Menu

Eindhoven Petrohrad - Vyhledat lety

Petrohrad

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: ruština
  Časové pásmo: UTC +3
  Měna: Ruský rubl (RUB)

 • Rande na střeše

  Během bílých nocí jsou romantickým místem pro pozorování panoráma města střechy měšťanských domů. Můžete se na ně dostat s jedním z petrohradských rooferů. Stojí to za to! 

 • Ruské Versailles

  Pokud máte rádi nádheru, lesk a luxus vydejte se do Petěrgofu, paláce, který obklopuje několikahektarový park s historickými kašnami.  

 • Pozor na mosty!

  Zvedací mosty na Něvě nefungují v noci, takže pokud plánujete večerní procházku po Petrohradu, zjistěte, kdy se zvedají, abyste neuvázli na druhé straně města.

Co si nesmíte nechat ujít v Petrohradu?

Petrohrad je neopakovatelný a proto každý rok láká stovky tisíc turistů nejen na dechberoucí památky a všeobecný přepych, ale také na tzv. bílé noci. Organizace UNESCO Petrohrad označila za osmé nejzajímavější město světa. Co zde stojí za zhlédnutí? 

Petrohrad se může pochlubit opravdu bohatou sítí vodních kanálů u ústí řeky Něvy do Finského zálivu a velkým množstvím historických památek. Je to perfektní scenérie pro prožití bílých nocí. V období od května do července zde během noci panuje soumrak a nikdy nenastane úplná tma. V tomto čase město nikdy nespí a po celou dobu lze na ulicích vidět procházející se lidi, zejména turisty. Kde je nejvhodnější pozorovat tento astronomický jev? Obyvatelé Petrohradu nejčastěji posedávají na březích Něvy, odkud se rozprostírá krásný výhled na zvedací mosty a řeku. 

Prohlídku města je nejlepší začít od procházky po Něvském prospektu – takto můžete prožít atmosféru města a rytmus života obyvatel Petrohradu. Mezi památkami rozhodně strojí za návštěvu Chrám Kristova vzkříšení – Spasitele na krvi (Tserkov Spas na Krovi), jehož interiér je zcela pokryt mozaikami. Rozhodně se také vydejte do Ermitáže, tedy komplexu pěti budov tj. Zimního paláce, Malé, Staré a Nové Ermitáže a Divadla Ermitáže. Jedná se o nejslavnější ruské národní muzeum, které bylo založeno carevnou Kateřinou II. Projděte se také k památníku Petra I. a křižníku Aurora, který je symbolem Říjnové revoluce, nebo k Petropavlovské pevnosti, kde lze obdivovat hrobky ruských carů. 
 
Jaké chutě se spojují s Petrohradem? Určitě stojí za to ochutnat typické ruské polévky jako soljanka, ucha, boršč nebo šči a také nadýchané bliny se smetanou a kaviárem. Lze je koupit nejen v restauracích, ale také v barech s rychlým občerstvením tzv. stolovych. V centru města se nachází mnoho mezi místními velice oblíbených sushi barů a gruzínských restaurací. Kde si zajít na oběd nebo večeři? Pokud hledáte ruské chutě, pak se vám určitě zalíbí restaurace Troika, Pelmenya a Severyanin.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Eindhovenu do Petrohradu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Eindhovenu do Petrohradu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Eindhovenu do Petrohradu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Eindhovenu do Petrohradu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Eindhovenu do Petrohradu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Eindhoven Petrohrad

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Petrohradu

Najít ubytování v Petrohradu