Menu

Vyhledat lety do Skopje

Skopje

Letenky do Skopje za skvělé ceny

Nechte se zlákat na dovolenou a poznávání Makedonie, malé země na jihovýchodě Evropy, kam se zatím proudy výletníků nehrnou. Na eSky najdete akční letenky do Skopje z Prahy i jiných nedalekých letišť. Čtěte dál a dozvíte se, jak na levné letenky do Makedonie, kdy tam nejlépe vyrazit a také co tam uvidíte. Nebojte se neznámého a vyrazte za krásnou přírodou, výtečným jídlem a přátelskými obyvateli na samý jih Balkánského poloostrova!

Co tam na vás čeká

Zarezervujte si levné letenky do Skopje a vydejte se prozkoumat Makedonii! Skopje je hlavním městem, které často cestovatelé přehlížejí a to je chyba, protože opravdu stojí za prozkoumání. Upravené centrum s kamenným mostem a starým městem Čaršija a krásnými kostely, mešitami a také synagogou - ano, v Makedonii se vždy mísila ortodoxní kultura s islámem a židovstvím. Překvapí vás názvy místních ulic, mezi kterými nechybí Leninova či Bulvár Říjnové revoluce. Zaujmou vás také bazary, kde koupíte všechno možné i nemožné doslova za pár korun. Ze Skopje můžete vyrazit rovnou k jezeru Ohrid, které je bezesporu jedním z nejkrásnějších míst země.

Jak se dostat z letiště do centra Skopje

Z Letiště Alexandra Velikého se dostanete do centra Skopje autobusem. Jeho jízdní řád je upraven podle letů. Autobus staví v centru města, na hlavním autobusovém nádraží a u několika nejznámějších hotelů ve městě. Jízdenka stojí 180 dinárů (asi 75 Kč). Do města můžete jet také taxíkem. Ceny jsou pevně dané - v případě centra Skopje zaplatíte 1220 dinárů (500 Kč). Taxi si zamluvíte přímo na letišti. Nedoporučujeme jezdit s neoficiálními řidiči, které své služby nabízejí u východu z terminálu.

Jak se dostat z letiště Skopje k jezeru Ohrid

Pokud jedete ve skupině a chcete se dostat rychle a se vším pohodlím k jezeru Ohrid, můžete jet taxíkem přímo z letiště za 5800 dinárů (2400 Kč). Není potřebná dřívější rezervace, auto si pohodlně objednáte na letišti. Za příznivější cenu se k jezeru dostanete autobusem z hlavního autobusového nádraží v centru města. V létě vyjíždí několik autobusů denně. Cesta trvá cca 3 hodiny.

Kdy se vyplatí koupit letenky do Makedonie

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Skopje se tedy skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety v letních měsících do Skopje,  jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Skopje (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na data, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Skopje v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících.

Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim?  Pokud se chcete koupat v nádherném Ohridském jezeře a podnikat výlety do hor, vydejte se sem kdykoli od poloviny května do konce září. Na druhou stranu do Makedonie lze jet i v zimě - slyšeli jste už o její dynamicky se rozvíjející infrastruktuře v oblasti zimních sportů? Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer a v neděli.

Levné lety do Skopje

Letenky do Skopje můžete dostat za slušnou cenu především u nízkonákladovky Wizz Air. Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na sezónní i posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Skopje vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Polska, Slovenska, Německa nebo Maďarska, odkud také létá výše jmenovaná nízkonákladovka, a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Skopje, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Berlína, zpátky do Bratislavy.  Pokud hledáte levné letenky do Skopje, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Makedonie se tu občas také objevuje. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Společnosti létající do Skopje

Z Prahy do Skopje v současné době neexistují přímé lety. Existuje však šance, že Wizz Air, který do Skopje létá, v začne v budoucnu levné letenky na trase Praha-Skopje nabízet. A jak se tam tedy dostanete?

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Skopje společnost Austrian odtud. Rakouské aerolinky však patří k těm dražším, proto počítejte s cenou kolem 7000 Kč za zpáteční let.

Levné letenky do Skopje dostanete například z Budapešti. Levné letenky do Budapešti pořídíte u nízkonákladovky Wizz Air. Z Budapešti pak budete v Makedonii raz dva - a to klidně za pár stokorun. Hledejte, zkoušejte, kombinujte!

Zkusit můžete německá letiště. Z Německa (např. z Berlína nebo Norimberku) doletíte do Skopje za cenu kolem 3000 Kč tam i zpět v letních měsících. Přímé lety nabízí Wizz Air taky z Bratislavy.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit.

Let do Skopje: jak se připravit

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Skopje, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

A jste připraveni na let do Skopje! Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Skopje?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Skopje se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Skopje, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Skopje?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Skopje zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Skopji

Oblíbené aerolinie na trase z do Skopje

Zarezervujte si levné letenky do Skopje a vydejte se prozkoumat Makedonii! Skopje je hlavním městem, které často cestovatelé přehlížejí a to je chyba, protože opravdu stojí za prozkoumání. Upravené centrum s kamenným mostem a starým městem Čaršija a krásnými kostely, mešitami a také synagogou - ano, v Makedonii se vždy mísila ortodoxní kultura s islámem a židovstvím. Překvapí Vás názvy místních ulic, mezi kterými nechybí Leninova či Bulvár Říjnové revoluce. Zaujmou Vás také bazary, kde koupíte všechno možné i nemožné doslova za pár korun. Ze Skopje můžete vyrazit rovnou k jezeru Ohrid, které je bezesporu jedním z nejkrásnějších míst země. Zarezervujte si své letenky do Skopje a vydejte se za nevšedními zážitky do Makedonie!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Skopji

Najít ubytování v Skopji