Menu

Vyhledat lety do Vídně

Ukazát filtry

Vídeň

Akční letenky do Vídně

Ulovte si letenky do Vídně za super ceny a vydejte se poznat toto historií oplývající město. Lety do Vídně jsou k mání za super ceny z mnoha evropských metropolí a vídeňské letiště je také skvělým výchozím bodem pro lety na Blízký i Daleký východ, ale také do Afriky a Jižní Ameriky. Necháte se pozvat na aromatickou kávu a výtečný zákusek do tohoto úžasného města?

Jak se dostat z letiště ve Vídni do centra

Vídeň má dokonale rozvinutou městskou hromadnou dopravu. Z letiště Wien-Schwechat do centra města dojedete nejrychleji a nejpohodlněji vlakem City Airport Train. Dojedete tak do samého centra, na stanici Wien Mitte. Odkud je to už jen pár minut pěšky ke známé katedrále sv. Štěpána. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 12 €, za zpáteční 21 €. Dítě do 14 let cestuje zdarma. Cesta trvá pouhých 16 minut a vlak z letiště odjíždí doslova každou chvíli.

Co navštívit ve Vídni

Vydejte se do tohoto fascinujícího města, kde na každém kroku zavadíte o české stopy, jež tu zanechali naši krajané především v předminulém století. Vídeň je krásná a nikdy neomrzí - objevujte zas a znovu její krásy díky levným letenkám do Vídně od eSky.cz! Kromě světoznámých památek se město pyšní i tradiční a vysoce kvalitní gastronomii. Pochutnejte si na tradiční turecké (nebo vlastně vídeňské?) kávě se štědrým kouskem sacheru nebo jablkového štrůdlu. Navštivte vyhlášené kavárny jako je Cafe Central, Schwarzenberg Cafe či Cafe Mozart. Rozmazlujte se po vzoru císařovny Sisi a odvezte si z Vídně nezapomenutelné zážitky a energii na další pracovní dny!

Jak na levné letenky do Vídně

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Porta se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Vídně, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Nejlepší cenu letenek do Vídně (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na data, které se nepokrývají s žádným svátkem nebo významnou událostí v místě vašeho plánovaného pobytu. Pokud chcete letět do Rakouska v období letních prázdnin, během květnových svátků, na zářijový nebo říjnový prodloužený víkend nebo na Velikonoce (tak jako spousty dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se vám se sem vydat třeba až na samém konci turistické sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Tuto variantu vám můžeme vřele doporučit. Je tu méně turistů, ceny jsou nižší a barevný podzim nebo rozkvetlé jaro jsou ještě přidávají Vídni na romantice. Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Nejdražší jsou letenky na pondělí ráno a pátek odpoledne a večer.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě vy narazíte na levné letenky do Vídně. Abyste měli informace o letech do Rakouska, akčních nabídkách a cenách letenek do všech možných zajímavých destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do vaší vysněné destinace zaplatit a my vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající vašim požadavkům objeví. Server eSky je vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Porta chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Rakouska, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Vídně

Letenky do Vídně můžete dostat za slušnou cenu nejen s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Vídně dostanete klidně za cenu kolem 2000 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Vídně vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Krakova  se společností Laudamotion a udělejte si dva výlety v jednom.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Vídně, se vždy podívejte také na nabídku ze sousedních letišť. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Bratislavy. Pokud hledáte levné letenky do Vídně, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Rakousko se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Vídně

Z Prahy do Vídně létá bez mezipřistání pouze společnost Austrian. Za letenku obvykle zaplatíte asi 2900 korun v méně vytížené dny, v oblíbenějších časech 3600 Kč. Let z Prahy do Vídně trvá 45 minut.

Letíte do Vídně z jiných evropských měst? Využíváte vídeňské letiště k cestám ze zahraničí do České republiky? Dobře děláte! Vídeňské letiště je obrovským dopravním uzlem, na kterém operují nejen aerolinky z celého světa, ale i mnoho nízkonákladovek.

Levné letenky do Vídně dostanete z mnoha německých měst, Itálie, Španělska, skandinávských zemí, Izraele a mnoha dalších. Hledejte, zkoušejte, kombinujte - a ulovte své letenky do Vídně!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA a Austrian, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit.

Let do Vídně: jak se připravit na cestu

Nelétáte často, nebo letíte dokonce poprvé? Žádný strach! Pokud už máte své letenky do Vídně, stačí se připravit na samotný let. Nejdůležitější je být na letišti včas. Pokud letíte z destinace mimo Evropskou unii nebo z letiště, které je obrovské, vyhraďte si na příjezd, odbavení, bezpečnostní kontrolu (ale také kávu před letem) celé 3 hodiny. Budete tak mít jistotu, že se nezdržíte ve frontě a v případě komplikací nepřijdete o drahocenný čas.

Zadruhé, zabalte si všechno cenné a potřebné do příručního zavazadla. Tedy: vaší letenku, pas nebo občanský průkaz, peníze, elektroniku a nezbytné léky. Do letadla si můžete vzít i jídlo. Nesmíte však mít u sebe tekutiny v nádobách s objemem vyšším než 100 ml. Maximum je 10 lahviček. Zároveň všechny musí být zabaleny v průhledné zapínací taštičce. Bezpečností kontrolou neprojdete s ostrými předměty, zbraněmi, tekutinami (více než 100 ml), nože, nůžky či holící strojky.

A nyní už zbývá jen si let do Vídně náležitě užít! Přejeme vám šťastnou cestu a pohodový let!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Vídně?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Vídně se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Vídně, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Vídně?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Vídně zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích ve Vídni

Oblíbené aerolinie na trase z do Vídně

Zarezervujte si letenky do Vídně a vydejte se do tohoto fascinujícího města, kde na každém kroku zavadíte o české stopy, jež tu zanechali naši krajané především v předminulém století. Vídeň je krásná a nikdy neomrzí - objevujte zas a znovu její krásy díky levným letenkám do Vídně od eSky.cz! Kromě světoznámých památek se město pyšní i tradiční a vysoce kvalitní gastronomii. Pochutnejte si na tradiční turecké (nebo vlastně vídeňské?) kávě se štědrým kouskem sacheru nebo jablkového štrůdlu. Navštivte vyhlášené kavárny jako je Cafe Central, Schwarzenberg Cafe či Cafe Mozart. Rozmazlujte se po vzoru císařovny Sisi a odvezte si z Vídně nezapomenutelné zážitky a energii na další pracovní dny!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely ve Vídni

Najít ubytování ve Vídni