Menu

Vyhledat lety z Nice do Zakynthosu

Zakynthos

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: řečtina
  Časové pásmo: UTC+3 (léto), UTC+2 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Kam na párty?

  Noční život ostrova probíhá především ve městě Laganas na jihovýchodním pobřeží ostrova. K nejoblíbenějším patří kluby pod širým nebem.

 • Pláž bez turistů

  Samozřejmě na Zakynthosi neexistují pláže, kde nejsou lidé. Lze ale najít takové, kde je turistů mnohem méně. Doporučujme Ambolua na severním pobřeží, nedaleko městečka Nemerilos.

 • Galazia Spilia

  Na jižním pobřeží mysu Skinari se nacházejí Azurové jeskyně vytvořené erozí. Název pochází od barvy, kterou jsou vyplněny jeskyně uvnitř díky tyrkysové barvě moře.

Co si nesmíte nechat ujít ve městě Zakynthos?

Poměrně malý řecký ostrov překvapuje různorodým rostlinstvem. Na západě se setkáte s útesy a horskou krajinou, na východě jsou krásné písčité pláže. Ve střední části ostrova roste vinná réva a na jihu můžete potkat želvy. 

Město Zakynthos bylo značně poničeno během zemětřesení v roce 1953. Postupně se místní pokoušejí obnovit původní zástavbu. V centru města uvidíte mnoho krásných budov, ale nejpěkněji je na vrcholku zalesněných kopců. Odtud se rozprostírá překrásný výhled na panoráma města Zakynthos a celého ostrova. To není jediná odměna za výšlap nahoru. Na kopci se nachází benátská pevnost, která byla postavena na místě starověké citadely.  

Nejkrásnější pláž na ostrově je pojmenována Navagio neboli Záliv vraků nebo také Záliv pašeráků. Legenda vypráví, že vrak, který se zde nachází, patřil pašerákům. Nelze se sem dostat pěšky z ostrova, protože pláž je obklopena ohromnými skalními útesy. Existuje sem pouze cesta po moři. 

Neméně krásná je také pláž Gerakas na jihu, kde je vstup za poplatek a turisté zde nemohou trávit více než tři hodiny. V noci je zde vstup zakázán. Veškerá tato opatření jsou zavedena pro ochranu velikých želv – karet. Hlídají je zde také dobrovolníci.  

Pokud hledáte tradiční vesnici na Zakynthosi, vydejte se na jih, na poloostrov Keri. Zachovaly se zde domy, maják a starý přístav, který nebyl zničen během zemětřesení v roce 1953. Pokud se nebojíte výšek, doporučujeme výstup na maják, odkud se rozprostírá krásný výhled do okolí. Projděte se po některém z okolních olivových hájů, můžete si zde koupit výtečný olivový olej od místních zemědělců. Podobnou architekturu jako zde můžete vidět také v druhé vesnici, která se dodnes nezměnila – Volimes, a která se nachází na severním konci ostrova.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Nice do Zakynthosu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Nice do Zakynthosu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Nice do Zakynthosu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Nice do Zakynthosu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Nice do Zakynthosu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Nice Zakynthos

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Zakynthosu

Najít ubytování v Zakynthosu