Menu

Vyhledat lety z Afganistánu do Dominikánské republiky

Dominikánská republika

 • El Catey
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC -4
  Měna: Dominikánské peso (DOP)

 • Kde se najíst?

  Chutné domácí jídlo dostanete u Mr Pollo na ulici Avenida Colon. Můžete si zde objednat konkrétní jídlo nebo si vytvořit vlastní a vyzkoušet z každé místní pochutiny kousek.

 • Jak dělají kakao?

  Nagua a nedaleké vesnice žijí z cestovního ruchu a zemědělství. V této části ostrova se můžete na vlastní oči podívat, jak se pěstují kakaové boby, kokosové ořechy a rýže.

 • Podnebí

  V této části ostrova se teplota během roku prakticky nemění – osciluje mezi 28 a 31 stupni. Jiná situace je s deštěm. Nejsušší měsíce jsou únor a březen, nejvíce srážek bývá od října do prosince.

Co si nesmíte nechat ujít v El Catey?

Na dominikánské letiště Samana el Catey přilétají turisté, kteří mají v plánu odpočívat v této části ostrova v místech nacházejících se podél pobřeží. Nejbližší velké město a zároveň hlavní město provincie María Trinidad Sánchez od roku 1938 je Nagua. Město zpočátku bylo nazváno Julia Molina na památku matky diktátora Rafaela Trujilla, který stát řídil do roku 1961. Po jeho svržení bylo město přejmenováno na Nagua. Také se dnes můžete setkat s názvem Boca de Nagua.  

Jedná se o místo snů pro milovníky ekoturistiky. Tento region prozatím není hustě zastavěn turistickými letovisky a místní se živí především zemědělstvím. Za nejzajímavější místa jsou v tomto regionu považovány přírodní rezervace Cabo Francés Viejo, Laguna Dudú a Diamond Beach.  

Milovníky potápění určitě uchvátí Laguna Dudu. Je to jedné místo na světě, kde lze pod vodou proplavat z jednoho přírodního jezera do druhého. Pozornost si zaslouží také okolí – břeh je porostlý hustým lesem plným jeskyní. V jedné z nich, jeskyni Taino, uvidíte stěnu s výškou ok. 30 metrů, která je celá pokrytá malbami pocházejícími z předkolumbovského období. 

Za nejkrásnější pláž je považována Diamante Beach. Když budete obdivovat bujné rostlinstvo, pod chodidly pocítíte jemný sypký písek. Voda je zde tyrkysová, teplá a nepříliš hluboká. Díky tomu se tento region také těší velké oblibě mezi rodinami s dětmi. Je zde také rozsáhlý výběr atrakcí pro milovníky vodních sportů. V místních půjčovnách jsou dostupné kajaky, loďky a potápěčské vybavení. 

Čtyřicet kilometrů na sever od Nagua se nachází národní park Cabo Francés Viejo. V roce 2009 byl uznán za národní přírodní památku. Jeho poznávacím znamením je neuvěřitelná tyrkysová barva oceánu. Jedná se také o dokonalé místo k lezení po skalních útesech. Pokud budete procházet podél pobřeží, všimnete si třech majáků, které jsou vlastně historickými památkami. Nejstarší z nich má 150 let.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Afganistánu do Dominikánské republiky?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Afganistánu do Dominikánské republiky se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Afganistánu do Dominikánské republiky, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Afganistánu do Dominikánské republiky?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Afganistánu do Dominikánské republiky zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.