Menu

Vyhledat lety z Afganistánu do Číny

Čína

 • Šanghaj
 • Kanton
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: mandarínština
  Časové pásmo: UTC +8
  Měna: Juan (CNY)

 • Všechna jména Šanghaje

  Šanghaj je nazývána Paříží Východu, Královnou Orientu nebo stroze – Asijskou prostitutkou. Tento název pochází z 20. a 30. let 20. století, kdy ve městě kvetl zločin a prostituce.

 • Tai-či

  V Šanghaji neexistuje lenošení v posteli. Začněte den stejně jako obyvatelé města – zacvičte si tai-či ve veřejném prostoru. Nejoblíbenějším místem je promenáda na pravém břehu Chuang-pchu-ťiang.

 • Kousek Evropy

  Od roku 1844 část města nese název Francouzská koncese. Jedná se o území, na kterém dodnes stojí stavby v evropském stylu. Mezi nimi ve stínu platanů vítají hosty kavárny.

Co si nesmíte nechat ujít v Šanghaji?

Jedná se o město, ve kterém je vše „nej“. Šanghaj je nejhustěji zalidněným městem na světě a místní námořní přístav je největším přístavem světa. Všechno začalo malou vesničkou před 1000 lety v dobách panování dynastie Song, kdy zde byl postaven přístav. Za datum založení města se ale považuje rok 1553, kdy byla Šanghaj obehnána městskými hradbami. Největší rozkvět města nastoupil v 19. století, kdy začal obchod s Evropou. 

Dnešní Šanghaj si je nejlepší nejprve prohlédnou z výšky. Pro dobrý výhled na celé panoráma města vyjeďte na vyhlídkovou terasu na 100. patře SWFC, tedy Šanghajského světového finančního centra. Zatajil se vám dech? Pokud odtud neuvidíte ohromnou velikost celé Šanghaje, navštivte Urban Planning Exhibition Center, které se nachází na Lidovém náměstí. K vidění je zde mohutná maketa, která zobrazuje, jak bude město vypadat v roce 2020, a výstava starých fotografií Šanghaje. 

Chybí vám sport? Neobvyklou disciplínu, kterou je souboj cvrčků, můžete sledovat na ptačím trhu. Tato tradice má své kořeny v období vlády dynastie Tang. Cvrčci jsou drážděni stébly trávy, takže se stávají agresivní. To je samozřejmě důvod k hazardu, kterému se Číňané nesmírně rádi oddávají. 

Chcete zblízka uvidět, jak rozkvétá láska v tomto přelidněném městě? V sobotu dopoledne se vydejte na Lidové náměstí, kde v alejích parku rodiče nabízejí své svobodné děti. Kromě fotky kandidáta nebo kandidátky poskytují detailní informace – věk, výšku, hmotnost, výši mzdy, zaměstnání a údaje o vlastněném majetku. 

Chcete se levně a dobře najíst? Výborné knedlíčky si můžete dát u Yang’s na adrese Wujiang Road 269. Objednejte si směs chutí, abyste mohli ochutnat od každého druhu. Během jídla dávejte pozor. Obvykle jsou podávané knedlíčky velmi horké. Obyvatelé města je jí tak, že udělají malou dírku v jednom růžku. Nejdříve vypijí vývar uvnitř a poté snědí knedlíček s nádivkou. Dokonalé polévky si zase můžete dát v Taoyuan Village na adrese Taizhou Road 405. Rozhodně vyzkoušejte také místní sajgonky.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Afganistánu do Číny?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Afganistánu do Číny se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Afganistánu do Číny, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Afganistánu do Číny?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Afganistánu do Číny zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.