Menu

Vyhledat lety do Brazílie

Ukazát filtry

Brazílie

 • Belo Horizonte
 • Recife
 • Florianopolis
 • Vitória
 • Cuiaba
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: portugalština
  Časové pásmo: UTC-3 (léto), UTC-2 (zima)
  Měna: Brazilský real (BRL)

 • Jízdní řád

  Máte v plánu se po městě pohybovat autobusem? Jedná se o nejoblíbenější způsob dopravy v zalidněném městě. Nehledejte ale jízdní řád – je vyvěšen v autobuse.

 • Nebojte se deště

  Belo Horizonte se nachází v regionu, kde často prší. Proto na mnoha budovách najdete ve výšce několika metrů nad zemí stříšky, které vedou nad chodníkem, aby chránily pěší před deštěm.

 • Víte, co si kupujete?

  V obchodech často u jednoho pultu platíte, a u druhého vám jiný člověk vydává zboží. U prvního pultu budete muset znát seznam výrobků, nebudete na ně moci ukázat prstem.

Co si nesmíte nechat ujít v Belo Horizonte?

Strhující moderní architektura obklopená impozantním městským parkem a zároveň rodinná atmosféra v místních hospůdkách – Belo Horizonte si získá každého. 

Město na jihovýchodě země vzdálené od Ria de Janeira 440 km se nachází v podhůří Serra do Espinhaço. Belo Horizonte je postaveno podle amerických urbanistických plánů. Autory některých staveb jsou nejslavnější jihoameričtí architekti jako Oscar Niemeyer a Lucio Costa. Většina staveb, které stojí za zhlédnutí, se nachází ve čtvrti Pampulha – tato část města je od roku 2016 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. K nejzajímavějším stavbám patří kostel sv. Františka z Assisi s parabolickou betonovou kupolí. Toto řešení bylo až do výstavby tohoto kostela používáno pouze na hangárech a bylo mezi duchovními přijato s nelibostí. 

Chcete se vydat na nákupy? Pak navštivte Mercado Central, největší tržnici ve městě. Nachází se na ulici Avenida Augusto de Lima a je otevřená každý den. Můžete zde koupit místní ovoce, zeleninu, maso, pečivo a rukodělné výrobky. Také se zde chutně najíte – pod střechou se nacházejí bary a stánky s občerstvením. 

V samotném centru města Belo Horizonte, na povrchu 45 ha, se nachází městský park Americo Renee Gianetti. Roste v něm kolem 280 druhů stromů, jejichž přirozeným prostředím je nejen Jižní Amerika, ale i jiné světadíly. V korunách stromů žije 50 druhů ptáků. Díky bujné vegetaci a okolním horám je Belo Horizonte známé také jako rekreační destinace. 

Velkou oblibou se zde těší tzv. escape rooms, tedy pokoje, kde musíte rozluštit hádanku, abyste se dostali z místností ven. Nejzajímavější scénáře najdete v Escape 60 na ulici Rua São Domingos do Prata. 

Na oběd si zajděte do restaurace Xapuri ve čtvrti Trevo. Uvítá vás typická brazilská kuchyně, dlouhé dřevěné stoly pod holým nebem a rodinná atmosféra pro příjemné hodování s přáteli. V každém baru se kromě alkoholu podávají také jednoduchá jídla. K nejoblíbenějším patří grilovaná masa a jednohubky smažené v hlubokém oleji, které lze jíst rukama. Obyvatelé Belo Horizonte nejraději chodí do Mercearia 130, Bar de Zeze nebo do Patorroco. K snídani Brazilci rádi jedí pečivo s různými náplněmi. Je k dostání v každé pekárně.

Rozbalit

Oblíbené aerolinie na trase z do Brazílie