Menu

Vyhledat lety z letiště Záhřeb Pleso

Pleso

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: chorvatština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Kuna (HRK)

 • Název města

  Legenda mluví o tom, že když unavení rytíři procházeli městem, hned vedle fontány Manduševac, v Dolním městě, se objevila krásná dívka a nabrala (zagrebala) vodu, aby pocestným dala napít.

 • Technické muzeum

  Jedno z nejnavštěvovanějších muzeí v Chorvatsku se nachází právě v Záhřebu. Je otevřeno od roku 1954. Můžete si zde prohlédnout fungující parní stroj z 19. století, historické vlaky a auta.

 • ZOO

  Pokud cestujete s dětmi, vydejte se do zoologické zahrady u parku Maksimir, která zde funguje už od roku 1925. Dnes v zahradě pobývá kolem 2000 zvířat, představitelů 300 druhů.

Co si nesmíte nechat ujít v Záhřebu?

Přestože Záhřeb leží na rovině, jeho historické centrum se dělí na Horní město a Dolní město. Mezi nimi se můžete přemisťovat uspinjačí, tedy vláčkem postaveným v roce 1888, kterým můžete jet nahoru nebo dolů po kolejích. Cesta trvá jen minutu, ale je to skvělý zážitek. Mezi oběma úrovněmi lze samozřejmě procházet i po schodech. 
V Horním městě začněte svou návštěvu na náměstí Trg sv. Marka, který celý vypadá jako malinkaté městečko. Prohlédněte si střechu kostela sv. Marka, na kterém je umístěn červený erb Chorvatska. Po dvou stranách kostela se nachází budova parlamentu a sídlo vlády a prezidenta. Pokud zde zavítáte večer, rozhodně počkejte na setmění. Uvidíte, jak se zapalují uliční lampy. 

Máte chuť na trochu pohybu? Vypravte se k jezeru Jarun v centru města. Vzniklo během jedné z povodní na řece Sávě. Jarun poskytuje nejen možnost se osvěžit, ale je to také skvělé místo pro vodní sporty. Můžete si zde vypůjčit kajak, loďku, vodní kolo nebo se věnovat potápění. 

Dáváte přednost horkému chorvatskému podnebí? Nasedněte do tramvaje, která vás přiveze pod horský masív na severu města. Na horu Medvednica, která má výšku 1030 m n. m., vede asfaltová cesta a kolem ní pěší turistická stezka. Stojí za to si s sebou vzít mapu, protože značky ve vyšších částech hory mohou být nejasné. 

Obyvatelé Záhřebu nejraději nakupují potraviny na náměstí Dolac v Dolním městě. Seženete zde ta nejchutnější rajčata uzrálá pod jižním sluncem, velice kvalitní zeleninu, čerstvé ryby a chleba z místních pekáren. Pokud dostanete velký hlad, v městských domech kolem náměstí fungují hospůdky s výtečnou místní kuchyní. Vyzkoušejte kobasice domaće, tedy domácí klobásky nebo čevapčiči, místní grilované karbanátky.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek Záhřeb Pleso?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek Záhřeb Pleso se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky Záhřeb Pleso, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky Záhřeb Pleso?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů Záhřeb Pleso zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z Záhřeb Pleso