Menu

Vyhledat lety do Krakova

Ukazát filtry

Krakov

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Obwarzanki

  Nedat si v Krakově obwarzanki, to je jako být v Paříži a nevyzkoušet pečené kaštany! Pečivo se podobá preclíku a jeho historie sahá až do 14. století. Až do 19. století museli jejich pekaři mít speciální cechovní povolení – privilegium péct a prodávat obwarzanki měli jen vybraní pekaři. Kde je lze sehnat? Je to jednoduché, skoro na každém rohu v historickém centru Krakova najdete stánek, kde je prodávají.

 • Prázdné židle

  Krakov přetrval celou druhou světovou válku bez většího zničení, ale jeho obyvatelé židovského původu během německé okupace z města takřka vymizeli. Jim je věnován nevšední památník v bývalém ghettu – jsou zde na náměstí Hrdinů ghetta rozestavěny židle, na kterých nemá kdo sedět. Nedaleko se nachází továrna Oskara Schindlera, ve které její majitel některé Židy zachránil před smrtí. Dnes se zde nachází muzeum věnované válečným dějinám města.

 • Živoucí historie v Kazimierzi

  Kazimierz, tedy stará židovská čtvrt, je důkazem toho, jak multikulturní byl Krakov po celá staletí. Židé až do druhé světové války tvořili neopomenutelnou součást kulturní rozmanitosti města. Dnes jsou jejich tradice i nadále udržovány. Nejen, že zde můžeme najít restaurace podávající košer jídlo, ale také uvidíme staré synagogy a můžeme se zaposlouchat do klezmeru (třeba během Festivalu židovské kultury na ulici Široké).

Levné letenky do Krakova můžou být vaše

Shánění levných letenek do Krakova už nemusí být vyčerpávající úkol. Zapomeňte na vyhledávání na několika stránkách. Ušetřete čas i peněženku a navštivte jediné místo – stránku eSky! Využijte systému Virtual Interlining. Vyhledá a propojí jednotlivé lety za vás. Máte vždy jistotu, že jste našli výhodné letenky Krakov za tu nejnižší cenu.

Krakov rozhodně stojí za to! Město vás okouzlí svou historií a tradiční polskou kulturou. Je stvořeno jak pro romantickou dovolenou, tak i pro rodinný výlet plný zábavy. Stačí několik kliknutí a levné letenky Krakov můžou být vaše. Na začátek zadejte místo příletu a odletu, třídu, počet cestujících a datum. Klikněte na tlačítko pro vyhledávání a během několika vteřin se před vámi objeví levné lety do Krakova. Lety navíc můžete filtrovat podle přestupů a leteckých společností.

Pro co nejpohodlnější let si můžete v dalším kroku vybrat místo v letadle nebo přidat pojištění nebo asistenční službu pro dítě nebo člena rodiny. V poslední fázi stačí zadat osobní údaje a kliknout na tlačítko pro zaplacení. Letenky jsou vaše! Jednoduché, že? Můžete balit zavazadla a těšit se na historické centrum, Královský zámek či dávnou židovskou čtvrt Kazimierz.

Letiště v Krakově – základní informace

Hlavní letiště v Krakově je Letiště Krakow - Balice. Nachází se v obci Balice, která je od Krakova vzdálená přibližně 11 kilometrů. Je otevřeno 24 hodin denně a je druhým největším letištěm v Polsku. Obsluhuje vnitrostátní i zahraniční lety. V roce 2015 zde otevřeli zcela nový terminál. Starší část letiště je v renovaci a bude propojena s novější částí.

Z letiště se do centra dostanete například vlakem. Cesta trvá 17 minut a jízdenku není nutné rezervovat předem. Můžete ji koupit v jednom z automatů, který nabízí možnost platit kartou. Vlaky jezdí každou půlhodinu. Do centra se můžete dostat i pomocí autobusu. Využijte autobusového spojení 208 a 252. Cesta do centra vám zabere přibližně 40 minut. V noci do města jezdí autobusové spojení 902 s hodinovým intervalem.

Co byste měli vědět o Krakově?

Krásné město Krakov je jedním z nejstarších a největších měst v Polsku. Do roku 1596 byl dokonce hlavním městem. Je proslulý díky své neobyčejné historii a tradiční kultuře, která na vás čeká na každém kroku. Vydejte se na romantickou procházku v honosném historickém centru a určitě nebudete litovat. Hlavní náměstí je ještě krásnější v noci. Prosvětlené malebné uličky a budovy vás přímo zvou k tomu, abyste je obdivovali.

Centrum je charakteristické zejména renesančním, barokním a gotickým slohem. Proto patří mezi kulturní dědictví UNESCO. U vchodu na historické centrum vás přivítá starověká Floriánská brána. Každý rok ji navštíví miliony turistů. Po nedaleké ulici kdysi přicházeli králové ke korunovaci. Místní tuto ulici také nazývají Královská cesta. Jedná se o jedno z největších náměstí. Mezi impozantní památky patří stará radniční věž, která je postavena v gotickém slohu. Zdobí ji okouzlující barokní kupole. Tyto památky jsou jedinou zachovalou částí staré radnice, nejsou proto přístupné veřejnosti.

Mezi nejvýraznější památky patří i velká budova takzvaná Sukiennice. Nachází se na místě bývalé tržnice. Kdysi se zde prodávalo maso, ovoce nebo zelenina. Dnes tady nejdete suvenýry, kůže, zlaté nebo jantarové šperky.

Pokud chcete zažít něco opravdu kouzelného, můžete se po hlavním náměstí projet v kočárech s koňmi. Pokud se chystáte na dovolenou v létě, můžete si vybrat z několika desítek restaurací a kaváren. Zaručeně si užijete výhled na historické centrum, které nikdy nespí. V centru se nacházejí také četné obchody, starožitnictví a muzea.

V centru poutá pozornost i socha Adama Mickiewicze, u které se pořádají umělecké produkce. Milovníky historie rozhodně potěší gotická bazilika Panny Marie. Najdete zde sbírku uměleckých děl. Mezi nejznámější patří dřevěný oltář Víta Stossa. Na náměstí zní každý den v poledne proslulá trubačská melodie – Hejnal. Uslyšíte ji v okolí věže Hejnalica. Tato tradice vznikla na počest trubače, kterého kdysi při hrání melodie usmrtil šíp. Mezi další krásné památky, které si nemůžete nechat ujít, patří i kostel sv. Barbory.

Krakov kdysi chránily hradby, dnes je ale jedinou zachovalou částí Barbakan. Byl postaven ve středověkém slohu s arabskými prvky. Nedaleko centra se nachází pahorek Wawel. Stojí zde královský hrad a katedrála. Kolem Královské katedrály se nacházejí pohřební kaple. V Královském zámku dnes najdete muzeum, které patří k vyhledávaným turistickým památkám. Najdete zde sbírku královské klenotnice a zbrojnice.

V Krakově si užijete spoustu zábavy. Pokud se chystáte na dovolenou v zimním období, nemůžete si nechat ujít vánoční trhy. Můžete zde ochutnat tradiční pokrmy polské kuchyně. Vyzkoušejte vydatný bigos, což je kysané zelí s masem, houbami a klobásou. Mezi nejznámější pochoutky patří pirohy s masem nebo s tvarohem a bramborami. Nevynechejte ani sýry nebo smažené maso a klobásy.

Mezi tradiční čtvrtě patří i oblast Kazimierz. Věděli jste, že do začátku 19. století tvořila samostatné město?  Propojovaly se zde dvě výrazné kultury – židovská a křesťanská. Na budovách se zde nacházejí překrásné malby. Vydejte se do středověké Staré synagogy. Během druhé světové války byla zničena, později však byla obnovena. Dnes je zde umístěná sbírka Historického muzea. Dodnes funguje synagoga Remuh. V okolí synagogy se nachází jeden z nejstarší evropských hřbitovů. Pokud se vydáte do této čtvrti, rozhodně byste měli ochutnat místní specialitu – tradiční zapiekanku. Jedná se o měkké pečivo, které je zapékané s houbami, sýrem a dalšími ingrediencemi podle vašeho výběru.

Mezi neprozkoumanou památku, které rozhodně stojí za zmínku, patří Ojcovský národní park. Užijete si zde spoustu zeleně a především krásný výhled. Rozhodně stojí za to jej navštívit, ať už se vydáte na kratší nebo delší výlet. Dostanete se zde autobusem a od Krakova je vzdálený pouhých 20 kilometrů. Nachází se zde malebná obec Ojców. Můžete navštívit i zříceninu hradu Ojców, odkud se vám naskytne nádherný výhled.

V okolí najdete řadu skalisek a krasových terénů. Vydejte se na procházku turistickou stezkou Orlích hnízd. V severní části parku se nachází Písková skála. Můžete zde prozkoumat renesanční zámek, který se zachoval dodnes. Pod Pískovou skálou se nachází Herkulův kyj, což je asi 25 metrů vysoké skalisko. V jižní části parku zase najdete krásný potok a přírodu, která bere dech.

Jak na levné letenky do Krakova?

Pokud chcete mít levné letenky do Krakova za tu nejnižší cenu, je dobré si je rezervovat předem. Budete tak mít jistotu, že máte tu nejlepší nabídku. Rychlý a přehledný systém udělá veškerou práci za vás. Stačí navštívit stránku eSky nebo kliknout na sekci Akční lety. Můžete si vybrat vysněnou dovolenou přímo pro vás a navíc v pohodlí domova.

Levné lety Krakov si vás ale mohou najít kdekoliv! Pokud upřednostňujete smartphon, stačí nainstalovat aplikaci eSky, díky které budete mít přehled v levných letenkách. Stránka eSky však nabízí i levné letenky do Krakova prostřednictvím e-mailu. Stačí se přihlásit k odběru newsletteru.

Nejedná se však o jediné výhody, které náš servis nabízí. Už se nemusíte během dovolené bát o střechu nad hlavou. V sekci Let+Hotel si můžete vybrat z desítek apartmánů, hotelů nebo dalších ubytovacích zařízení. Výběr vám usnadní i recenze předchozích uživatelů. Ubytování lze navíc filtrovat díky recenzím, od vzdálenosti od místa příletu nebo odletu, až po vybavení pokoje. Ať už si vyberete jakoukoliv možnost, nezapomeňte, že na stránce eSky najdete vždy ty nejlevnější letenky do Krakova. Plánujte stále nová dobrodružství a poznávejte nové kouty světa. Stačí několik kliknutí.

 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Krakova?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Krakova se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Krakova, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Krakova?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Krakova zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Krakově

Oblíbené aerolinie na trase z do Krakova

Letový rozvrh: Krakov

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Krakově

Najít ubytování v Krakově