Menu

Vyhledat lety z Neapole do Birminghamu

Ukazát filtry

Birmingham

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Britská libra (GBP)

 • Ráj zlatníků

  Birmingham má více než 250letou tradici výroby šperků. Tehdy vznikla organizace zastřešující řemeslníky pracující s tímto drahocenným nerostem s názvem Jewellery Quarter. V současnosti do ni patří až 400 zlatníků.

 • Pro fanoušky Tolkiena

  V tomto městě žil John Ronald Reuel Tolkien – autor románů o bájném světě Středozemě. V Sarehole Mill Museum se každoročně koná sjezd fanoušků jeho knih.

 • Heavymetalové kořeny

  V Birminghamu se narodili členové heavymetalové skupiny Black Sabbath, Tony Iommi a Ozzy Osbourne. Druhý z nich se dočkal dokonce tramvaje se svým jménem.

Co si nesmíte nechat ujít v Birminghamu?

Birmingham je druhým největším městem v Anglii. Dříve byl spojován především s průmyslem, dnes svou architekturou a atrakcemi přitahuje stále větší počet turistů. Co si tam nesmíte nechat ujít?

Birmingham je různorodé město – každý zde najde něco pro sebe. Rádi si vyrazíte na nákupy? Není problém. Dáváte přednost procházce po historických čtvrtích města? Nebo máte rádi aktivní odpočinek? Tady můžete dělat vše.

Jedním z nejmalebnějších míst ve městě jsou kanály, které se táhnou podél Gas Street. Do roku 1960 byly využívány pro nakládání a vykládání zboží dopravovaného po řece. V současnosti jsou kanály obklopeny spoustou příjemných hospůdek a klubů. Staly se místem pro odpočinek, společenská setkání i bujaré zábavy do brzkých ranních hodin. Na tomto místě se rozhodně projeďte lodí – z vody viktoriánské domky vypadají ještě krásněji. Zajímavé je, že Birmingham se může pochlubit větším počtem kanálů než Benátky. 

Počátky města sahají do středověku. Z tohoto období pochází soubor staveb Kings Norton, včetně školy a domu obchodníků. V témže období vznikl kostel sv. Martina (Saint Martin's Church). Je obklopen moderními stavbami největšího obchodního centra ve městě, tedy The Bull Ring, který vznikl na místě první tržnice z 12. století. Za návštěvu stojí také birminghamské katedrály: anglikánská sv. Filipa, katolická sv. Chada a řecká Theotokose a Ondřeje a také Aston Hall s dokonale zachovalými starožitnými interiéry. Pro milovníky umění bude určitě hezkým zážitkem návštěva Birmingham Muzeum & Art Gallery. Najdou tam například bohatou kolekci děl představitele prerafaelitů Edwarda Burne-Jonese. 

Jestli již od dětství sníte o návštěvě místa, kde vzniká nejlahodnější výrobek na světě, tedy čokoláda, v Birminghamu si tento sen splníte. Nedaleko od města se nachází muzeum čokolády Cadbury World. Během tříhodinového výletu si nejen prohlédnete, jak se připravuje čokoláda, ale také vyzkoušíte mnoho kakaových sladkostí. Po takto intenzivním zážitku si skvěle odpočinete v jednom z městských parků. Nejzajímavějším je Sutton, který je největší přírodní rezervací na území města na světě. Lze tam trávit čas u jednoho ze sedmi jezer od 9 do setmění. Je na vás, jestli se budete věnovat sportu nebo lenošení na trávě.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Neapole do Birminghamu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Neapole do Birminghamu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Neapole do Birminghamu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Neapole do Birminghamu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Neapole do Birminghamu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Neapol Birmingham

Oblíbené aerolinky na trase Neapol - Birmingham

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Birminghamu

Najít ubytování v Birminghamu