Menu

Vyhledat lety z Afganistánu do Belize

Belize

 • Belize City
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC -6
  Měna: Belizský dolar (BZD)

 • Neskutečný podvodní svět

  Korálové útesy kolem Belize jsou s délkou 300 kilometrů druhé nejdelší na světě. Potápět se kolem nich je nezapomenutelným zážitkem. Nezapomeňte ale, že je zakázáno se čehokoli dotýkat.    

 • Korálové ostrovy

  V okolí se nachází mnoho korálových ostrovů – většina z nich je neobydlená. Nejznámějším je Ambergris Cay s jedním ostrovním městečkem San Pedro. Lze se zde dopravit lodí.

 • Pohádkové hotely

  V okolí města i na ostrovech naleznete bungalovy postavené na molech, které slouží jako hotely. Vodu a jídlo obstaráte na pobřeží. V těchto domech na vodě se budete cítit jako v ráji. 

Co si nesmíte nechat ujít v Belize City?

Belize City je největším městem v Belize, státu nacházejícím se na východním pobřeží Střední Ameriky. Na severu sousedí s Mexikem, na jihu a západě s Guatemalou. Město samo o sobě není příliš velké. Bydlí v něm necelých šedesát tisíc obyvatel. Toto město na pobřeží Karibského moře bylo hlavním městem, dokud se ním nestalo město Belmopan. 

Obvykle Belize není městem, které je cílem cesty. Spíše se jedná o místo, které turisté navštíví během své cesty do Mexika nebo Guatemaly. Je to ale velká škoda – v Belize je přece nejlepší rum, fantastické pláže a krásné počasí v každém ročním období. Nechcete si zajet na místo, kde je více než 20 stupňů i v prosinci? Setkáte se zde hlavně s turisty ze Spojených států, kteří sem jezdí do džungle, ve které se zachovala řada památek z doby Májů.

Tím, co lidi táhne do Belize i samotného Belize City nacházejícím se na pobřeží malebného Karibského moře, je voda a vodní aktivity. Panují zde ideální podmínky pro plavání, a zejména potápění, a obdivování výjimečně krásného podmořského světa. Další věcí, která fascinuje potápěče, jsou vraky lodí na dně moře mezi ostrovy. Jsou pozůstatkem minulosti, kdy zde proudilo mnoho migrantů, ale působili zde i piráti. Pokud nemáte s potápěním zkušenosti, nemějte obavy, funguje zde mnoho škol, kde vás naučí vše potřebné.  

Pokud jste zde, rozhodně musíte vyzkoušet to nejchutnější, co nabízí okolní příroda – dary moře. Krevety, langusty, nejrůznější druhy ryb, o kterých se vám ani nesnilo. Vyzkoušejte také sýry vyráběné místními dodavateli. O skvělou atmosféru během večeře se postarají kapely, které hrají výjimečnou hudbu typickou pro Belize. Jedná se o směsici karibských rytmů a stylu pocházejícího od amerických hippie. Samozřejmě zde neexistuje žádný playback. 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Afganistánu do Belize?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Afganistánu do Belize se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Afganistánu do Belize, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Afganistánu do Belize?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Afganistánu do Belize zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.