Menu

Vyhledat lety z Afganistánu do Austrálie

Austrálie

 • Melbourne
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+10 (léto), UTC+11 (zima)
  Měna: Australský dolar (AUD)

 • Kam na nákupy?

  Nejchutnější místní výrobky seženete na Queen Victoria Market, obrovské tržnici nacházející se v překrásné hale. Koupíte zde místní čerstvé ovoce a zeleninu, pečivo, maso a dary moře.

 • Atmosféra města

  Kde ji prožijete s největší intenzitou? V samotném srdci Melbourne malé uličky od rána do večera kypí životem. Zajděte si na kávu do některé z místních kaváren a užívejte si místní atmosféru.

 • Chinatown

  Nikdo na světe neumí vytvořit tak osobitou enklávu jako Číňané. Chinatown v Melbourne navštivte nejlépe večer, kdy jsou ulice osvětlené typickými červenými lampiony.

Co si nesmíte nechat ujít v Melbourne?

Jedná se o jedno z mála australských měst, které na svém počátku nebylo britskou trestaneckou kolonií, ale nově založeným městem. Když bylo v 50. letech 19. století v okolí objeveno zlato, vypukla zde zlatá horečka. V tomto období Melbourne rychle rostlo a stalo se největším přístavním městě v oblasti.  

Návštěvu města rozhodně zahajte na Eureka Tower. Z výšky 88. patra si prohlédnete město v celé kráse od periferií až po centrum. Nemějte obavy, že je to příliš vysoko na to, abyste viděli detaily. Na vyhlídce se nacházejí lunety, díky kterým zjistíte, jakou kávu dnes nabízí malá kavárna na růžku. Na své si přijdou i milovníci adrenalinu – mohou se projít po skleněné podlaze vyčnívající z budovy až 3 metry. Už cítíte mravenčení?

Pokud raději poznáváte město tradičním způsobem, vydejte se na procházku do nejstarší přístavní části Melbourne. Projděte se po promenádě podél pobřeží nebo se na chvíli posaďte v některé z hospůdek a představujte si život v přístavu před 150 lety – uvidíte překládání balíků se zbožím z Anglie, nakládání beden se zlatem, které se zde vytěžilo, obchodování s kořením nebo námořníky, jak šťastně vystupují z lodí na pevnou půdu.

Kdo tvrdí, že umění lze obdivovat pouze v galerii nebo muzeu? V Melbourne se s uměním setkáte doslova na ulici. Nedaleko Federation Square, v centru města, vyhledejte Graffiti Street – nenápadnou uličku, kam neproniká shon velkoměsta. Prohlédnete si zde jedinečné malby na stěnách měšťanských domů. Každý čtvereční metr na zdech je zaplněn barevnými postavami, důmyslně schovanými obrazy předmětů, oken a dveří.

Trochu strachu si užijete ve vězení Old Goel. Zde můžete nejen navštívit budovu s celami a šibenicí, ale také se zúčastnit představení. Herci odehrávající příběh Neda Kellyho odsouzeného na smrt oběšením v roce 1854, rádi vtahují obecenstvo do hry. Proč si vybrali zrovna postavu tohoto jednoho vězně? Nešlo o běžného trestance, byl to výjimečný člověk, který je v Austrálii přirovnáván k Robinu Hoodovi. Legendy o jeho dobrodružstvích kolují mezi lidmi dodnes.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Afganistánu do Austrálie?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Afganistánu do Austrálie se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Afganistánu do Austrálie, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Afganistánu do Austrálie?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Afganistánu do Austrálie zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.