Menu

Vyhledat lety ze Stockholmu do Leedsu

Leeds

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Britská libra (GBP)

 • Nespleťte se

  Ve Velké Británii se nacházejí dva místa s názvem Leeds. Jedno město je v hrabství Yorkshire, druhá vesnice se nachází v hrabství Kent. Zde je jeden z nejznámějších britských hradů, takže ho na severu Anglie nehledejte.

 • Za obsluhu

  V restauracích (ale ne hospodách) v Leeds je vhodné nechat spropitné ve výši 10-15 % částky za objednané jídlo a pití. Nemusíte je připočíst k účtu, raději spropitné nechte na stole.

 • Ven z města

  Nedaleko Leeds se nachází rezidence Harewood se zámkem z 18. století. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Yorkshiru. Každý víkend jsou zde organizovány akce pod širým nebem, například koňské dostihy, výstavy psů nebo srazy milovníků veteránů.

Co si nesmíte nechat ujít v Leeds?

Leeds je město s průmyslovou minulostí a studentskou současností. Leží u řeky Aire a je perlou severní části Anglie. Je to perfektní místo pro poznávání, nákupy i večírky.

Leeds je největší aglomerací v hrabství West Yorkshire a vzhledem k počtu obyvatel zároveň druhou největší aglomerací v celé Velké Británii. Období největšího rozkvětu město zaznamenalo během viktoriánského období, kdy se zde rozvíjel textilní průmysl. V současné době ve čtvrti Armley, směrem západně od centra, působí textilní muzeum Armley Mills Museum. Pokud půjdete dál na západ podél řeky, narazíte na cisterciácké opatství ze 12. století (Abbey House) v Kirkstallu, které je považováno za největší turistickou atrakci města Leeds. 

Pokud se ale vydáte na východ, dorazíte do oblasti dávného říčního přístavu, kde se nachází Royal Armouries, tedy monumentální několikapatrová stavba muzea věnovaného zbraním. Může se pochlubit velkými sbírkami a veřejnosti přístupnou střelnicí. V centru města je nejdůležitějším bodem City Square, tedy hlavní náměstí s mnoha pomníky například Black Prince. Poblíž se také nachází krásná stavba městské radnice (Town Hall) se zajímavou hodinovou věží a také Civic Hall, Civic Theatre a Leeds Art Gallery se sbírkami nejdůležitějších umělců pocházejících nejen z Velké Británie.

Pokud máte rádi nákupy, Leeds vás určitě nezklame. Jedná se o nejdůležitější obchodní oblast v této části Anglie. V centru města najdete ale něco víc než jen nová obchodní centra. Můžete zde nakupovat v neobvyklé atmosféře – jako obchodní zóna zde byly vyznačeny celé ulice s přilehlými historickými budovami a pasážemi. Jedná se o Thornton's, Queen's a Grand Arcade, které se nacházejí hned vedle sebe. Až se na nákupech unavíte, můžete si zde odpočinout v jedné z mnoha restaurací nebo kaváren. Skvělým zážitkem je také procházka ulicemi Kirkgate, Duncan a Vicar Lane, kde se nachází řada opravdu zajímavých obchodů. Na Kirkgate zejména pátrejte po stavbě s kovanou železnou střechou a věžičkami tedy Kirkgate Market, kde se obchoduje již od počátku 19. století. Jedná se o největší zastřešenou tržnici v Evropě.

Až si budete chtít odpočinout po dlouhém dni, navštivte jednu z tradičních anglických hospod. Tam si dáte pivo a můžete se zaposlouchat do zajímavých rozhovorů. Pravděpodobně se také seznámíte s nějakými Angličany, tento národ je proslulý svou otevřeností a dobrosrdečností. Na tomto místě si také můžete dát typická anglická jídla jako fish and chips (smažená ryba s hranolky), Yorkshire pudding nebo Sunday roast, tedy tradiční nedělní oběd s pečeným masem, brambory a přílohou. Kam tedy zajít? V Leeds můžete na každém kroku narazit na dobrou restauraci. V centru města doporučujeme například The White Swan na ulici Swan Street a The Hourglass na adrese 112 Briggate. Pokud si chcete vychutnat atmosféru pravé hospody, kde tráví čas především místní obyvatelé, vzdalte se trochu od historického centra a navštivte The Broadway na adrese Dewsbury Road a také The Garden Gate na Whitfield Place nebo The Rodley Barge s živou hudbou na Town Street.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek ze Stockholmu do Leedsu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek ze Stockholmu do Leedsu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky ze Stockholmu do Leedsu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky ze Stockholmu do Leedsu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů ze Stockholmu do Leedsu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Stockholm Leeds

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Leedsu

Najít ubytování v Leedsu