Menu

Burgas Intl Airport Lvov Intl Airport - Vyhledat lety

Lvov

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: ukrajinština
  Časové pásmo: UTC+3 (léto), UTC+2 (zima)
  Měna: Ukrajinská hřivna (UAH)

 • Město hudby

  Na každém rohu historického centra najdete uliční hudebníky. Nejsou to jen hráči na kytaru, ale celé malé orchestry s kontrabasy, houslemi, trubkami nebo bubny.

 • 44 měšťanských domů

  Lvovské hlavní náměstí vás ihned nadchne. Obklopuje ho 44 různorodých měšťanských domů postavených v 18. a 19. století. Největším překvapením je ten, který je celý nabarvený načerno. 

 • Ševčenkův sad

  Několik desítek minut jízdy tramvají na východ od centra se nachází mimořádný skanzen. Jsou zde dřevěné domy, pravoslavné kostelíky ze 17. století a vesnické školy. 

Co si nesmíte nechat ujít ve Lvově?

Město dokonale propojuje dějiny a současnost. Přestože si současné náměstí určitě na první pohled zamilujete, mohlo by vás zajímat, že skutečné historické centrum se nacházelo o několik stovek metrů dál. Dnes je zde pouze parkoviště a park. Ale vadí to někomu? Lvov žije po celý den nehledě na počasí. V centru města se nachází mnoho hospůdek a restaurací, jejichž nabídka návštěvníky leckdy překvapí.

Dějiny Lvova po sobě zanechaly typické rozdělení města. Bez obtíží zde najdete hranice mezi arménskou, polskou, ruskou, židovskou či rakouskou čtvrtí. Kdysi ve městě žili lidé různého původu. Dnes to již není příliš viditelné, ale ještě zde zůstaly hospůdky, obchody nebo tržnice typické pro danou skupinu s tradičními jídly, nápoji a suvenýry.

Hledáte místo, ze kterého by bylo možné pořídit hezkou fotografii panorama města? Vydejte se na hradní vrch, ze kterého se rozprostírá nádherný výhled, zejména při západu slunce. Na tomto místě ale hrad nehledejte. V 19. století ho rozebrali Rakušané. Dodnes není zcela jasné z jakého důvodu. Až navštívíte vrch a náměstí, odložte mapu a vyrazte do ulic historického centra. Prohlížejte si detaily – sochy na budovách, ozdobné římsy a bohatě zdobené dveře a dřevěné okenice.

Kde se ve Lvově najíst? Kuchyně je zde téměř všude skvělá, ale restaurace a hospůdky se liší něčím úplně jiným. Je zde mnoho tematických hospod. Příklad? Мазох-Cafe na adrese Serbska vul. 7. Poznáte ji podle sochy Leopolda von Sacher-Masocha, která předestírá to, co najdete uvnitř – na stěnách kralují obrázky a rekvizity se sado-masochistickou tématikou a s trochou štěstí uvidíte i show s poléváním voskem a bičíky. Co si tu objednat k jídlu? Dejte si třeba býčí varlata. Nejchutnější jídla z masa podívají v restauraci Maso a spravedlnost na Valovaya 20. Pokud naštvete kata, který bloumá po hospůdce, můžete vám být vyměřena spravedlnost a dostanete se do kovové klece v restauračním vězení. Už máte hlad?

Samozřejmě zde existují také klidná místa. S příjemnou atmosférou můžete počítat v restauraci na adrese Rynek 23. Nachází se zde Divadlo piva pravda, která zaujímá celý měšťanský dům. O místa není nouze, jídlo je zde levné a chutné. Doporučujeme žebírka pečená v medu. 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek Burgas Intl Airport Lvov Intl Airport?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek Burgas Intl Airport Lvov Intl Airport se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky Burgas Intl Airport Lvov Intl Airport, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky Burgas Intl Airport Lvov Intl Airport?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů Burgas Intl Airport Lvov Intl Airport zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely ve Lvově

Najít ubytování ve Lvově