Menu

Vyhledat lety z Alicante do Zadaru

Zadar

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: chorvatština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Kuna (HRK)

 • Výjimečné varhany

  V roce 2005 byl sestrojen výjimečný hudební nástroj. U schodů vedoucích do moře byly umístěny trubky, o které se rozbíjejí vlny, a tím vydávají zvuky. Je krásné poslouchat tuto neopakovatelnou melodii.

 • Náměstí pěti studní

  Ve městě se nachází slavné náměstí se studnami, ze kterých byla čerpána voda do cisterny, která zaopatřovala město vodou skoro tři sta let. Zajděte zde po setmění, kdy jsou studny krásně osvětlené.

 • Nejkrásnější západy slunce

  Na okraji pobřežního bulváru – Rivy – se nachází instalace umělce Nicoly Bašiće inspirovaná sluneční soustavou. Slunce během dne shromažďuje energii, aby mohlo v noci zazářit.

Co si nesmíte nechat ujít v Zadaru?

Zadar je nejstarším neustále obydleným městem v Chorvatsku. Nachází se v západní části země, na Jadranském pobřeží. Je přirozeným střediskem Dalmácie, jak historickým, tak i kulturním a politickým. Díky bohaté historii a kráse celého regionu, ve kterém se nachází, se stal jedním z nejoblíbenějších měst v celé zemi. Tuto destinaci si často volí milovníci plachtění, protože zde najdou mírné podnebí a krásnou krajinu. 

Město někdy bývá nazýváno malým Římem. Západy slunce, které zde lze obdivovat, jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na světě. Historická část Zadaru se nachází na poloostrově a s novým městem ji spojuje most vedoucí nad zálivem Jazine. Centrum bylo postaveno na stejném principu jako Řím – nachází se zde několik hlavních ulic, od kterých se oddělují menší a tvoří charakteristické obdélníky. Uvidíte zde mnoho krásných, historických budov, některé pocházejí z období renesance, středověku a dokonce i starověku. 

Dodnes historická část města stálé zůstává jeho srdcem. Tady se setkávají turisté i obyvatelé města. Nachází se zde mnoho barů a restaurací. Pokud si na tomto místě budete chtít zajít na oběd či večeři, určitě si nebudete stěžovat na malý výběr možností. Nahlédněte například do restaurace La Famiglia na adrese Knezova Shubica Bribirskih 9 – vyzkoušíte v ní středomořská jídla včetně darů moře. Jiné místo, které stojí za návštěvu, je Zadar Jadera, restaurace specializující se na tradiční regionální kuchyni. Najdete ji na ulici Brne Krnarutica 4. Další restaurací, kterou rozhodně doporučujeme, je 2Ribara Restaurant na adrese Blazha Jurjeva 1. Zde se zaměřují na středomořskou kuchyni, zejména tu italskou a chorvatskou. 

Zadar se může pochlubit mnoha regionálními výrobky. Patří k nim ovčí sýr, který je vyráběný na nedalekém ostrově Pag, nebo proslulá sušená šunka pršut. Základ moučníků zde často tvoří čerstvé nebo sušené ovoce. Velmi oblíbený je také likér Maraschino, který se vyrábí ze šťávy planých višní. Rozhodně ho vyzkoušejte a přivezte si ho domů jako památku z výletu.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Alicante do Zadaru?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Alicante do Zadaru se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Alicante do Zadaru, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Alicante do Zadaru?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Alicante do Zadaru zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Alicante Zadar

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Zadaru

Najít ubytování v Zadaru