Menu

Vyhledat lety z letiště Frankfurt Airport

Frankfurt Airport

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: němčina
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Plná sklenice vína

  Každý rok v srpnu se ve Frankfurtu koná týdenní festival jablkového vína, neboli Frankfurter Apfelweinfestival. Během týdne v čase od 11 do 23 a o víkendech od 11 do 24 si ho na Roßmarkt můžete dopřát za nízkou cenu, co hrdlo ráčí – stánků je zde opravdu hodně.

 • Pro dobrodruhy

  Hned vedle Mainhattanu, v okolí ulic Kaiserstraße a Taunus, se nachází Čtvrť červených luceren. Jedná se o erotické centrum města s velkým počtem legálně fungujících veřejných domů. Nedoporučujeme nesmělým.

 • Pro zamilované

  Chcete okouzlit svého partnera či partnerku? Vydejte se na pěší železný most Eiserner Steg a pověste na něm zámek s vašimi jmény. Polibek zaručen!

Co si nesmíte nechat ujít ve Frankfurtu?

Frankfurt-Hahn je největší letiště a zároveň přestupní stanice v Evropě. Pokud zde máte strávit několik hodin, vydejte se do centra města. Zjistíte, že do tohoto města se rozhodně stojí za to vrátit na delší dobu.

Frankfurt nad Mohanem je město dvou tváří. Jednu z nich tvoří staré čtvrti s historickými stavbami nebo domy postavenými podle principů místní architektury. Druhou tváří města je finanční centrum s rekordně vysokými mrakodrapy, ve kterých mají svá sídla nejvýznamnější světové finanční instituce. Toto místo se označuje jako Mainhattanu, tedy Manhattan nad řekou Mohan (německy: Main). Na tomto místě se porozhlédněte za nejvyšší budovou v Německu, tedy Commerzbank Tower měřící 256 metrů a také za Main Tower, kde můžete za 6,5 euro vyjet na vyhlídkovou terasu a obdivovat panorama celého města. Nezapomeňte také na fotku u památníku evropské měny – najdete ho na Willy Brandt Platz.

Milovníkům tradic doporučujeme procházku do historického centra, tedy do Altstadtu. Nehledě na skutečnost, že skoro 70 % zástavby bylo zničeno během bombardování za druhé světové války, dnes – díky pečlivé rekonstrukci – je toto místo krásné jako kdysi. Co stojí za návštěvu? Rozhodně katedrála sv. Bartoloměje ze 14. století, Goethův dům (Goethehaus) a také jedno z nejmalebnějších evropských náměstí tedy Römerberg. Na něm se nachází radnice, měšťanské domy s nezvykle zdobenými štíty z tzv. hrázděného zdiva a také mnoho restaurací a barů, kde můžete vyzkoušet místní speciality a pivo. Na sever od tohoto místa se nachází Zeil Straße, která je v současnosti největším obchodním bulvárem v Německu. Je to zároveň kulturní centrum města s nespočtem pouličních umělců a hudebníků.

Až dostanete hlad, dejte si tradiční hessenská jídla. Prvním bodem na seznamu je zelená omáčka z mixovaných bylinek (pažitky, petrželové natě, šťovíku, řeřichy, brutnáku a kerblíku) a smetany nebo jogurtu, tedy Grüne Soße, který se podává s brambory, chřestem, vajíčkem nebo masem. Další možností je Lumpen und Flöhe tedy jídlo z kysaného zelí s kmínem a bůčkem, Kartoffelklöße tedy bramborové knedlíky nadívané masem a také Handkäse – nakládaný sýr s kroužky cibule. K těmto jídlům neodmyslitelně patří jablkové víno (Apfel Wein), které je v tomto regionu velice oblíbené, nebo pivo. Místní doporučují restaurace ve čtvrti Sachsenhausen, např. Daheim im Lorsbacher Thal nebo Apfelwein Wagner, nadaleko Berger Straße (čtvrť Bornheim) je na vysoké úrovni restaurace Solzer.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek Frankfurt Airport?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek Frankfurt Airport se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky Frankfurt Airport, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky Frankfurt Airport?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů Frankfurt Airport zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z Frankfurt Airport