Menu

Vyhledat lety z Rhodosu do Edinburghu

Edinburgh

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Britská libra (GBP)

 • Tramvaj na letiště

  Edinburská městská hromadná doprava je velmi dobře rozvinutá. V roce 2014 byla otevřena tramvajová linka o délce 13 km. Propojuje centrum města (York Place) a letiště.

 • Město J. K. Rowlingové

  Nehledě na to, že autorka Harryho Pottera z tohoto města nepochází, právě zde vznikla řada jejích oblíbených knih pro děti (ale napsala samozřejmě i jiné).

 • Edinburská muzea

  Pokud jste fanoušky dějin, máme pro vás skvělou zprávu – vstup do muzeí v Edinburghu je zdarma. Zajděte do National Museum of Scotland a prohlédněte si například výstavu, která je celá věnovaná mamutům.

Co si nesmíte nechat ujít v Edinburghu?

Město plné zeleně a harmonie, kde lze historii pocítit na každém kroku. Nechybí ani festivaly, na kterých vystupuje i několik desítek tisíc umělců. 

Edinburgh – druhé největší město ve Skotsku vzhledem k počtu obyvatel. Od 15. století je hlavním městem Skotska. Nejstarší částí Edinburghu je Staré město, které tvoří jeho centrum společně s Novým městem. Tyto čtvrti jsou od sebe odděleny zahradami Princes Street Gardens. Ve městě působí čtyři univerzity, nejprestižnější a nejznámější je Edinburská univerzita, kde studuje 40 tisíc studentů. 

V Edinburghu platí velice přísné zákony týkající se veřejného prostoru. Díky těmto pravidlům zde nenajdeme místa, kde by mezi krásnými historickými domy stál skleněný mrakodrap. Ulice jsou zde široké, elegantní a obklopené množstvím krásných staveb – budete se zde cítit jako v pohádce. 

Přejete si obdivovat panorama města v celé kráse? Vydejte se na jedno z nejoblíbenějších míst v celém Edinburghu – památník Waltera Scotta. Za vstup na toto místo sice zaplatíte 4 libry, ale pohled, jaký se vám odtud naskytne, za to rozhodně stojí. 

Oblíbenými městskými částmi jsou Cowgate a Grassmarket. Najdete zde mnoho barů a restaurací. Na oběd v britském stylu si můžete zajít do The Grain Store, na adrese 30 Victoria Street. Pokud máte raději francouzskou kuchyni, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu restaurace Petit Paris, na adrese 38-40 Grassmarket. Chcete se najíst bleskově, ale chutně? Objednejte si v restauraci Oink, podávají zde skvělé hamburgery, najdete ji na 34 Victoria Street. 

Ve městě se každoročně koná Edinburský festival. Pod záštitou tohoto festivalu se koná sedm menších festivalů v období od června do října. K nejoblíbenějším patří festival The Fringe – největší festival umění na světě, na kterém každý rok vystupují tisíce umělců (v roce 2016 jich bylo více než 50 tisíc). Zajímavou akcí je také Royal Edinburgh Military Tattoo, na něm vystupují orchestry různých vojenských oddílů, především Britských ozbrojených sil.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Rhodosu do Edinburghu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Rhodosu do Edinburghu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Rhodosu do Edinburghu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Rhodosu do Edinburghu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Rhodosu do Edinburghu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Rhodos Edinburgh

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Edinburghu

Najít ubytování v Edinburghu