Menu

ČSA Czech Airlines lety z Prahy do Bratislavy

Bratislava

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: slovenština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • UFO nad městem

  Historické centrum a největší čtvrť Bratislavy, Petržalku, propojuje most, na kterém se objevilo UFO! Talíř visí 84 metry nad zemí na hlavním pilíři mostu a slouží nejen jako rozhledna, ale i jako restaurace. Návštěva toalety vám vzhledem k prosklenému oknu v závratné výšce může zvednout tlak. Další zajímavou moderní stavbou ve městě je sídlo slovenského veřejného rozhlasu. Stavba je vlastně pyramidou, která stojí na své špičce.

 • Město na dvou hranicích

  Bratislava je jediným evropským hlavním městem, jehož hranice jsou shodné s hranicí státu. To ale není všechno – Bratislava nehraničí jen s jedním státem! Na západě a jihozápadě je hranice s Rakouskem (do Vídně je odtud jen 70 km) a na menším úseku na jihovýchodě se nachází hranice s Maďarskem. Bratislava vždy byla městem, kde se střetávaly kultury.

 • Bratislavské městské dny

  Na přelomu dubna a května se ve městě slaví. U příležitosti Bratislavských městských dnů se koná řada koncertů, přehlídek a uličních představení. Skvělý kulturní program ještě zpestřují muzea hlavního města, která návštěvníkům zpřístupňují své expozice zdarma. Na konci května se na nábřeží Dunaje koná studentská oslava jara Majáles.

Co si nesmíte nechat ujít v Bratislavě?

Hlavní a zároveň největší město Slovenka se během posledních let proměnilo v oblíbenou turistickou destinaci. Je to způsobeno také blízkostí Vídně a tím, že je zde z rakouského hlavního města jednoduchý dojezd. Díky tomu můžeme v ulicích Bratislavy potkat zvídavé turisty z celé Evropy.

Bratislava leží na řece Dunaj a je vhodné prohlídku zahájit právě zde, na říční promenádě, kde najdeme řadu kaváren a také umělou pláž. Zahrádky restaurací a atmosféra bulváru nás perfektně naladí. Pozor! Nezapomeňte, že koupat se v Dunaji je přísně zakázáno. Nedaleko se nachází také slavný most SNP s charakteristickým diskem, který funguje jako rozhledna a restaurace. Hned vedle na kopci můžeme obdivovat Bratislavský hrad, jeden z nejvýznamnějších symbolů slovenské státnosti. Pod úbočím hradu se rozprostírá historické centrum města s Hviezdoslavovým náměstím, na kterém je spousta zeleně i historických staveb. Na bratislavské Hlavní náměstí dojdeme sítí spletitých uliček s kavárnami a hospůdkami. Najdeme zde historickou městskou radnici. Pokud se vydáme dál, uvidíme Michalskou bránu, jedinou městskou bránu, která se zachovala dodnes.

Na okraji historického centra narazíme na malebný Prezidentský palác, který pochází z 18. století s okázalou francouzskou zahradou. Během naší návštěvy města rozhodně stojí za to navštívit čtvrť Děvín, kde se nachází zřícenina středověkého hradu a vojenský hřbitov na Slavíně, ze kterého se rozprostírá výhled na celé město.

Užitečné informace o letištích

Praha Bratislava

Oblíbené aerolinky na trase Praha - Bratislava