Menu

Vyhledat lety z Afganistánu do Estonska

Estonsko

 • Tallinn
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: estonština
  Časové pásmo: UTC+3 (léto), UTC+2 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Umění z trouby

  Na přelomu prosince a ledna nahlédněte do Galerie designu a architektury, kde se koná Piparkoogi Maania, tedy perníková mánie. Na výstavě lze najít doslova vše – jedinou podmínkou je, že to musí být vyrobeno z perníku.

 • Kam na kávu?

  Ristikheina Kohvik na adrese Ristiku tn 57 je oblíbenou kavárnou místních obyvatel. Mají zde nejchutnější zákusky v celém městě. Kavárna má také pobočky ve čtvrti Pelgulinn, na náměstí Balti Jaam a v centru města.

 • Kam na oběd?

  Zejména doporučujeme restauraci Rataskaevu 16, která má adresu ve svém názvu. Podávají zde výtečného grilovaného lososa, hovězí svíčkovou v červeném víně s brokolicí a nabízejí také výběr vegetariánských jídel.

Co si nesmíte nechat ujít v Tallinnu?

V této části ostrova se teplota během roku prakticky nemění – osciluje mezi 28 a 31 stupni. Jiná situace je s deNejvětší město Estonska okouzluje svou architekturou, dějinami i kuchyní. Kdysi město patřilo finským obchodníkům, dnes je to kulturní srdce státu. Již v 10. století bylo prosperujícím hospodářským střediskem. Nejprve to bylo město dánské, potom estonské a dokonce mělo i svou ruskou epizodu – od roku 1918 do vyhlášení nezávislé Estonské republiky, jejímž hlavním městem se Tallinn stal. 

Spletité dějiny země se zrcadlí především v architektuře hlavního města. Kromě pravoslavných chrámů, které patří ruské menšině, se zde nachází také mnoho luteránských kostelů. Nejzajímavějším z nich je gotická katedrála z roku 1243, která byla postavena na kopci Toompea. Byla mnohokrát přestavěna, například byla ke gotickým zdem dostavěna barokní věž. Uvnitř stavby můžete vidět umění charakteristické pro doby dávno minulé – soubor náhrobních epitafů, které vznikly v období od 13. do 17. století.  

Přemýšlíte nad tím, kdy je nejlepší doba na výlet do Tallinnu? Doporučujeme prosinec, kdy je středověké město zasypáno sněhem a na náměstí jsou postaveny stánky na vánoční trhy. Koupíte si zde jak vánoční dekorace, tak teplé rukavice i tradiční sváteční pochoutky. Na náměstí před radnicí vás uchvátí ohromný vánoční stromeček. Rozhodně v centru města také vyzkoušejte projížďku na bruslích na lední ploše pod širým nebem. Po aktivní relaxaci zajděte do jedné z okolních hospůdek na svařené víno.   

Jaké suvenýry si můžete z Tallinnu přivést? Nejvhodnější budou zřejmě rukodělné výrobky. Nehledě na všudypřítomnou modernizaci, ve městě se zachovaly dávné tradice výroby různých předmětů pro domácnost – keramiky, nábytku, dřevěných předmětů a také bižuterie nebo oděvů. Elegantní, i když poněkud drahé, suvenýry objevíte v buticích na ulici Viru v historickém centru města. Pro levnější můžete zajít do méně turistické čtvrti Rotermanni. Ke klasickým tallinnským suvenýrům patří vlněné svetry zdobené lidovými vzory, plstěné klobouky a nádoby vyrobené z jalovcového dřeva.  
štěm. Nejsušší měsíce jsou únor a březen, nejvíce srážek bývá od října do prosince. 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Afganistánu do Estonska?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Afganistánu do Estonska se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Afganistánu do Estonska, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Afganistánu do Estonska?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Afganistánu do Estonska zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.