Menu

Vyhledat lety z Košic do Alicante

Alicante

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Barrio Santa Cruz

  Na romantickou procházku se vydejte večer do čtvrti Santa Cruz, která je protkána úzkými uličkami a schodišti jako labyrint. Nejezdí zde auta, je tu ticho a příjemně.

 • Naskočte do tramvaje

  Nejlevnějším a nejjednodušším způsobem dopravy po městě a okolních obcích je tramvaj. V Alicante se zastávky nacházejí v podzemí, proto může připomínat metro.

 • Proleťte se nad městem

  Chybí vám dávka adrenalinu? Rozhodně si prohlédněte Alicante z jiné perspektivy – Do You Wanna organizuje paraglidingové lety. Nováčci létají s instruktorem.

Co si nesmíte nechat ujít v Alicante?

Přístavní město na jihovýchodě Španělska, jehož název v arabštině znamená „zdroj světla“. Alicante bylo mnohokrát dobýváno evropskými i arabskými panovníky, což se odrazilo na dnešním vzhledu města. 

Prohlídku města můžete zahájit návštěvou hradu Santa Bárbara, jehož počátky sahají až do 9. století. Lze zde vyjít pěšky nebo vyjet výtahem. Z vrcholu se rozprostírá krásný pohled na celé Alicante a okolní obce.

V historické části města navštivte barokní radnici z roku 1760. Jedná se o monumentální stavbu s hodinovou věží a mohutnými zelenými vraty. Uvnitř si můžete prohlédnout barokní komnaty. Odtud je to jen kousek na oblíbenou promenádu Explanda de Espana s charakteristickou mozaikou ve tvaru vln, která nahradila klasické chodníkové dlaždice. Zajímavou architektonickou památkou je katedrála San Nicolás de Bari, v 17. století byla původní mešita přestavěna na křesťanský kostel. 

Pro fanoušky plachtění vzniklo ve městě Museo Volvo Ocean Race – za zvuku šumění vln si prohlédnete miniatury plachetnic, projedete se simulátorem a seznámíte se s dějinami regat. Místo je skvěle přizpůsobeno k návštěvám s dětmi. 

Největší a nejširší pláží na Costa Blanca je Playa de Guardamar. Prakticky po celé délce písčité pláže je vstup do moře mírný a lze bezpečně odejít daleko od břehu. 

Odpoledne rozhodně zajděte na Rambla de Mendez Nunez, hlavní ulici s restauracemi, hospůdkami a obchody. Stoly jsou rozestavěny pod velkými stromy, které dodávají místu nezapomenutelnou atmosféru. Na zákusek si zajděte do Heladeria Borgonesse, kde si můžete dát tu nejlepší zmrzlinu v celém Alicante. Velmi chutné a levné tapas podávají u Lizarran. 

Pokud hledáte autentickou baskickou kuchyni, nesmíte minout Restaurante Katagorii. Můžete si tady dát pinchos, baskickou specialitu, tedy malé chlebíčky s originální přílohou. Podle tradice jsou chlebíčky vystaveny na pultu, stačí přijít a vybrat si to, na co máte zrovna chuť.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Košic do Alicante?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Košic do Alicante se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Košic do Alicante, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Košic do Alicante?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Košic do Alicante zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Košice Alicante

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Alicante

Najít ubytování v Alicante