Menu

Turkish Airlines lety z Prahy do Dubaje

Ukazát filtry

Dubaj

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: arabština
  Časové pásmo: UTC +4
  Měna: Dirham (AED)

 • Globální výstava

  Během Expo 2020 Dubaj se – poprvé v historii – účastníci z každé země mohou předvést ve svém vlastním pavilonu. Jedná se o nejglobálnější ze všech dosavadních světových výstav!

 • Nejen technologie

  Během světové výstavy v Dubaji si užijete i spoustu zábavy. Po prohlídce pavilonů na vás čeká bohatý program živých vystoupení. Nebudou chybět hvězdy světového formátu, koncerty a vystoupení.

 • Bezpečnost především

  Organizátoři Expo 2020 Dubaj postupují v souladu s bezpečnostními opatřeními proti covid-19. Ke zvýšení bezpečnosti se budou využívat mj. termovizní kamery na letišti. Pořadatelé budou vyžadovat nošení roušky, kontrolovat maximální počet osob v budovách a pravidla sociálního odstupu.

Co byste měli vědět, vidět a zažít v Dubaji?

Dubaj je místem, kde mají odvážné projekty a světové rekordy vždy zelenou. Můžeme zde najít nejvyšší budovu světa, 829,5 metrů vysokou Burj Khalifa, největší nákupní centrum na světě (Dubai Mall) a také největší fontánu, sedmi hvězdičkový Burj Al Arab coby nejluxusnější hotel, největší umělý ostrov, nejrychlejší výtah a mnoho dalšího.

Místní infrastruktura je vskutku impozantní; neustále se rozšiřuje, modernizuje a stává se den ode dne působivější. Nedávno dokonce začala výstavba mrakodrapu, který má svou výškou překonat dosavadního rekordmana, téměř 830 metrů vysokou budovu Burj Khalifa! Dalším úžasným a již realizovaným projektem jsou umělé palmové ostrovy, kde má svou rezidenci mnoho slavných osobností. A to, samozřejmě, není všechno ze zázraků Dubaje – na pouštích, které obklopují město, najdete hned několik golfových hřišť a dokonce umělou sjezdovku!

Dubaj je zkrátka jedinečným místem, které nabízí také řadu zábavních parků, kde si přijdou na své rodiny s dětmi i lovci silných a nezapomenutelných zážitků. O ty není nouze ani na zdejších plně vybavených plážích (poznámka: opalování nahoře bez není dovoleno!). A co poušť? I ta je sama o sobě atrakcí, vždyť nabízí atraktivní safari nebo návštěvu nefalšovaného beduínského tábora. Pokud máte v oblibě ruch moderních měst, zbystřete pozornost – Abu Dhabi, hlavní město Spojených arabských emirátů, je od Dubaje vzdáleno necelou hodinu a půl jízdy autem.

Užitečné informace o letištích

Praha Dubaj

Oblíbené aerolinky na trase Praha - Dubaj