Menu

Vyhledat lety z Lvov Intl Airport do Malaga Pablo Ruiz Picasso

Ukazát filtry

Malaga

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Picassovo město

  V Malaze se narodil nejslavnější kubistický malíř Pablo Picasso. Turisté mohou navštívit jeho rodný dům na náměstí Plaza de la Merced a také Picassovo muzeum v v Malaze na ulici San Agustin, ve kterém jsou obrazy z každého jeho uměleckého období.

 • Španělské Pompidou

  Toto město se postupně stává hlavní kulturní metropolí na jihu Španělska. Svou pobočku zde nedávno otevřelo Centrum Georges Pompidou, tedy proslulé pařížské muzeum současného umění.

 • Potkat Banderase

  Malaga je také rodným městem herce Antonia Banderase. Jak informují média, často ho lze potkat v ulici Calle Larios nebo během pouličních poutí během Vánoc a Velikonoc.

Co si nesmíte nechat ujít v Malaze?

Malaga je nejvýznamnějším městem na Costa del Sol, ale dlouho se nacházela ve stínu jiných významných andaluských měst jako Sevilla, Córdoba nebo Granada. Neprávem – toto město opravdu má co nabídnout.  

Říká se, že právě v Malaze, která leží na jihu Iberského poloostrova, lze pocítit pravou španělskou atmosféru otevřenosti a radosti ze života s usměvavými obyvateli, tapas bary otevřenými do pozdních hodin, eklektickou architekturou, slunným počasím během většiny roku a dokonce i se souboji s býky. Co si nesmíte nechat ujít?

Malaga vás okouzlí rekonstruovanými a dobře udržovanými památkami z téměř každého období a úzkými malebnými uličkami, které jsou jako stvořené na romantické procházky. V těsné blízkosti lze najít dokonale zachovalé římské divadlo (Teatro Romano), maurskou pevnost Alcazabu, kde sídlí archeologické muzeum, a také gotickou nedokončenou katedrálu (Catedral de Malaga). Nad městem se tyčí nejvýznamnější atrakce, tedy Castillo de Gibralfaro, odkud se rozprostírá nejkrásnější pohled na moře a centrum města. Na návštěvu se zde stojí vydat zejména večer – zážitek bude ještě silnější. 

Víte, že zdejší pláže patří k nejčistším na celém španělském pobřeží? Jednou z největších a nejznámějších je pláž nacházející se ve východní části města Playa de La Malagueta. Pokud hledáte hezký výhled, pak se vydejte na pláž Las Acacias, která se nachází u Picassovy promenády. Pro fanoušky nudismu je určena pláž Guadalmar. Až budete mít chuť nakupovat, zajděte na nejproslulejší ulici Calle Larios nebo do Atarazanas – zde je nejstarší tržnice ve městě, kde lze nakoupit místní speciality například olivový olej, sladké víno, čerstvé ryby, dary moře a také rukodělné výrobky. Na těchto místech je živo celý den i noc. 

Když pozorujeme zvyky místních, mohlo by se zdát, že v Malaze trvá víkend tři dny. Španělé si totiž začínají užívat už ve čtvrtek večer. Tehdy jsou všechny tapas bary, hospody, restaurace a chupiterie, kde se podávají alkoholické nápoje, plné do posledního místa a ozývá se z nich smích skvěle se bavících hostů. Rozhodně nahlédněte alespoň do jedné z místních hospůdek a přesvědčte se, jak chutné mohou být čerstvé grilované ryby a mořské plody jako krabi, krevety, chobotničky nebo kalamary a také tradiční tapas, například sýry, šunky nebo olivy.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek Lvov Intl Airport Malaga Pablo Ruiz Picasso?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek Lvov Intl Airport Malaga Pablo Ruiz Picasso se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky Lvov Intl Airport Malaga Pablo Ruiz Picasso, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky Lvov Intl Airport Malaga Pablo Ruiz Picasso?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů Lvov Intl Airport Malaga Pablo Ruiz Picasso zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Maladze

Najít ubytování v Maladze