Menu

Vyhledat lety z Afganistánu do Bulharska

Bulharsko

 • Plovdiv
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: bulharština
  Časové pásmo: UTC+3 (léto), UTC+2 (zima)
  Měna: Lev (BGN)

 • Průvodce zdarma

  Každý se může zúčastnit prohlídky s průvodcem po Plovdivu zdarma. Stačí znát angličtinu a dostavit se v 11:00 nebo 18:00 (květen-září) nebo v 14:00 (říjen-duben) k radnici na ul. Knyaz Alexander I.

 • Vždy online

  V Plovdivu se nemusíte bát, že nebudete mít možnost připojit se k internetu. Bulharsko má nejrychlejší internet v Evropě. WiFi zdarma s rychlostí 30 mb/s je v místních restauracích a kavárnách standardem.

 • Chutně a levně

  Bulharská jídla jsou nejen chutná a zdravá, ale také levná. Oběd stojí od 45 do 120 korun, pivo 30-40 korun a sklenice čerstvé šťávy kol. 45 korun. Nejlepší hospůdky najdete ve čtvrti Kapana a v historickém centru města.

Co si nesmíte nechat ujít v Plovdivu?

Plovdiv je nejdéle bez přestávky obydleným městem v Evropě. Nemyslete si ale, že zde narazíte pouze na starověké zříceniny. Město obklopené antickými památkami vede zcela moderní dynamický život. Přesvědčte se sami.

Starověcí kronikáři psali, že Plovdiv je: „tím největším a nejzázračnějším ze všech měst. Jeho krásu lze vidět už zdálky.“ I když je to dnes jen druhé největší město Bulharska, většina cestovatelů tvrdí, že jeho krása může zastínit nejen hlavní město Sofii, ale dokonce i Řím. Proč je tomu tak? 

Stejně jako Věčné město i Plovdiv tvoří dokonale zachovalé starověké čtvrti. Jsou ale v lepším stavu a jsou čistější než v Římě. Zajímavé je, že do dnešní doby neustále plní svou roli městský amfiteátr, který je starý téměř dva tisíce let. Plovdiv se, podobně jako hlavní město Itálie, rozkládá na sedmi vrcholcích – rozhodně stojí za to se vyšplhat na jeden z nich a prohlédnout si dechberoucí panoráma. Pokud plánujete romantickou schůzku, rozhodně se sem vydejte během výhodu nebo západu slunce. Ta námaha za to stojí! 

Nejstarší část města se nachází na třech vrcholcích (Nebet Tepe, Taksim Tepe, Dzhambaz Tepe). Mísí se zde různé architektonické styly jako nikde jinde na světě. Vedle sebe můžete najít prehistorické, helenistické, antické (např. archeologický komplex na Nebet Tepe nebo starověké divadlo Philipoppol) a středověké památky i moderní stavby. V tomto prostředí probíhá každodenní život místních obyvatel. 

Máte rádi zábavu a noční život? Výlet zde si určitě užijete, protože zjistíte, že Evropské hlavní město kultury 2019 Plovdiv to nejsou jen památky a muzea, ale také hudební festivaly. Objevíte čtvrť Kapana, kde je řada hospůdek, klubů, galerií a butiků. Její název v doslovném překladu zní „past“ a něco na tom skutečně je, protože každý kdo chvíli stráví mezi barevnými městskými domy a malebnými úzkými uličkami, domů nijak nespěchá. Povinným bodem programu je Zahrada cara Simeona se zpívajícími fontánami a světelnými show, které se konají každý čtvrtek, pátek a sobotu v 21:30.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Afganistánu do Bulharska?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Afganistánu do Bulharska se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Afganistánu do Bulharska, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Afganistánu do Bulharska?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Afganistánu do Bulharska zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinky na trase Afganistán - Bulharsko