Menu

Norwegian Air Shuttle lety z Prahy do Trondheimu

Trondheim

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: norština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Norská koruna (NOK)

 • Výtah na kola

  Obyvatelé Trondheimu nedají dopustit na jízdu na kole. Proto není překvapivé, že ve městě funguje jediný svého druhu výtah na kola. Zařízení, které funguje jako vlek, umožňuje vyjet na jeden z kopců v centru města. Tímto ulehčuje překonat 130metrovou trasu, jejíž sklon je až 20 %.

 • Dřevěný obr

  Stiftsgården je výjimečnou stavbou nejen díky svému určení. Tato barokní královská rezidence je pravděpodobně největší dřevěnou stavbou v severní Evropě. Má kolem 140 pokojů a okázalé nádvoří, se kterým je propojen malebný park. Za zmínku stojí také skutečnost, že se do dnešní doby zachovalo původní zařízení paláce. V komnatách najdeme starožitný nábytek, který ve většině případů ručně vyrobili místní stolaři.

 • Studentské město

  Až 20 % obyvatel Trondheimu jsou studenti! Proto se ve městě konají dva velké festivaly studentské kultury – celostátní UKA a mezinárodní ISFIT. Trondheim v době jejich konání zaplavují tisíce lidí z celého světa, kteří se účastní událostí a setkání s významnými osobnostmi jako například Dalajámou nebo Demondem Tutem. Studenti se také aktivně zapojují do života místních obyvatel – studentské organizace jsou pravidelně přizývány k práci pro rozvoj města.

Co si nesmíte nechat ujít v Trondheimu?

Třetí největší město v Norsku proslulo jako hlavní studentské město v zemi. Sídlí zde největší norská univerzita – Norská vědecko-technologická univerzita, na které studuje kol. 36 tisíc studentů. Díky jejich přítomnosti ve městě a mnohým událostem, je Trondheim kulturním střediskem oblasti i celého Norska. Konají se zde také mnohé gastronomické festivaly a největší zemědělský trh v Norsku – proto je to také ideální místo pro ty, co hledají nová gastronomická dobrodružství.
 Jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí je most Gamle Bybro na řece Nidelvě z 16. století a nacházející se hned vedle stará čtvrť s dřevěnými domky na břehu řeky, Bakklandet. Ještě před 30 lety ji město plánovalo zbořit, naštěstí se ale tak nestalo a dnes můžeme mít radost z procházky úzkými uličkami, které nás okouzlí nefalšovanou norskou atmosférou. Významnou stavbou je také katedrála Nidaros ze 12. století, která je bohatě zdobena a která byla inspirována katedrálou v Canterbury. Je největším svatostánkem v celé Skandinávii a místem, kde jsou uloženy ostatky krále Olafa II.
K místům, která stojí za návštěvu, patří také Rockheim. Jedná se o unikátní muzeum, které vypráví příběh norské populární hudební scény od 50. let 20. století až dodnes. Stojí za to také vyšplhat na pevnost nad městem Kristiansten. Byla postavena v 17. století a měla chránit město před švédskými nájezdy. Před více než 200 lety ji opustili vojáci a je skvělým vyhlídkovým místem na město a okolí.

Užitečné informace o letištích

Praha Trondheim

Oblíbené aerolinky na trase Praha - Trondheim