Menu

Vyhledat lety z Norimberku do San Francisca

San Francisco

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC-7 (léto), UTC-8 (zima)
  Měna: Americký dolar (USD)

 • Most Golden Gate

  Když budete v San Franciscu, nesmíte vynechat procházku po jednom z nejslavnějších mostů na světě – Golden Gate Bridge. Víte, že po něm každý den projede více než 120 tisíc aut?

 • Mlha jako symbol města

  Tak jako si s Chicagem spojujeme vítr, tak k San Franciscu neodmyslitelně patří mlha. Je to způsobeno tím, že teploty v jednotlivých částech města se mohou výrazně lišit. Pamatujte na to při oblékání!

 • China town

  Pokud vás zajímá kultura Asie, nebudete v San Franciscu zklamaní. Ve městě se nachází největší čínská čtvrt v celých Spojených státech. Najdete zde vše – od dim sum po svatyni. 

Co si nesmíte nechat ujít v San Franciscu?

San Francisco je městem na 40 pahorcích, které asi nikomu není třeba příliš představovat. Na východě se nachází stejnojmenný záliv, na západě ho omývá Tichý oceán. Je to město více než tisíce tváří.

Město je nejen zaplněno zajímavou architekturou – uvidíte zde mnohé příklady fenomenální architektury – ale může také nabídnout mnoho zelených ploch, parků a zahrádek, které tvoří skoro 20 % jeho povrchu. Chcete si prohlédnout město z ptačí perspektivy? Obyvatelé mají odlišné názory na to, která vyhlídka je lepší: zda ta z vrcholu Coit Tower (adresa 1 Telegraph Hill Blvd) nebo ta z pahorků Twin Peaks. Volba je na vás. Můžete klidně navštívit oba místa. Rozhodně to nebude ztracený čas.

Určitě se také vydejte na prohlídku proslulých Painted Ladies. Jedná se o domy postavené ve viktoriánském stylu. Název pro tyto překrásné domy, které se tak často objevují na pohlednicích ze San Francisca, použili poprvé spisovatelé Elizabeth Pomadová a Michael Larsen v roce 1978. Dělají na návštěvnících velký dojem, protože vytvářejí kontrast k mrakodrapům, které jsou viditelné v pozadí. Nacházejí se u parku Alamo, na křižovatce ulic Steinar a Hayes.  

Kam zajít na jídlo? V tomto mnohonárodnostním městě zřejmě najdete restaurace podávající jídla ze všech koutů světa. Je těžké vybrat několik míst mezi tolika skvělými možnostmi, protože v San Franciscu se nachází nejvíce restaurací na jednoho obyvatele v celých Spojených státech. Rozhodně ale stojí za to vydat se na 309 Clement Street do Burma Superstar, kde podávají výtečná asijská jídla, také ve vegetariánské verzi. Na italskou večeři a dary moře zajděte do Seven Hills na 1550 Hyde Street. Hostinu v řeckém stylu si užijete v Kokkari Estiatorio na adrese 200 Jackson Street. Na snídani nebo brzký oběd obyvatelé města doporučují jít do Sweet Maple na 2101 Sutter Street.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Norimberku do San Francisca?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Norimberku do San Francisca se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Norimberku do San Francisca, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Norimberku do San Francisca?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Norimberku do San Francisca zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Norimberk San Francisco

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v San Franciscu

Najít ubytování v San Franciscu