Menu

Vyhledat lety z Bodrumu

Bodrum

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: turečtina
  Časové pásmo: UTC +3
  Měna: Nová turecká lira (TRY)

 • Výlet na lodi

  Z Bodrumu několikrát denně vyplouvají výletní lodě, které obeplouvají okolní zátoky a ostrůvky. Vydejte se s nimi na celodenní plavbu a obdivujte turecké pobřeží z jiné perspektivy!

 • Křesťanský hrad

  Z přístavu můžete vidět hrad zámek sv. Petra tyčící se na ostrohu, který nechali postavit Maltézští rytíři. V místě křesťanské pevnosti dnes najdete Muzeum podvodní archeologie.

 • Tradiční Turecko

  Pár kilometrů od Bodrumu, kterému vládne noční život a dovolenková atmosféra, začíná pravý turecký venkov. Ženy s šátky na hlavě nabírající vodu ze studní nebo oslíci obtěžkaní zbožím k prodeji – to jsou typické obrázky tradičního jižního Turecka.

Co navštívit v Bodrumu?

Turecké město, jehož břehy omývá Egejské moře, se může pochlubit nejen umístěním v krásné zátoce Gokova, ale i nikdy nekončícím nočním životem, spoustou možností vodních sportů a také mnoha starobylými památkami. Mezi ty, které ve Vás opravdu zanechají dojem, patří jeden z divů světa, Mauzoleum v Halikarnassu, které bylo postaveno v letech 350-353 př. n. l. Velice zajímavá je také brána Myndos, která pochází ze stejného období. Navštivte také římský nekropolis se 17 hroby se zachovalými starobylými mozaikami.

Bílé domečky, olivové háje a vesničky položené vysoko v kopcích, kde se zastavil čas. Nepřipomíná Vám to spíše řecké ostrovy než orient? Není divu! Bodrum a okolní městečka vždy byla místy, kde se turecké tradice mísily s těmi řeckými. Však také odsud denně vyplouvají lodě na nedaleké ostrovy Kos a Rhodos.

Málokdo by nevěděl, že nákupy na tureckých trzích jsou samy o sobě dobrodružstvím. Barvy, vůně, podmanivé úsměvy, hlasitá hudba... na bazaru to žije! Smlouvají se tu ceny úplně všeho a o každou liru. Najdete tu spoustu zajímavých suvenýrů i dárků pro Vaše nejbližší. A ať Vás ani nenapadne nesmlouvat – mohli byste totiž urazit prodavače!

Pokud Vás památky a nákupy unavily, zamiřte na pláž Halk. Přestože se v Bodrumu nachází spousty rezortů, město se mnoha písečnými plážemi pochlubit nemůže. Za to ale vodní sporty! Pokud chcete vyzkoušet cokoli počínaje windsurfingem až po potápění nebo kitesurfing, jste tu na správném místě. Okolní ostrůvky také vytváří ideální podmínky k plachtění.

Bodrum nikdy nespí. Nebo se spíš v noci probouzí? Jestli se chcete dobře bavit, vydejte se na Halikarnas Disco, kde pod širým nebem může tančit až 5000 lidí. Také čtvrť Gumbet se vyhlášená svými nočními podniky. Najdete tu plné ulice klubů, diskoték a barů, které zavírají až v ranních hodinách.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Bodrumu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Bodrumu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Bodrumu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Bodrumu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Bodrumu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Bodrumu