Menu

Vyhledat lety z letiště Palma de Mallorca Airport

Palma de Mallorca Airport

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Opravdu rušné letiště

  Letiště Palma de Mallorca (někdy nazýváno také Son Sant Joana) leží přibližně 10 kilometrů od centra města a řadí se k nejrušnějším letištím ve Španělsku. Patří také k nejvyhledávanějším letištním plochám na Baleárských ostrovech, každým rokem tudy projde více než 22 miliónů turistů.

 • Rambla – setkání s královskou rodinou!

  Podél široké promenády, které se ve městech tohoto regiónu neřekne jinak než Rambla, se nachází mnoho různých obchodů. Pokud chcete potkat členy královské rodiny, procházku tady byste měli začlenit do svého itineráře.

 • Del dia – oběd dne

  Nezapomeňte se během prohlídky památek zastavit na oběd a vyzkoušejte třeba místní lahůdku pan amb oli – toast s olivovým olejem a rajčatovou pastou. Mezi další četné tapas (malé občerstvení), které stojí za to ochutnat, patří také místní šunky a sýry.

Co zajímavého je k vidění ve městě Palma de Mallorca?

Palma, známá taky jako Palma de Mallorca, je hlavním přístavem ostrova Mallorca a hlavním městem autonomního společenství Baleáry ve Španělsku. Jeho obyvatelé tvoří téměř polovinu populace celého ostrova. Palma de Mallorca je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Město nabízí bohatou klubovou scénu a celou řadu vyhlášených diskoték, no je toho tady k vidění mnohem více.

Palma je překrásné město, zejména jeho stará část. Ztratit se ve zdejších útulných, úzkých uličkách je tak jednoduché a příjemné zároveň a už jenom cesta zpátky je sama o sobě dobrodružstvím. Pozornost byste ale měli věnovat i architektuře, tak typické pro středomořské země, která tak trochu připomíná architekturu italské Florencie. Mimo jiné zde můžete narazit na jednu z nejlépe zachovaných starověkých budov na světě a při prohlídce památek se jistě setkáte s mnoha pouličními hudebníky a umělci, kteří dotváří charakteristickou atmosféru tohoto města.

Milovníci potápění jistě ocení informaci, že v okolí města se nachází spousta potápěčských klubů. Můžete zde také najít jachtařské kluby a golfový klub Son Vida. A co pláže? Jedna z nejdelších ve městě se jmenuje Playa de Palma a nabízí jemný, bílý písek a mírné, mělké pobřeží, které umožňuje snadný přístup k moři. Velké popularitě se těší také pláže Can Pere Antoni nebo Can Estància.

Centrem místního párty-života jsou podniky El Terreno a Avinguda de Gabriel Roca. Tady, přímo u moře, nikdy není nouze o pořádnou zábavu a divoké párty. Docela populárním místem je také Palma Nova Gardens na Passeo del Mar 32, kde si při poslechu živé hudby můžete dát drink a něco dobrého k snědku. Dalším místem, které se vyplatí navštívit, je bar Cabrera na Carrer de Can Baró 9, kde můžete ochutnat jídla středomořské kuchyně. Nenechte si je ujít, vaše chuťové buňky budou jásat! Gastronomickou část svého já ale můžete potěšit i na místním trhu. Bývá otevřený každý den kromě neděle a nabízí řadu výtečných specialit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek Palma de Mallorca Airport?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek Palma de Mallorca Airport se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky Palma de Mallorca Airport, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky Palma de Mallorca Airport?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů Palma de Mallorca Airport zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z Palma de Mallorca Airport