenky do Dubrovníku – nejlevnější lety 24 hodin denně!

Vyhledávání levných letenek do Dubrovníku nebylo nikdy jednodušší! Akční lety Dubrovník čekají jen na vás. Zapomeňte na vyhledávání na několika internetových stránkách. Pohodlně se usaďte a navštivte jediné místo – stránku eSky. V Dubrovníku panuje převážně teplé počasí. Pokud však chcete letenku za tu nejnižší cenu, je dobré si výlet naplánovat předem. Nejvíce slunce si užijete v období od července do srpna. Nepromeškejte šanci a zažijte nová dobrodružství díky levným letenkám Dubrovník

Začít je jednoduché – při vyhledávání letu Dubrovník stačí vybrat místo příletu a odletu, datum a třídu. Nezapomeňte ještě zadat počet cestujících a vyhledávací proces může začít. Na několika stránkách byste museli hledat celé hodiny. Díky stránce eSky ale máte vše na jednom místě. Během několika vteřin budete mít k dispozici několik letů. Všechny budou propojeny tak, abyste v letadle strávili co nejméně času. To všechno díky systému Virtual Interlining. Rychle vyhodnotí a třídí informace o výhodných leteckých spojeních nízkonákladových společností a lety propojí tak, abyste pokaždé ušetřili.

Ať už zvolíte přímý let nebo chcete letět s přestupem a cestou do cíle poznat další destinaci – výběr je jen na vás. Pro větší pocit bezpečí můžete přidat i pojištění nebo zařídit asistenční službu pro dítě nebo dospělého. Vyberte také místo v letadle a máte hotovo! Stačí zadat osobní údaje a zaplatit. Můžete balit zavazadla a těšit se na krásný výlet.

Levné letenky Dubrovník však můžete najít i v sekci Akční letenky. Stačí jedno kliknutí a vaše sny se můžou stát skutečností. Chcete ochutnat chorvatskou kuchyni nebo si zaplavat v průzračné vodě? Levný let do Dubrovníku pro vás bude ta správná volba. Pokud upřednostňujete e-mail, využijte možnosti přihlásit se k odběru newsletteru. Ta nejnovější nabídka levných letů Dubrovník tak bude čekat ve vaší schránce. Uživatelé smartphonů zajisté ocení aplikaci eSky, která vyhledá ty nejvýhodnější lety za nejnižší cenu. Dubrovník patří mezi místa, která rozhodně stojí za vaši návštěvu. Využijte nabídku levných letenek Dubrovník už dnes!

Letiště v Dubrovníku – základní informace

Letiště Dubrovník se nachází nedaleko obce Čilipi, která je od Dubrovníku vzdálená přibližně 22 kilometrů. Slouží k obsluze především sezónních letů. Do centra města se dostanete snadno díky autobusům Atlas Croatia. Spoje jsou naplánovány tak, že čekají na každý pravidelný přílet na letiště. Jízdenky na autobus si je možné zakoupit online.

Co je dobré vědět o městě Dubrovník?

Dubrovník se nachází na jižním pobřeží Jaderského moře a patří mezi nejkrásnější města v Chorvatsku. Přístavní město v Dalmácii vás okouzlí nádhernými plážemi a historickými památkami. Panuje zde převážně teplé a slunečné počasí. Nejlepší je do Dubrovníku letět v období od dubna do září. Červenec a srpen však patří mezi nejteplejší měsíce.

Nádherný výhled na celé město a průzračně čisté moře zažijete na vápencové hoře Srđ. Z hory se vám naskytne pohled na městské hradby, které se zachovaly dodnes a byly zařazené do světového kulturního dědictví UNESCO. Byly postaveny v 9. století a později byly obohaceny o pevnosti a 15 obranných věží. V minulosti byly tyto hradby vysoké až 25 a široké 6 metrů. Dnes jsou ve skvělém stavu a můžete využít několik vstupů, abyste je obdivovali. Městské hradby mají délku neuvěřitelných 1940 metrů.

Fanoušci historie si rozhodně přijdou na své! V Dubrovníku se nacházejí i kostely, katedrály a kláštery. Mezi nejznámější památky patří Dubrovnická katedrála. Zajímavostí je, že byla postavena v 18. století na místě dávné baziliky ze 7. století, kterou zcela zničilo zemětřesení. Na původním místě zůstala pouze brána. Dnes v katedrále najdete působivý oltář sv. Jana Nepomuckého, který je vyroben z fialového mramoru. Kromě oltáře zde najdete i další náboženské obrazy a malby.

Historie a tradice vás okouzlí i ve Františkánském klášteře. Jedná se o nejkrásnější stavbu. Vaše kroky by měly vést do historické lékárny. Součástí klášteru je i malé muzeum, které obsahuje sbírku relikvií, obrazy, kalichy či zlaté šperky.

Pokud zatoužíte po honosnějších památkách, rozhodně byste neměli vynechat palác Sponza. Palác propojuje prvky renesančního a gotického slohu. Najdete tady krásně zdobená okna a sloupy. Dnes se zde nachází státní archiv.

Po procházce po městě budete mít zajisté hlad. Ochutnejte pochoutky jižní Dalmácie a rozhodně nebudete litovat. Místní kuchyně je proslulá i kvalitním vínem či olivovým olejem. V Dubrovníku rozhodně není nouze o restaurace, kde můžete ochutnat tradiční pokrmy. Ochutnejte si čerstvé mořské plody či chutné ryby. Tradiční specialitou je také pokrm green menestra, jehož hlavními surovinami jsou dušené maso a zelí. Máte jedinečnou příležitost ochutnat například chobotnicový salát nebo černé rizoto.

Slunečné počasí je přímo stvořeno ke koupání v teplém Jaderském moři. V Dubrovníku najdete několik nádherných pláží, kde si můžete nerušeně odpočinout. Mezi nejznámější patří pláž Copacabana na nedalekém poloostrově Lapad. Dostanete se k němu loďkou v průběhu několika minut. Pláž je jako stvořená pro rodiny a na své si přijdou i milovníci vodních sportů. Mezi nejdelší pláže patří Lapad, ze které máte nádherný výhled na ostrovy v okolí. Ty nejmenší zas potěší obrovský nafukovací ostrov.

V okolí se nachází i pláž Šunj na ostrově Lopud. Jedná se o nejkrásnější pláž Jaderského moře. Cesta na pláž trvá zhruba 20 minut a je jako stvořená pro romantickou procházku. Zajímavostí Dubrovníku je i nedaleký ostrov Lokrum. Dostanete se na něj v průběhu 10 minut díky trajektu. Objeví se před vámi zalesněný ostrov, kde si můžete odpočinout ve stínu stromů. Nahází se zde i klášter, který je otevřen pro turisty. Věděli jste, že se zde natáčel kultový seriál Hra o trůny? V okolí kláštera se navíc nachází i překrásná botanická zahrada.

Pokud milujete noční život a skvělou hudbu, Dubrovník vás rozhodně nezklame. Nachází se zde spousta nočních klubů, barů a koncertních síní. Zamiřte na ulici Stradun, kde můžete obdivovat pouliční umělce a zatančit si do rytmu exotické hudby. V létě se na každém náměstí konají nejrůznější divadelní nebo koncertní představení. Potěší každou uměleckou duši. Proslulé jsou zde také vokální soubory. V ulicích města spontánně zpívají tradiční písně. Pokud se do Dubrovníku chystáte v červenci nebo srpnu, rozhodné si nenechte ujít Dubrovnický letní festival. Můžete zde uslyšet klasickou, současnou hudbu nebo jazz.

Dubrovník je městem mnoha tváří a ani jedna z nich vás zaručeně nezklame. Od nádherných pláží až po veselé noční večírky – Dubrovník nabízí všechno, co si vaše srdce zažádá. Krásná historie a příroda vám nabídnou odpočinek, jaký jste nezažili už dlouho. Ochutnejte chorvatskou kuchyni a objevte doposud neznámé chutě. Levné letenky Dubrovník čekají jen na vás!

Další výhody s eSky

Pokud vyhledávání letenek Dubrovník skončilo úspěchem, je dobré myslet i na ubytování. Díky stránce eSky to nebude náročný úkol. Stačí kliknout na sekci Let+Hotel. Objeví se před vámi desítky hotelů a apartmánů podle vašeho výběru. Můžete si vybrat podle ceny, vybavení nebo typu ubytovacího zařízení. Výběr vám zajisté usnadní i recenze předchozích uživatelů a vy máte jistotu, že se hotel nebo apartmán shoduje s popisem.

Díky stránce eSky zařídíte vše důležité na jediném místě a nemusíte opustit domov. Plánujte výlety do neprozkoumaných zemí a z výletů si odneste jen ty nejkrásnější vzpomínky. Všechny oficiální záležitosti zařídíte během několika minut. Nezůstává vám nic jiného, než se těšit z nádherného počasí a nezaměnitelné atmosféry Dubrovníku.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Dubrovníku?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Dubrovníku se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Dubrovníku, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Dubrovníku?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Dubrovníku zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Dubrovníku

Oblíbené aerolinie na trase z do Dubrovníku

Letový rozvrh: Dubrovník

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Dubrovníku

Najít ubytování v Dubrovníku