Menu

Vyhledat lety z Marrákéše do Alghera

Alghero

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: italština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Navštivte vinici

  Dvacet minut cesty autem na sever od Alghera se nachází Azienda Agricola Leda' d'Ittiri, vinice, kde se kromě degustace vína lze i seznámit s celým procesem výroby. 

 • Zábava s delfíny

  V přístavu působí několik firem, které organizují několikahodinové výpravy, během kterých lze pozorovat delfíny, jak skotačí ve vodě, někdy se podaří sledovat i důstojně plovoucí velryby.

 • Barcelonetta

  Historická čtvrť města se nazývá Barcelonetta, tedy Malá Barcelona. Doposud jsou zde názvy ulic ve dvou jazycích – španělštině a italštině.

Co si nesmíte nechat ujít v Algheru?

Katalánské městečko na italském ostrově. Díky prolínání dvou kultur vzniká město pestré s nezvykle dobrou kuchyní a srdečnými obyvateli. Jedni si pochvalují místní skvělé podmínky pro vodní sporty, jiní atmosféru v uzoučkých městských uličkách.

Město leží na západním pobřeží Sardinie. Skoro polovina obyvatel každý den používá archaickou podobu katalánštiny. Jsou to potomci osadníků z Katalánska, kteří se zde usídlili ve 14. století a vytlačili původní obyvatele do vnitrozemí. Noví obyvatelé Alghera velmi ovlivnili dnešní podobu města, mj. vytvořili síť uliček typickou pro katalánskou architekturu. Chcete si prohlédnout panoráma města? Vyjděte na jednu z věží: Torre Sulis, Porta Terra nebo San Giovanni, na kterých jsou vyhlídkové terasy. 

Během léta a podzimu si můžete užívat sluníčka a lenošit na pláži. Zima v Alghero je zase ve znamení bujarého masopustu. V mnoha městských částech jsou organizovány barevné průvody s kostýmy a ukázkami akrobatických kousků na koních. 

Výjimečné zážitky přinese výprava na mys Capo Caccia, kde se ve vápencových skalách vytvořilo mnoho jeskyní a kaňonů. Nejzajímavější trasa vede Neptunovou jeskyní. Okolí Alghera je proslulé svými skvělými podmínkami pro potápění. Nachází se zde mnoho středisek, kde lze zapůjčit profesionální vybavení a projít prvním školením. 

Vliv Katalánců lze jasně vidět v místní kuchyni. V samotném srdci města se nachází restaurace SardOa Aperitivo di Vino, kde se podávají nejlepší tapas ze španělských uzenin s místním vínem. Zase paella nejlépe chutná v Trattoria Rejal, na začátku ulice Via Antonio Gramsci. Zde jsou podávány také výtečné dary moře. Pokud si chcete dát jídlo s humrem, pak je nutné se domluvit den předem. Určitě stojí za to zajít i do restaurace hned vedle – Mos Tapas Restaurant. Zde, kromě chutných jídel, si večer můžete užívat pohled na zapadající slunce.   

Zachutnala vám místní kuchyně? Každou středu před polednem na Viale Sardegna se koná trh, na kterém si můžete koupit místní speciality. Víno si můžete pořídit ve vinárnách a vinotékách. Do vinotéky musíte přijít s vlastní lahví, protože je víno prodáváno na litry a čepuje se z velkých barelů.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Marrákéše do Alghera?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Marrákéše do Alghera se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Marrákéše do Alghera, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Marrákéše do Alghera?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Marrákéše do Alghera zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Marrákéš Alghero

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Algheru

Najít ubytování v Algheru