Menu

Vyhledat lety z Tbilisi do Vratislavi

Ukazát filtry

Vratislav

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: polština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Polský zlotý (PLN)

 • Český, německý a lvovský rodokmen

  Dějiny zanechaly ve Wroclawi nesmazatelné stopy. Češi přejali město v první polovině 14. století a měli ho pod správou téměř 200 let. Později se ocitlo v rakouských rukou, a poté bylo součástí Pruska. Na přelomu 19. a 20. století byla Wroclaw jedním z největších měst Německa. Po druhé světové válce se ve městě, ze kterého byli vysídleni Němci, objevili Poláci, kteří často pocházeli ze Lvova, města, které bylo nyní v Sovětském svazu. Proto se není čemu divit, že se zde nachází Raclawické panoráma – majetek zasloužilého institutu a knihovny Osslińských ze Lvova.

 • Slavná hala a její okolí

  Hala století je obrovský objekt ze železobetonu, který je určen pro pořádání sportovních a kulturních událostí. Stavba byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Ikonická stavba je obklopená jedinečnými architektonickými objekty – Pavilonem čtyřech kopulí a Pergolou. Všechny vznikly na začátku 20. století. Po druhé světové válce zde Poláci postavili vysokou a fotogenickou Jehlici, ve 21. století zase vznikla rozlhlá fontána, kde se během léta konají světelná a vodní show.

 • Hlavní náměstí plné života

  V mnohých městech je historické centrum ospalým místem, které se hodí na pohlednici a žije jen díky turistickému ruchu. To ale neplatí pro Wroclaw! Středověké hlavní náměstí bylo vždy místem, které přitahovalo nejen turisty, ale také místní obyvatele. Díky mnohým hospodám, klubům a restauracím žije hlavní náměstí od rána do večera. Zde si nemusíte jen prohlížet historické památky, ale můžete se i skvěle bavit!

Co si nesmíte nechat ujít ve Wroclawi?

Největší město ve Slezsku a západním Polsku bylo během svých dějin součástí různých státních útvarů – Českých zemí, Rakouské monarchie a později Německa, nakonec se po druhé světové válce ocitá na území Polska. Dodnes ve Wroclawi cítíme atmosféru města mnoha kultur.
Wroclaw se může pochlubit úchvatným historickým centrem, které spolu s bývalým ostrovem, nyní poloostrovem na řece Odře, tvořily základ středověkého města. Dnes se o tom můžeme přesvědčit během procházky po Hlavním náměstí a okolních uličkách (všímejte si bronzových trpaslíků!) – určitě se také zastavte u nádherné staré radnice a prohlédněte si renesanční měšťanské domy ve středu náměstí. Většina starých domů v historickém centru města byla postavena v pozdním středověku. Nejvýznamnější památkou nedalekého Tumského ostrova je vysoká gotická katedrála. Hned vedle se na Odře nachází několik malebných ostrovů, které jsou vzájemně propojeny systémem mostů a lávek.
Ve Wroclawi najdeme také zajímavé objekty, které vznikly v pozdějším období – například slavná Hala století s Pavilonem čtyřech kopulí, Pergola, Jehlice, Japonská zahrada nebo také nejslavnější zoologická zahrada v Polsku, která před očima prochází neskutečnou metamorfózu. Milovníci malířství by se měli vydat do Rotundy, kde najdeme mimořádně ambiciózní dílo polského historického malířství – Raclawické panoráma, tedy panoramatický obraz, který představuje pro Poláky velice významnou bitvu pod Raclawicemi v roce 1794.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Tbilisi do Vratislavi?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Tbilisi do Vratislavi se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Tbilisi do Vratislavi, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Tbilisi do Vratislavi?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Tbilisi do Vratislavi zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích

Tbilisi Vratislav

Oblíbené aerolinky na trase Tbilisi - Vratislav

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely ve Vratislavi

Najít ubytování ve Vratislavi