Menu

Vyhledat lety z Palerma do Chanie

Ukazát filtry

Chania

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: řečtina
  Časové pásmo: UTC+3 (léto), UTC+2 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Vydejte se dál

  Chania je dokonalým výchozím bodem pro poznávání Kréty. Určitě stojí za to se vydat na poloostrov Akrotiri a do údolí porostlých pomerančovými háji nedaleko Fournes nebo na rajské pláže Balos a Elafonisi.

 • Geologický zázrak

  Během letní sezóny (po 1. květnu) se rozhodně vydejte na túru po rokli Samaria. V nejužším místě má pouze 2 metry. Z výhledů se tají dech! 

 • Historie v ulicích

  Chanie je rozdělená na následující čtvrti: benátskou (Kasteli), vilovou (Chalepa), italskou (Splantzia), židovskou (Evraiki) a tureckou (Topanas). Navštivte je během procházky městem.

Co si nesmíte nechat ujít v Chanii?

Není nadsázkou tvrzení, že Chanie je nejkrásnějším městem v Řecku. Díky azurovému nebi a vodě, barevné architektuře, dokonalému umístění a krásnému počasí po většinu roku je toto místo nezvykle malebné a turisté ho velice rádi navštěvují. 

Krétské město Kydonie, které existuje již od roku 3400 př. n. l., bylo ve 13. století osídleno Benátčany. Současná Chanie jim vděčí za svou krásu – na místě minojských zřícenin postavili nejen měšťanské domy, ale také obrannou pevnost, maják a přístav. Díky specifickému architektonickému stylu typickému pro tyto obyvatele můžete mít na procházkách městem pocit, že jste se ocitli na severu Itálie. Prvky, které odlišují severní styl od místního, jsou stavby v orientálním stylu (např. minarety, mešity, lázně), které připomínají o turecké nadvládě na ostrově. 

Hlavní atrakcí města je benátský přístav s arzenály, tedy navazujícími na sebe kamennými budovami s velkými prostory pro galéry a mešita janičářů, kde se nyní nachází sídlo galerie umění. Rozhodně se také projděte malebnými uličkami historického centra s typickou benátskou architekturou. Benátčané se proslavili svým obchodnickým umem – proto zde najdeme Tržnici (Dimotiki Agora Chanion), která je považována za jednu z nejkrásnějších v celém Řecku. Je to dokonalé místo, kde můžete poznat bohatství chutí a vůní místních výrobků. Milovníci muzeí by se měli vydat do Mořského muzea u pevnosti Firkas ze 17. století a do Archeologického muzea. 

Až dostanete hlad, sedněte si v jedné z nepřeberného množství taveren na pobřeží nebo hospůdek rozesetých po celé Chanii a vyzkoušejte typická jídla tohoto regionu. Jsou založena na surovinách jako olivy, sýry, zelenina, ryby, dary moře a víno. Krétská kuchyně je považována za jednu z nejzdravějších na světě. Co stojí za ochutnání? Rozhodně  boubouristous, tedy horští hlemýždi, krém z fazolí s název fava, tzatziki s jogurtem a také nadívané cuketové květy, grilované mořské plody, olivy a nejrůznější sýry. Kde si to všechno můžete dát? Například v To Stachi na adrese Defkalionos 5, Tamam na Zambeliou 49 a v To Mikio na ulici Skoufoun 24.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Palerma do Chanie?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Palerma do Chanie se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Palerma do Chanie, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Palerma do Chanie?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Palerma do Chanie zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Palermo Chania

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Chanii

Najít ubytování v Chanii