Menu

Vyhledat lety z Katovic do Malagy

Malaga

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Picassovo město

  V Malaze se narodil nejslavnější kubistický malíř Pablo Picasso. Turisté mohou navštívit jeho rodný dům na náměstí Plaza de la Merced a také Picassovo muzeum v v Malaze na ulici San Agustin, ve kterém jsou obrazy z každého jeho uměleckého období.

 • Španělské Pompidou

  Toto město se postupně stává hlavní kulturní metropolí na jihu Španělska. Svou pobočku zde nedávno otevřelo Centrum Georges Pompidou, tedy proslulé pařížské muzeum současného umění.

 • Potkat Banderase

  Malaga je také rodným městem herce Antonia Banderase. Jak informují média, často ho lze potkat v ulici Calle Larios nebo během pouličních poutí během Vánoc a Velikonoc.

Co si nesmíte nechat ujít v Malaze?

Malaga je nejvýznamnějším městem na Costa del Sol, ale dlouho se nacházela ve stínu jiných významných andaluských měst jako Sevilla, Córdoba nebo Granada. Neprávem – toto město opravdu má co nabídnout.  

Říká se, že právě v Malaze, která leží na jihu Iberského poloostrova, lze pocítit pravou španělskou atmosféru otevřenosti a radosti ze života s usměvavými obyvateli, tapas bary otevřenými do pozdních hodin, eklektickou architekturou, slunným počasím během většiny roku a dokonce i se souboji s býky. Co si nesmíte nechat ujít?

Malaga vás okouzlí rekonstruovanými a dobře udržovanými památkami z téměř každého období a úzkými malebnými uličkami, které jsou jako stvořené na romantické procházky. V těsné blízkosti lze najít dokonale zachovalé římské divadlo (Teatro Romano), maurskou pevnost Alcazabu, kde sídlí archeologické muzeum, a také gotickou nedokončenou katedrálu (Catedral de Malaga). Nad městem se tyčí nejvýznamnější atrakce, tedy Castillo de Gibralfaro, odkud se rozprostírá nejkrásnější pohled na moře a centrum města. Na návštěvu se zde stojí vydat zejména večer – zážitek bude ještě silnější. 

Víte, že zdejší pláže patří k nejčistším na celém španělském pobřeží? Jednou z největších a nejznámějších je pláž nacházející se ve východní části města Playa de La Malagueta. Pokud hledáte hezký výhled, pak se vydejte na pláž Las Acacias, která se nachází u Picassovy promenády. Pro fanoušky nudismu je určena pláž Guadalmar. Až budete mít chuť nakupovat, zajděte na nejproslulejší ulici Calle Larios nebo do Atarazanas – zde je nejstarší tržnice ve městě, kde lze nakoupit místní speciality například olivový olej, sladké víno, čerstvé ryby, dary moře a také rukodělné výrobky. Na těchto místech je živo celý den i noc. 

Když pozorujeme zvyky místních, mohlo by se zdát, že v Malaze trvá víkend tři dny. Španělé si totiž začínají užívat už ve čtvrtek večer. Tehdy jsou všechny tapas bary, hospody, restaurace a chupiterie, kde se podávají alkoholické nápoje, plné do posledního místa a ozývá se z nich smích skvěle se bavících hostů. Rozhodně nahlédněte alespoň do jedné z místních hospůdek a přesvědčte se, jak chutné mohou být čerstvé grilované ryby a mořské plody jako krabi, krevety, chobotničky nebo kalamary a také tradiční tapas, například sýry, šunky nebo olivy.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Katovic do Malagy?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Katovic do Malagy se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Katovic do Malagy, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Katovic do Malagy?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Katovic do Malagy zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Katovice Malaga

Oblíbené aerolinky na trase Katovice - Malaga

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Maladze

Najít ubytování v Maladze