Menu

Vyhledat lety do Siirtu

Ukazát filtry

Siirt

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: turečtina
  Časové pásmo: UTC +3
  Měna: Nová turecká lira (TRY)

 • Tillo

  Rozhodně se vydejte na procházku do Tillo, tedy čtvrti, která v kurdštině nese název Aydınlar. Nachází se zde krásné hřbitovy a hrobky až z roku 1500. 

 • Pohled jako z pohádky

  Příroda byla k Siirtu velice štědrá. Na severovýchodě se nacházejí husté lesy a majestátní vrcholky hor. Na jihu města se zase rozprostírá stepní krajina. 

 • Podnebí

  Nejtepleji je zde od dubna do září. Teplota se v tomto období pohybuje mezi 24 a 30 stupni. Nejchladněji je od prosince do března, kdy může teplota během dne klesnout na nulu. Nejvyšší zaznamenaná teplota je 42 °C a nejnižší -15 °C. 

Co si nesmíte nechat ujít v Siirtu?

Toto město bylo založeno v 10. století n. l. Lze zde najít velké množství krásných historických budov. Kromě novějších muslimských mešit se zde zachovaly také kostely z byzantského období. Město Siirt je také hlavním městem stejnojmenné provincie. Největší skupinu obyvatel zde tvoří Kurdové.

Nejdůležitější památkou, která si zachovala svou krásu dodnes, je Ulu Cami – Velká mešita postavená v roce 1129 seldžutským sultánem Mahmutem II. Patřil k dynastii, která vládla v Bagdádu poté, co se Osmanská říše pomalu začala rozpadat.

Cenu za podnikavost by si zasloužili obyvatelé nedaleké vesnice Eruh. Existuje zde tradice, že koncem srpna chodí vesničané do hor sbírat sníh. Poté ho za haléře prodávají na městských trzích. Je zajímavé, že o sníh z hor je zájem. Obyvatelé regionu ho kupují, aby z něho mohli připravit tradiční pochoutku – cellat yemeği, tedy zmrzlinu z vinné melasy. Zní to chutně? Pokud budete v okolí v tomto ročním období, nabídnou vám tuto zmrzlinu prakticky v každé restauraci.

Co si ze Siirtu přivést na památku? Region se proslavil díky Siirt battaniyesi, tedy ručně vyráběným dekám a kilimům – typickým kobercům, které jsou ručně tkané na dřevěných rámech podle tradičních postupů z kozí vlny. Vhodným suvenýrem, který bude mnohem jednodušší dopravit, je regionální mýdlo s výjimečnou vůní a hydratačními vlastnostmi.  

Kam v Siirtu zajít na nejchutnější oběd či večeři? Navštivte Gozde Ocak Basi na ulici Hastane Cad. Připravují zde dokonalá jídla, zejména doporučujeme vyzkoušet místní kebaby. Pokud vás unaví všudypřítomní prodejci, zde si odpočinete – obsluha restaurace je velmi milá. Navíc si naproti můžete zblízka prohlížet zříceniny starodávných lázní.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Siirtu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Siirtu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Siirtu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Siirtu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Siirtu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Siirtu

Oblíbené aerolinie na trase z do Siirtu

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Siirtu

Najít ubytování v Siirtu