Menu

Vyhledat lety z letiště Krakov Balice

Balice

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Obwarzanki

  Nedat si v Krakově obwarzanki, to je jako být v Paříži a nevyzkoušet pečené kaštany! Pečivo se podobá preclíku a jeho historie sahá až do 14. století. Až do 19. století museli jejich pekaři mít speciální cechovní povolení – privilegium péct a prodávat obwarzanki měli jen vybraní pekaři. Kde je lze sehnat? Je to jednoduché, skoro na každém rohu v historickém centru Krakova najdete stánek, kde je prodávají.

 • Prázdné židle

  Krakov přetrval celou druhou světovou válku bez většího zničení, ale jeho obyvatelé židovského původu během německé okupace z města takřka vymizeli. Jim je věnován nevšední památník v bývalém ghettu – jsou zde na náměstí Hrdinů ghetta rozestavěny židle, na kterých nemá kdo sedět. Nedaleko se nachází továrna Oskara Schindlera, ve které její majitel některé Židy zachránil před smrtí. Dnes se zde nachází muzeum věnované válečným dějinám města.

 • Živoucí historie v Kazimierzi

  Kazimierz, tedy stará židovská čtvrt, je důkazem toho, jak multikulturní byl Krakov po celá staletí. Židé až do druhé světové války tvořili neopomenutelnou součást kulturní rozmanitosti města. Dnes jsou jejich tradice i nadále udržovány. Nejen, že zde můžeme najít restaurace podávající košer jídlo, ale také uvidíme staré synagogy a můžeme se zaposlouchat do klezmeru (třeba během Festivalu židovské kultury na ulici Široké).

Co si nesmíte nechat ujít v Krakově?

Dávné hlavní město a současné druhé největší město Polska je cílem velkého množství turistů, kteří chtějí pocítit atmosféru města, ve kterém má každý kámen svůj příběh. Takový je Krakov! Město králů, básníků a místní speciality – obwarzanků. V Krakovském historickém centru najdeme řadu míst s neopakovatelným kouzlem: Hlavní náměstí se Sukenicemi (krámy s látkami), Mariánský kostel, staré měšťanské domy, Královský zámek na Wawelu. Krakov může ale nabídnout ještě více než tyto klasické památky z pohlednic. Národní muzeum v Krakově, jehož sbírky se nacházejí v několika budovách v centru města, se může pochlubit nejvýznamnější sbírkou malířství v Polsku a pravidelně pořádá zajímavé výstavy. Milovníci současného umění by rozhodně měli navštívit část města Zabłocie, kde se v části továrny Oskara Schindlera nachází Muzeum současného umění a zároveň je zde k vidění také expozice věnovaná osudům města během druhé světové války. Východně od centra města se zase nachází Nowa Huta – příklad komplexního socialistického projektu postaveného v období komunizmu. Jedná se o rozlehlou obytnou čtvrť pro dělníky zaměstnané v nedaleké továrně.
V Krakově se také nacházejí dvě vyhlídky, ze kterých můžeme obdivovat pohled na celé město. Kopec Kościuszki se nachází v komplexu bývalých rakouských opevnění. Druhým místem je kopec Piłsudského, který se nachází nedaleko malebného kláštera kamaldulů v Bielanech (většinu roku ho mohou navštívit pouze muži!).

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek Krakov Balice?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek Krakov Balice se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky Krakov Balice, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky Krakov Balice?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů Krakov Balice zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z Krakov Balice