Menu

ČSA Czech Airlines lety z Prahy do Tel Avivu

Tel Aviv

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: hebrejština, arabština
  Časové pásmo: UTC+3 (léto), UTC+2 (zima)
  Měna: Nový izraelský šekel (ILS)

 • Dobře navržené město

  V Tel Avivu se snad ani nemůžete ztratit. Pamatujte si, že ty nejdůležitější ulice „běží“ paralelně s mořem, respektive pobřežím. Na první jsou hotely, na druhé restaurace a na dalších zase nákupní centra a autobusové zastávky.

 • Jak na prohlídku zdarma

  Zjistěte si, kdy a kde začínají výlety po nejdůležitějších místech Tel Avivu. Za procházku s anglicky mluvícím průvodcem nemusíte zaplatit ani cent.

 • 5 kilometrů dlouhá promenáda

  Jestli chcete v Tel Avivu zažít krásný západ slunce, vydejte se na procházku po místní promenádě. Je dlouhá 5 kilometrů a vede podél pláže až do přístavu Jaffa. Během této procházky spatříte také nejvýznamnější městské atrakce.

Co zajímavého je k vidění v Tel Avivu?

Nejliberálnější z měst v Izraeli vonící lokální kuchyní, s písčitými plážemi táhnoucími se kam až lidské oko dohlédne a se zcela mimořádnou architekturou. Tel Aviv zkrátka sjednocuje kultury evropských a arabských zemí.

Město se nachází při Středozemním moři a bylo založeno v roce 1909 na okraji přístavu Jaffa, jednoho z nejstarších přístavních měst na světě. Díky rychlému rozvoji se nová oblast výrazně liší od starší přístavní části, která jako kdyby zamrzla v dávné minulosti. Skvělým důkazem tohoto stavu je oblast takzvaného Bílého Města v Tel Avivu, čítající více než 4000 budov charakteristického vzhledu a stylu, která se v roce 2003 dokonce dostala na seznam UNESCO.

Nicméně i Jaffa má co nabídnout. Podle Bible se právě odsud vydal starozákonný prorok Jonáš na cestu do lokality jménem Tarshish. A je to právě bývalé přístavné město Jaffa, které skrývá ty nejunikátnější historické poklady. Největší rozmach zaznamenal tento přístav v 19. století, kdy tu obchod s pomeranči a hedvábím jenom kvetl. Čilí pracovní ruch v docích postupně nahradil ruch ze spousty restaurací a kaváren, kterých je tady jako máku.

Podobně jako obchodů, nabízejících různé suvenýry. Když se budete vracet z přístavu, navštivte obchůdek s líbezným názvem Adina Plastelina a vyberte si něco krásného ze široké nabídky originálních šperků. Milovníkům vína doporučujeme 613 Pomegranate Wine a lidem s citem pro detail zase Irit Goldberg, kde koupíte překrásné zdobené nádobí. Jaffa ve svých starobylých ulicích skrývá také bleší trh, kde seženete snad úplně všechno od šperků, oblečení, starého nábytku přes suvenýry s nádechem nostalgie až po dekorace na čerstvé ovoce.

Tel Aviv nabízí také 14 kilometrů pláží. Některé jsou otevřeny pro veřejnost, jiné, jako například Hof HaDatim, jsou obklopeny vysokými zdmi a platí zde ortodoxní pravidla s vyhrazenými dny pro muže a zvlášť pro ženy.

Ve městě plném budov jsou parky vzácností a ne jinak je tomu i v Tel Avivu. Největší z nich, Park ha-Jarkon, se skládá ze šesti zahrad. Najdete zde botanické zahrady, voliéry, vodní park, jezero, možnosti pro sportování a dvě koncertní stage.

A jaké jídlo byste měli v Tel Avivu ochutnat? Především falafely. Nejlepší prý dostanete ve Falafel Hakosem na ulici Shlomo Hamelech a ve Falafel Gabay na ulici Bograshov 25. V podniku Shakshukia na ulici Ben Yehuda můžete ochutnat šoulet, tradiční židovský šábesový pokrm.

Užitečné informace o letištích

Praha Tel Aviv

Oblíbené aerolinky na trase Praha - Tel Aviv