Menu

Austrian lety z Vídně do Londýna

Ukazát filtry

Londýn

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Britská libra (GBP)

 • Atrakce zdarma

  Londýn se může pochlubit těmi nejlepšími muzei a galeriemi na světě. Rozhodně stojí za to navštívit British Muzeum, Galerii Tate, Přírodovědecké muzeum nebo Vědecké muzeum, ve kterých můžete vejít do stálých expozic zdarma.

 • Divadlo

  Tvrdí se, že Londýn je městem divadla. Přitahuje ty největší talenty, nejzajímavější představení a nejvýznamnější divadelní soubory. Můžete zde vidět klasické divadelní hry, reprízy klasických muzikálů stejně jako nové produkce z West Endu – výběr je jen na vás!

 • Koncerty

  Londýn se proslavil svou bohatou hudební scénou a mnohými koncerty světových hvězd, které se konají v městských parcích nebo na stadionech. Každou chvíli se město rozezní díky některé významné osobnosti světové hudební scény!

Co si nesmíte nechat ujít v Londýně?

Majestátní, nádherný, starodávný, aristokratický, kosmopolitní, umělecký, hudební, módní, nezapomenutelný… o Londýně umíme psát jen s obdivem.
Neexistuje člověk, který by nebyl ohromen, když poprvé spatří slavné londýnské pamětihodnosti. Pohled na London Eye, slavné muzeum Madame Tussauds, Big Ben, který určuje rytmus dne v metropoli, procházka po krásném Buckinghamském paláci nebo majestátním mostu Tower Bridge, pohled do úchvatných sbírek Britského muzea. Každý podlehne kráse těchto míst!
Vydejte se na procházku podél řeky Temže, je to ideální způsob, jak se vyhnout hlučným ulicím a v klidu obdivovat neskutečné pohledy na město. Nezapomeňte také navštívit malebné kanály Regent a Little Venice.
Na rozdíl od jiných evropských hlavních měst nemusí místní obyvatelé utíkat z města, aby si odpočali pod korunami stromů a dali si šlofíka ve stínu keřů. Skoro 11 % rozlehlého města tvoří zeleň – osm krásných královských parků, včetně Hyde Parku, St. James's a Richmondu. V severní části lze obdivovat výjimečný výhled z Hampstead Heath nebo se nabažit jemnými vůněmi v Královské botanické zahradě nebo Bylinné zahradě.
Nezáleží na tom, kolikrát navštívíte Londýn, vždy je zde něco, co můžete objevit. Pokaždé vás překvapí něco nového – restaurace ve východní části města nebo zajímavá výstava v jedné z mnohých galerií… V Londýně se nikdy nebudete nudit, takže se zde určitě zase brzy vrátíte.

Užitečné informace o letištích

Vídeň Londýn

Oblíbené aerolinky na trase Vídeň - Londýn