Menu

Vyhledat lety do Tuzly

Tuzla

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: bosenština, chorvatština, srbština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Konvertibilní marka (BAM)

 • Vodní dýmka?

  V samotném srdci historického centra na ulici Prekinute mladosti 2 se nachází Divan Han, hospůdka s vodními dýmkami. Mladí obyvatelé Tuzly zde rádi tráví čas. 

 • Sirnica

  Jako dezert nebo na svačinu si určitě dejte sirnici – jedná se o druh sladkého pečiva, které je bohatě posypáno cukrem. Sirnice jsou k dostání v každé pekárně. 

 • ZOO

  Za deset minut jízdy autem na jihozápad od centra města dojedeme do zoologické zahrady. Tu doporučujeme zejména těm, kteří cestují s menšími dětmi. 

Co si nesmíte nechat ujít v Tuzle?

První lidé se objevili na území dnešní Tuzly pravděpodobně již v období mladší doby kamenné. První zmínka o městě se datuje do roku 1460, kdy se objevil zápis o zařazení Tuzly do Osmanské říše. V této době se zde začalo s velkovýrobou soli. 

Nakonec se sůl stala pro město prokletím. Po několika staletích jejího dobývání se část města propadla, mezi domy se objevily bažiny a krása městečka se navždy vytratila. Nakonec na začátku 21. století bylo vytvořeno v této části města solankové jezero. Tato část města se nazývá Panonika a postupně se rozrůstá. Dnes je zde rozsáhlý komplex, který zahrnuje jezírka, bazén, umělý vodopád a také archeologické naleziště.

V historickém centru města se nachází Solné náměstí, kde se dříve obchodovalo s vytěženou solí. Dnes veškeré stopy po trhu zmizely. Na hezkém náměstí obklopeném jednopatrovými měšťanskými domy nalezneme vodotrysk a lavičky. Skoro v každém druhém domě se nachází hospůdka, ve které se dobře najíte. 

V Tuzle nebudete mít hlad. I zde si můžete dát pestré pokrmy výtečné balkánské kuchyně. A to nejen v restauracích, ale také v místních fast foodech. Pouze na Balkánu si dáte Čevabčiči. Jde o mleté jehněčí nebo hovězí maso, ze kterého jsou vytvořeny malé válečky, které se opékají na grilu. Podávají se v lepinji – malém chlebu se sýrem z kozího mléka a cibulí. 

Výtečnou balkánskou kuchyní podávanou ve veskrze královském stylu se mohou pochlubit v restauraci Čaršijska česma na adrese Trg žrtava genocida u Srebrenici. Během teplých dnů je příjemné posedět na zahrádce restaurace a pozorovat život místních obyvatel. Interiér nadchne ty, kteří si zamilovali místní folklór – je zde hodně dřeva, venkovské ubrusy, máselnice, tisíce džbánků a čajových servisů, které se dříve používaly v balkánských domácnostech. Nedivte se, že se zde nepodává alkohol – je to místo spojené s muslimskou tradicí.  

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Tuzly?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Tuzly se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Tuzly, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Tuzly?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Tuzly zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Tuzle

Oblíbené aerolinie na trase z do Tuzly

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Tuzle

Najít ubytování v Tuzle