Menu

Vyhledat lety do Soluně

Soluň

Letenky do Soluně - Tip na letní dovolenou – Soluň letecky

Máte představu o místě své nejbližší dovolené? Zamlouvalo by se vám třeba Řecko? Prosluněný jih Balkánského poloostrova a levné letenky do Soluně – to nezní vůbec špatně, co říkáte? Soluň je po Aténách druhým největším městem Řecka a jednou z TOP destinací pro letní dovolenou. Toto přístavní město má všechno: obklopují ho krásné hory a obmývají příjemné vody Egejského moře. A historické památky, tak typické pro řeckou kulturu? Jsou všude! Ve městě a jeho okolí najdete stopy z raného období křesťanství i Byzantské říše. Není zde nouze ani o památky ze seznamu UNESCO. Výborná poloha, příjemné klima a nabídka levných letenek do Soluně, zkrátka samá pozitiva. Projděte si nabídky letů do Soluně a vyberte si ten pravý pro vás. Řešíte víc cenu letenky nebo termín letu?

Jak se dostat do Soluně

Jak již bylo napsáno, Řecko jako takové se rozprostírá na samotném jihu Balkánského poloostrova. Vzdálenost Praha – Soluň činí více než 1500 kilometrů a to je tedy pořádná porce kilometrů. Pokud nejsou k dispozici letenky do Soluně za dobrou cenu, lze trasu absolvovat autem nebo autobusem. Připravte se ale na více než 15 hodinovou štreku napříč Maďarskem, Srbskem a Makedonií. Kdo má jinou možnost, jak se do Řecka dostat, ten si tuto štrapáci velmi rychle rozmyslí. 1500 kilometrů lze v dnešní době překonat omnoho rychleji a pohodlněji, bez bolestí zádových a sedacích svalů.

Pokud byste se rádi podívali do Soluně a vsadíte na leteckou dopravu, rozhodně neuděláte krok špatným směrem. Vždyť internet se přímo hemží nabídkami letenek za akční ceny a, ano, jsou mezi nimi také nejlevnější letenky do Soluně. Do Řecka se dá letět i z několika mezinárodních letišť v Čechách. Například z Ostravy se sezonně lítá směr Zakynthos, Korfu, Rhodos nebo Heraklion. Z Pardubic se zase létá na Rhodos a Krétu. Pokud ovšem hledáte přímé lety do Soluně, zaměřte svou pozornost na letiště v Brně a Praze. Letenky do Řecka z Brna jsou dostupné pro vícero destinací. V rámci sezónních pravidelných letů si můžete pořídit letenky do destinací jako Heraklion, Korfu nebo Rhodos, najdete ovšem i charterové lety do Soluně. Pro přímé lety z Prahy do Soluně je nejvhodnější zaměřit se na letní sezonu. Celoroční pravidelná přímá linka do Soluně z Prahy není doposud k dispozici, ovšem sezónně lítají do Řecka SmartWings, Aegean Airlines a taky Czech Airlines. V letní sezoně lze z Prahy do Soluně letět každý den v týdnu, přičemž let trvá zhruba 2 hodiny. Letenky za nejvýhodnější ceny se obvykle prodávají pro nižší cestovní třídy, kupříkladu třídu Economy. I v tomto případě ale lze pořídit letenku s příjemným benefitem. Jak jinak byste nazvali registrované zavazadlo v ceně letenky?

Do Soluně z Bratislavy, Vídně nebo Norimberku

Letenky za akční ceny jsou ovšem k mání i pro lety z letišť mimo Českou republiku. Využijte blízkost hranic se Slovenskem a rezervujte si letenky do Soluně z Bratislavy. Z hlavního města Slovenska se přímo do Soluně létá pravidelně během celého roku, zejména v pondělí a pátek. Jestli chcete stlačit cenu letenek do Řecka hluboko pod hranici 1000 Kč, zkuste využít nabídky nejlevnějších letenek z Bratislavy.

Nabídka levných letů z Vídně by mohla zajímat zejména obyvatele jižních částí Čech a Moravy, kteří to do hlavního města Rakouska opravdu nemají daleko. Díky low-cost dopravcům, jako je Wizz Air, se cena jedné letenky Vídeň – Soluň drží hodně nízko. Platí to hlavně pro období mimo léta, tedy mimo hlavní turistické sezony. Zkuste si do Soluně zaletět z jara nebo na podzim – za letenku zaplatíte pár stovek. Voda v moři možná nebude tak příjemná jako v létě, zato ulice města budou o poznání prázdnější.

Přímé linky do druhého největšího města v Řecku nabízí také letiště v Norimberku. Na nejlevnější letenky z Norimberku do Soluně můžete narazit i během června a července, opravdu vytížených měsíců, jinak se ale do Soluně z Norimberku lítá celoročně.

Letiště Soluň „Makedonia“

Letiště v Soluni patří mezi tři největší a nejvytíženější letiště v Řecku. Dříve bylo známo také pod názvem „letiště Mikra“. Mnoho leteckých linek, které směřují z nebo na toto letiště, má sezónní charakter, vytíženost letiště se ovšem i tak blíží k hranici 10 milionů odbavených cestujících ročně. Makedonia totiž neobsluhuje jenom Soluň, ale také Chalkidiki a jiné turisticky atraktivní destinace v oblasti.

Pokud si pořídíte letenky do Soluně online, jistě vás bude zajímat jak se dostat z letiště Makedonia do centra města. Nemusíte se ničeho obávat, centrum Soluně je od letiště vzdálené necelých 15 kilometrů. Na cestu si můžete vzít taxi nebo si koupit lístek na některou z autobusových linek. Můžete si ověřit, že hromadná doprava je, co se týče cen jízdného, mnohem výhodnějším řešením. Tak nebo tak, cesta z letiště do centra města by vám neměla trvat déle než 30 minut. Hodně ovšem záleží na aktuální dopravní situaci. Zácpy na cestách v kombinaci s jižanským temperamentem jsou výbušnou směsí, díky které se vaše cesta může prodloužit klidně i o dalších 30 minut.

Řešením by mohla být nová stanice metra, která by spojovala letiště s městem. S jejím otevřením se počítá v letech 2020 až 2021.

Hledání a rezervace nejlevnějších letenek – využijte eSky

Nejlevnější letenky na internetu se nijak neskrývají, ani nejsou výsadou pro úzkou skupinku šťastlivců. Může je mít opravdu každý, pokud ovšem ví, jak na to. Pokud chcete mít nabídky letenek za výhodnou cenu vždy po ruce, využijte vyhledávač eSky. Web eSky je jakousi obří databází nabídek letenek od různých leteckých společností z celého světa. Databáze se neustále aktualizuje a speciální vyhledávací systém z ní dokáže filtrovat ty absolutně nejlepší nabídky letenek, které jsou na internetu k dispozici.

Vyhledávání letenek na eSky funguje jednoduše a velice intuitivně. Stačí jen zadat pár vstupních údajů (například termín a místo příletu a odletu) a za okamžik se na obrazovce před vámi objeví nabídka nejvýhodnějších letenek s cenami a všemi potřebnými informacemi o letu. Pomocí pokročilého systému filtrů si z nabídky lze vytáhnout letenky podle vašich absolutních preferencí.

S eSky si jednoduše naplánujete i složitou cestu s několika přestupy. Nemusíte řešit časový harmonogram a kupovat letenky každou zvlášť. Systém eSky vám pomůže a ze své databáze vybere z časového i finančního hlediska nejvýhodnější letecká spojení pro vás. Následná rezervace levných letenek pak proběhne stejně rychle a bez komplikací. Stačí pár kliků myší a je to.

Nabídky nejlevnějších letenek na internetu – jak na ně?

Chcete ty nejlevnější letenky do Soluně? Máte je mít a nemusíte ani dlouho hledat. V horní části webu eSky najdete sekci Akční letenky, kde se 24 hodin denně zobrazují ty absolutně nejlevnější nabídky letenek do Evropy, USA a prakticky do celého světa. Chcete si lítat po světě za 300, 400 Kč? Můžete. Hledejte levné letenky a lety s eSky.

Aby vám neunikly opravdu žádné nabídky levných letů, doporučujeme přihlásit se na odběr newsletteru eSky. Pokud si rozumíte se svou emailovou schránkou, budete do ní vstupovat s ještě většími očekáváními. Nechte se obsluhovat nabídkami a informacemi o akčních letenkách! Nebo si nainstalujte bezplatnou aplikaci – jakéhosi virtuálního strážného psa, který vás automaticky upozorní vždy, když se v nabídce objeví výhodné letenky do vámi zvolené destinace.

Šetřete čas hledáním výhodných letenek na internetu. Naučte se používat eSky a kromě času ušetříte také spoustu peněz. Levné letenky online máte blíž, než byste čekali.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Soluně?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Soluně se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Soluně, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Soluně?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Soluně zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Soluni

Oblíbené aerolinie na trase z do Soluně

Pojeďte poznat magické Řecko! Zarezervujte si levné letenky do Soluně a poznejte historii druhého největšího řeckého města, jehož památky pochází z doby římské, byzantské i osmanské. Na vlastní oči uvidíte skalní kláštery Meteora, budete obdivovat známou Bílou věž, užijete si atmosféru populární čtvrti Ladadika a vykoupete se v moři. Nebo snad odtud plánujete pokračovat na jeden ze stovek úžasných řeckých ostrovů? Splňte si jeden tlustý řecký sen a vydejte se na místa, jejichž historie sahá tisíce let zpátky. Vezměte svou drahou polovičku, celou rodinu nebo přemluvte partu přátel a vyrazte do země, kterou si nejen díky jejím pohostinným obyvatelům zamilovali miliony návštěvníků z celého světa. Tak co, už máte své letenky do Soluně?

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Soluni

Najít ubytování v Soluni