Menu

Vyhledat lety z Káhiry do Jerevanu

Jerevan

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: arménština
  Časové pásmo: UTC +4
  Měna: Dram (AMD)

 • Místní destilát

  Pokud navštívíte Jerevan, neměli byste vynechat místní alkohol – Ararat. Jedná se o druh arménské brandy, která se vyrábí z bílých hroznů. Recepturu na něj vlastní Jerevanská palírna koňaků. 

 • Růžové centrum

  Mnoho budov, které se nacházejí v centru Jerevanu, má růžovou barvu. Je to způsobeno tím, že byly postaveny z vulkanického tufu, tedy horniny ze sopečného popela, která má právě tuto barvu. 

 • Zažijte atmosféru města

  Vydejte se na procházku po ulici Aboviana, tedy hlavním obchodním bulváru města. Zde a v nejbližším okolí najdete celou řadu útulných restaurací se zahrádkami, které jsou obklopeny zelení a ve kterých se můžete zaposlouchat do živých rozhovorů místních obyvatel.

Co si nesmíte nechat ujít v Jerevanu?

Jerevan je hlavním a zároveň největším městem Arménie. Jedná se o jedno z nejstarších stále obydlených měst na zemi. Lidé zde žijí bez přestávky už od roku 782 před našim letopočtem (sic!) Dnes je Jerevan nejdůležitějším průmyslovým a kulturním centrem v zemi, ale získává i stále větší věhlas mezi turisty. 

Jaký je Jerevan? Je zkrátka originální. A ne příliš velký. Ve srovnání s evropskými hlavním městy je malým městem, ve kterém se všude dostanete pěšky. Na klidnou prohlídku všeho důležitého vám postačí dva až tři dny. V samotném centru si můžete prohlédnout okázalé náměstí Republiky, na kterém se večer setkávají obyvatelé města a turisté. Společně obdivují krásné barevné vodotrysky. Na návštěvníky města jistě zapůsobí monumentální stavby z pískovce – muzea, hotely a sídla ministerstev. Stavby v centru silně kontrastují s panelovou zástavbou a domy opodál, které mají svá nejlepší léta dávno za sebou. 

Na tomto místě můžete mít trochu pocit, jako byste se vrátili do minulosti. Auta, která již dávno nejezdí po evropských silnicích, jsou zde na každém kroku. Nedaleko od zmiňovaného náměstí Republiky můžete navštívit městský trh, kde místní nakupují. Vy zde zažijte nefalšovanou atmosféru Jerevanu. Nakoupíte zde suvenýry, rukodělné výrobky i oblečení.

Určitě si nenechte ujít městské kaskády. Jedná se o komplex postavený na úbočí kopce na sever od centra města. Tvoří ho velké bílé schody obklopené vodotrysky a zelení. Pokud vyjdete až na vrchol, otevře se před vámi panorama Jerevanu a za dobré viditelnosti dohlédnete až na vrchol vulkanického masivu Araratu. 

Kultura jídla a veselých besed mimo domov je v Jerevanu stále oblíbenější. Pokud máte chuť vyzkoušet místní speciality, vydejte se například do taverny Yerevan na ul. Teryan 91 nebo do restaurace Lavash na ul. Tumanyan 21. V nabídce je také velký výběr dobrého piva, které se vyrábí v místních pivovarech. Na pivo zajděte do vyhlášené hospody Dargett na ul. Arami 72. Pokud ale dáváte předost vínu, pak nesmíte vynechat In Vino Yerevan na ul. Saryan 6 i zde je z čeho vybírat.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Káhiry do Jerevanu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Káhiry do Jerevanu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Káhiry do Jerevanu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Káhiry do Jerevanu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Káhiry do Jerevanu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Káhira Jerevan

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Jerevanu

Najít ubytování v Jerevanu