Menu

Vyhledat lety do Long Banga

Long Banga

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: malajština
  Časové pásmo: UTC +8
  Měna: Ringgit (MYR)

 • Čas na zábavu

  Pokud plánujete jet do La Paz příští rok, doporučujeme jaro. V dnech 26. – 27. května se ve městě každoročně koná Fiesta del Gran Poder, tedy Festival velké síly. V této době lze na ulicích města vidět více než 30 tisíc tanečníků z různých regionů Bolívie.

 • Wrestling a folklór?

  V El Alto v prostoru Multifuncional Ceja de El Alto se každou neděli v 15:00 konají proslulé souboje, kterých se účastní ženy, cholitas, v tradičních krojích. Nemějte obavy – většina ran je hraná. 

 • Na návštěvě u věštkyně

  Je vám strach cizí? Pak se vydejte na ulici Linares na Mercado de las brujas, tedy trh čarodějnic. Lze zde koupit podivné bylinné směsi, amulety a také sušené nenarozené plody lam, které podle Bolivijců přinášejí štěstí. 

Co si nesmíte nechat ujít v La Paz?

V La Paz se vám může zatočit hlava, protože toto téměř třímilionové město se nachází v rekordní nadmořské výšce. Proč si toto město určitě zamilujete?

Pokud chcete vidět, jak vypadá skutečný život v této zalidněné aglomeraci, projděte se na malebné náměstí v centru, tedy na Plaza Murillo. Bude zaplněné nejen obyvateli hlavního města spěchajícími za svými povinnostmi, ale také na schodech posedávajícími campesinos, tedy námezdními
dělníky, kteří zde čekají na nabídku práce na některé z okolních farem. Rozhodně zde potkáte také cholitas oblečené do tradičních oděvů, tedy širokých barevných sukní a buřinek. Za návštěvu rozhodně stojí také Etnografické muzeum (Museo de Etnografia), kde můžete zhlédnout velice zajímavou expozici týkající se lidového bolivijského a andského kroje a barvených látek starých i 3000 let.

Jelikož se město nachází mezi horami Středních And, rozhodně využijte jednu z mnoha městských linek nebo horských lanovek Mi Teleferico. Z kabinek stoupajících do Al Alto, obce nacházející se ve výšce 4100 m n. m., se před vámi rozprostře krásný výhled na celé La Paz. Pokud si chcete s někým, na kom vám záleží, udělat hezký večer, vydejte se zde společně, abyste mohli pozorovat, jak se město budí k nočnímu životu.

Když dostanete hlad, hledejte v menu místních restaurací tradiční bolivijská jídla. Mezi nimi kraluje sopa de mani, tedy polévka vařená na hovězích žebírcích s nesolenou podzemnicí olejnou. Mezi oblíbená jídla patří také silpancho – směs rýže, brambor, drůbežího masa, zeleniny a smažených vajec, dále pak plato paceńo, tedy kukuřičný lusk, bob v luscích, brambory ve slupce, maso a zapečený sýr. Nejlepší místa pro degustaci těchto jídel jsou: Gustu a El Vagon del Sur ve čtvrti Calacoto a také Luciernagas na ulici Avenida Illimani. Restaurace Pena Huari na ulici Sagarnaga nabízí nejen dokonalé jídlo, ale také tradiční živou hudbu. La Paz se také proslavilo stánky, ve kterých cholitas prodávají levné ovoce a čerstvě vymačkané šťávy. Pokud na ně narazíte, rozhodně musíte šťávu ochutnat. 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Long Banga?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Long Banga se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Long Banga, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Long Banga?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Long Banga zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Long Banga

Letový rozvrh: Long Banga

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Long Banga

Najít ubytování v Long Banga